Bodrum Gündem

Marmaris Beldibi’ndeki parkta çalışmalar sürüyor

MARMARİS BELDİBİ’NDEKİ PARKTA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Marmaris Beldibi’ndeki parkta çalışmalar sürüyor
06.01.2024
0
A+
A-

Marmaris Beldibi İnönü Caddesi üzerinde yapılan 2 bin metrekare büyüklüğündeki parkta hummalı çalışma devam ediyor.

İlçeye yeni bir park kazandırmak için kolları sıvayan Marmaris Belediyesi’nin çalışması hummalı bir biçimde devam ediyor. Beldibi İnönü Caddesi üzerinde 2 bin metrekarelik alanda yapılan parkta hayata geçirilecek olan parkta çalışmalar yoğun bir biçimde devam ediyor. Fen İşleri müdürlüğü ekiplerinin altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam ettiği parkta oturma yerleri, oyun parkı, spor alanı, tartan pist, futbol sahasının trambolin alanı da yer alacak.

Parktaki çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Yeşil Marmaris’i yeni parklarla buluşturuyoruz. Yakın bir zamanda burayı da mahallemize yeşil alan olarak kazandıracağız. Bittiğinde gençlerimizin başta olmak üzere tüm bölge halkının gözdesi olacak. Vatandaşlarımızın nefes alabileceği, güzel vakit geçireceği alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Marmaris genelinde bulunan 353 parkın da rutin bakımlarını yaptıklarını ifade eden Oktay, “İlçemize yeni yeşil alanlar kazandırırken mevcut parkların da bakımını asla ihmal etmiyoruz. Peyzaj çalışması ve bitki bakım çalışmalarımıza aralıksız devam ettiğimiz toplam 300 bin metrekare büyüklüğündeki 353 parkımız her zaman bakımlı, hep temiz ve konforlu” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.