enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Giritliler Özlem Giderdi..

Zehra Denizaslanı tarafından ilk olarak 2 sene önce yapılan ve daha sonrasında gelenekselleşen Giritliler Gecesinin üçüncüsü yapıldı.

Giritliler Özlem Giderdi..
16.05.2011
0
A+
A-

Cytotec no prescription
Cheap Sildenafil

Giritliler Özlem Giderdi…

order Combivent

 


Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Giritliler gecesine lokmacı Leyla damga vurdu.


 Zehra Denizaslanı tarafından ilk olarak 2 sene önce yapılan ve daha sonrasında gelenekselleşen Giritliler Gecesinin üçüncüsü yapıldı.


 Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem


KOS Adasından da katılımın olduğu gecede açılış konuşmasını bu seneki organizasyona emek veren Zeynep Nalbant  yaptı. Ardından  sahneye davet edilen Kos Adası Türk İslam Derneği Başkanı Mazlum Poyzanoğlu Giritlilerin gittikleri her yere kültürlerini de taşıdıklarını söyledi. Poyzanoğlu” Giritli olduğumuz için gururlu olmalıyız. Giritli kadınları heybetlidir ve gittikleri yerde fark edilirler. El birliği ile Bodrum’da Giritliler Derneği kuralım. Birlik, beraberliğimiz hep kuvvetlenerek artsın” dedi.


 Zehra Denizaslanı sahneye Lokmacı Leyla olarak bilinen Leyla Özgüreli’yi  misafirlere Rumca şarkılar söylemesi için sahneye çağırdı. Davetlilerden yoğun alkış alan Özgüreli, Rumca şarkıların yanı sıra Kos’tan gelen misafirlerle de Rumca sohbet etti. Gecede CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Saime Demirtaş, CHP Ortakent Belde Başkanı Çiğdem Erkol ve kadın üyeler de yer aldı.  Gecenin ilerleyen saatlerinde Bodrum yöresi oyunları, çiftetelli, Ankara yöresi, Karadeniz yöresi oyunlarıyla birlikte,  Kos’tan gelen misafirler de sirtaki ile eğlenceli saatler yaşadılar.Gecede oynayanların üzerine kağıt peçeteler atılırken, Rum eğlencelerinin olmazsa olmazı tabaklar da sahnede kırıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.