enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

YAŞAM; GÜÇ-KARGAŞA

Kuzey Kıbrıslı Sanatçı Serhat Selışık Kişisel Sergisi

YAŞAM; GÜÇ-KARGAŞA
19.07.2011
0
A+
A-


 

 

YAŞAM; GÜÇ-KARGAŞA

 


Kuzey Kıbrıslı  Sanatçı Serhat Selışık Kişisel  Sergisi


 


Kuzey Kıbrıslı sanatçı Serhat Selışık, son dönem çalışmalarını Bodrum İdart Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşturuyor. 23 Temmuz’da açılacak olan sergi, sanatçının video ve yerleştirmelerinden oluşuyor.


 


Bodrum Gündem Haber


Çalışmalarında, toplumsal yaşamdaki güç dengeleri, çatışma, otorite odakları veya odaklanmalarını konu alan Selışık, 1975  yılında Lefkoşa’da doğdu. 2000 yılında  Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü bitirdi. 2003 yılında aynı bölümde Yüksek Lisans programını tamamladı. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak çalıştı. 2006 yılından bu yana Orta Doğu Teknik Üniversitesi  Kuzey Kıbrıs kampüsünde öğretim elemanı olarak çalışmalarını sürdüren Selışık, 1999 yılından günümüze birçok kişisel sergi açtı, karma sergi ve etkinliklere katıldı.


 


Gücün koşulsuzluğu, ironik bir biçimde “kural tanımazlığı” kimi zaman eşitlik ve insan hakları gibi sıkça sözü edilen kavramların değerini yitirmesinde önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Bunlarla birlikte ön plandaki toplumsal var olma çabası, kişisel farkındalıkların önünde engel olabiliyor. Sanatçının bu konular etrafında odaklanan çalışmaları, bölünme, parçalanma, güçlü-zayıf ve  kutuplaşma kavramlarını da beraberinde getiriyor.


  Viagra online


 Çalışmaların çoğunluğunda, Kıbrıs ve yakın çevresinde gelişen güncel olayların yansımasını izleyiciye okutan sanatçı, Bodrum sergisindeki çalışmalarını da bu coğrafya sınırları içindeki ve yakın çevresindeki gerçekler ile şekillendiriyor .


 23 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında her gün 12:00-22:00 saatleri arasında açık olacak sergiye tüm sanatseverler davetlidir.


purchase Indocin
buy Plavix online KOKTEYL: 23 TEMMUZ CUMARTESİ SAAT 19:00

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.