Bodrum Gündem

Mandalinci: “Türkiye’nin en genç belediye başkanı Bodrum’dan çıktı”

KESİN OLMAYAN SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE BODRUM BELEDİYESİ’NİN YENİ BAŞKANI SEÇİLEN TAMER MANDALİNCİ, MEYDANDA COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ.

Mandalinci: “Türkiye’nin en genç belediye başkanı Bodrum’dan çıktı”

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Bodrum Belediyesi’nin yeni başkanı seçilen Tamer Mandalinci, meydanda coşkulu kalabalığa seslendi.

Bodrum Gündem Haber

31 Mart yerel seçimlerinde oy sayımı devam ederken Bodrum’da başkan CHP’nin adayı Tamer Mandalinci seçildi. Seçim sonuçları ilçede coşkuyla kutlandı. Vatandaşlar, Cevat Şakir Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi’nde araçlarla konvoy yaptı, meydanda davul zurna eşliğinde oynadı.

Tamer Mandalinci’yi Bodrum Belediye Meydanı’nda Türk Bayrakları ve CHP Bayrakları ile marşlar söyleyen binlerce Bodrumlu karşıladı. Eşi Sezin Mandalinci ile sahneye çıkan Tamer Mandalinci, elinde Türk Bayrağı ile marşlar söyledi. Sahnede Kerimoğlu ve Harmandalı oynayan Genç Başkan’a geçmiş dönem belediye başkanlarından Mehmet Kocadon da eşlik etti.

Tamer Mandalinci, yaptığı konuşmada seçim süreci boyunca emeği geçen herkese teşekkür ederek şöyle konuştu; “Şu an duyduğum gururu, hissettiğim mutluluğu ve sizlerin 5 yıl boyunca hizmetkarı olmak için yaşadığım heyecanı kelimelerle tarif edemiyorum. ‘Gümbür gümbür geliyoruz’ dedik, 59 gündür sokaklardayız. Kimseyi ayırmadık, kimseyi ötekileştirmedik. ‘Küskün var’ dediler, ‘barıştırırız’ dedik. Gittik, konuştuk, ellerini sıktık. Bugün gördüğüm tabloda yüzde 58 oranında, Bodrum’da her iki kişiden biri bu kardeşlerini, Cumhuriyet Halk Partisi’ni bağrına bastı, yetkiyi verdi ve ‘Bize hizmet edeceksin, bizim kronik sorunlarımızı sen çözeceksin. Başkaları gibi ötekileştirmeyecek, başkaları gibi kavga etmeyecek, sımsıkıya, umutla, mutlulukla, ülkemin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına sen bağlanacaksın, o köprüyü sen kuracaksın’ dedi. Sizin verdiğiniz bu emanet benim başımın tacıdır. Layıkıyla bu emanete sahip çıkmak için var gücümle çalışacağım.”

Mandalinci, “Allah hepinizden razı olsun. Bodrumlu hemşehrilerim, lütfen kendinizi alkışlayın, kendinizle gurur duyun. Türkiye’nin en genç belediye başkanı Bodrum’dan çıktı” diye konuştu.

Yorumlar

 1. NAHIT MAHMUT TATAR dedi ki:

  Türkiye’nin en genç belediye başkanı Çanakkale’de seçildi: 22 yaşında
  14:01, 1 Nisan 2024
  Zeynep Çelik
  © İHA / -AW174546
  Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde bağımsız aday Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanarak belediye başkanı oldu. Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı olma unvanını kazandı.
  Sitede oku
  Yenice’nin tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik’in kızı olan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, mahalli idareler seçimlerine bağımsız olarak girdi.
  Seçimde zafer kazanan Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre Kalkım Beldesinin Belediye Başkanı oldu. Bu neticeyle Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı olma unvanını kazandı.
  5 yıl boyunca Kalkım Beldesine Belediye Başkanı olacak olan Zeynep Çelik, “Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım’a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki 5 yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin” ifadelerini kullandı.

 2. Özgen KEMAL dedi ki:

  Tamer Mandalinci’yi kutlarız. Dürüst,açık ve şeffaf bir şekilde belediye başkanlığı dileriz.Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından olmuştur. Yalnız yeni seçilen Çanakkale Yenice İlçesi Kalkım Belediye Başkanu 22 yaşındaki Zeynep Çelik ve 2019’da seçilen Ordu Gülyalı beldesi 28 yaşındaki Ulaş Tepe’den sonra en genç olduğunu da bilmelidir.