Bodrum Gündem

Hacivat Karagöz gösterisi büyük beğeni topladı

MUĞLA (İHA) – FETHİYE HALK EĞİTİM MERKEZİ’NİN YETİŞTİRDİĞİ KURSİYERLER, GELENEKSEL TÜRK TİYATROSUNUN ÖNEMLİ KAHRAMANLARINDAN OLAN HACİVAT VE KARAGÖZ OYUNUNU CANLANDIRDI. FETHİYE SITKI MEFHARET KOÇMAN KIZ-ERKEK YURDU SAHNESİNDE GERÇEKLEŞEN GÖSTERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

Hacivat Karagöz gösterisi büyük beğeni topladı
30.03.2024
0
A+
A-

Fethiye Halk Eğitim Merkezi’nin yetiştirdiği kursiyerler, geleneksel Türk Tiyatrosunun önemli kahramanlarından olan Hacivat ve Karagöz oyununu canlandırdı. Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman kız-erkek yurdu sahnesinde gerçekleşen gösteri büyük beğeni topladı.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi’nde drama eğitimi alan kursiyerler, düzenlenen gösteriyle yeteneklerini sergiledi. Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman kız-erkek yurdu sahnesinde gerçekleşen gösteride, Meddah, Hacivat ve Karagöz figürleriyle zenginleştirilmiş performanslar izleyicilerden büyük beğeni topladı. Drama kursu öğrencileri, aldıkları eğitimin meyvelerini sahnede başarıyla sundular. Geleneksel Türk tiyatrosunun unutulmaz karakterleri Hacivat ve Karagöz’ün yanı sıra, hikayeleri canlandıran Meddah’ın hünerleri de göz doldurdu. Fethiye Halk Eğitim Merkezi, sanat ve el işçiliği kurslarına da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Merkezde şu anda devam eden Ahşap Oyma ve Çini İşlemecisi kursları, katılımcılara yeni beceriler kazandırırken, kültürel mirasımızın yaşatılmasına katkı sağlıyor. Kurslar, bireylerin kişisel gelişimine ve toplumun kültürel zenginliğine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.