enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yeni Şafak Haberi Yalan..

Umut Oran: Miting öncesi yada sonrası Hakkariye gitmedim

Yeni Şafak Haberi Yalan..
01.06.2011
0
A+
A-


 

 

 

Yeni Şafak Haberi Yalan…

Umut Oran “Miting öncesi yada sonrası Hakkari’ye gitmedim”Bodrum Gündem Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Yeni Şafak gazetesinin 28 Mayıs Cumartesi günkü sayısında yer alan   “Kılıçdaroğlu mitinge 2 gün kala genel başkan yardımcıları Umut Oran ve Sena Kaleli’yi Hakkari’ye gönderdi. İkili BDP’lilerle pazarlık masasına oturdular” şeklindeki haberini kesin bir dille gerçek  dışı olduğunu açıkladı.  Oran “Ayrıca, böyle bir iddianın gazetecilik açısından ne kadar haber değeri var bilemiyorum ama, bu uydurma haberin ülkemiz insanına  ne yararı olduğunu anlamak zor.” dedi.


Haber özgürlüğüne saygılıyız ama araştırmadan yazılmamalı
Umut Oran yaptığı açıklamada “Yeni şafak gazetesinde, “Hakkari’deki mitingden ilginç detaylar” başlığıyla ve “Kılıçdaroğlu mitinge 2 gün kala genel başkan yardımcıları Umut Oran ve Sena Kaleli’yi Hakkari’ye gönderdi. İkili BDP’lilerle pazarlık masasına oturdular” şeklinde verilen haber, tamamen yanlış bilgiye dayanmakta olup, gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Kuşkusuz her gazetenin haber, yorum ve değerlendirme özgürlüğü vardır. Sözkonusu gazetenin haberi yada yorumu da kendi özgürlüğüdür ancak gerçek dışıdır. Tamamen yanlış bilgiye dayanmaktadır. 22 Mayıs sabah uçağı ile İstanbul’dan Van’a hareket ettim. Sabah basın toplantısı düzenledikten sonra şehirde halka bir araya geldim. Aynı günün akşamında Van TV’de bir programa katıldım. 23 Mayıs Van mitinginden sonrada saat 16:00 uçağı ile Ankara’ya oradan da İstanbul’a geçtim. Yazıda belirtildiği gibi Hakkari’ye hiç gitmedim.” buy Cytotec dedi.
Oran, “Elbette böyle bir zorunluluğu yoktur ancak haberi yapanlar bize sorsaydı bu tür yanlışa düşmemiş olurlardı” diye sitem etti.


Neden gerçek dışı ?
Oran şunları söyledi: “ Hakkari mitingi gerçekten muhteşem oldu. Her yerde olduğu gibi, burada da halk büyük bir destek ve katılım gösterdi. CHP projeleri ve Genel Başkanımızın samimiyeti ve inandırıcılığı büyük destek görüyor. Hakkari’de olan da budur. Bunu başka yerlere çekmek anlamsızdır. Bırakalım Hakkari Mitingi öncesi Hakkari’ye gidip BDP’liler ile görüşmeyi ve pazarlık yapmayı, ben ne miting öncesi ne de miting sonrası Hakkari’ye gitmedim. Ben Van’a gittim. Hakkari mitinginden bir gün öncede Van’dan ayrıldım. Bir haber ancak bu kadar gerçek dışı olabilir. Tam bir senaryo yazılmış. Ayrıca, sayın Sena Kaleli’nin de böyle bir görüşmesi yada pazarlığı olmamıştır. Bu da uydurma bir haberdir.” dedi.


Mitinglerimize herkesin katılmasını isteriz…


BDP’liler ile görüşmenin bir suç olmadığını, yine BDP tabanının ve diğer partilerin tabanlarının, taraflı yada tarafsız vatandaşların CHP mitinglerine katılmalarının kendilerini rahatsız etmediğini, aksine bu ülkenin her yurttaşının kendilerine ilgi göstermelerine çok sevindiklerini ifade eden Oran “ Böyle bir görüşme yada pazarlık olmadı. Ancak, haberde verilmek istenen mesaj gibi, BDP ile görüşmeyi yada bu partinin veya diğer partilerden insanlarımızın mitingimize katılmalarını da bir suçmuş gibi göstermek doğru değil. Ayrıca, bu tür ayrımcılıktan da kaçınmak lazım.  Bizim tabanımızın da  başka partilerin  mitinglere katılmasından rahatsızlık duymayız. İnsanların iradelerine yada davranışlarına müdahale etmemek lazım.”dedi.


buy esomeprazole

24 saat bizden bilgi alınabilir order methotrexate
Oran, açıklamasının sonunda, Yeni şafak gazetesine bir tavsiyede bulunarak “İnsanlar birbirinden farklı düşünebilir, hatta birbirinin düşünce ve davranışlarını yanlış bulabilir ama uydurma, insanı şaşkına çeviren, iftiraya varan haberlerden de kaçınmak gerekir. Biz de bu ülkede yaşıyoruz, 24 saat basınımıza ve halkımızın sorularına yanıt verebilecek durumdayız. Bu gazetemizde bizi her zaman arayabilir, bilgi alabilir” diye tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.