enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri?
07.12.2012
0
A+
A-

Bodrum Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) ile Küçük ve Orta ölçekli Sanayi İşletmeleri Geliştirme Birliği (KOSGEB)? in işbirliği ile düzenlenen ?? Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri?? nin yeni dönemi için başvuran girişimciler mülakata alındı.

Premarin 0.625mg Bodrum Gündem Haber

Sabah saatlerinde BOSİAD dernek binasında yapılan mülakatlara daha önce eğitim almak için müracaat eden kişiler katıldı. Bir önceki dönemde 229 kişiye eğitim veren BOSİAD bu dönemki ilk eğitimlere 10 ? 19 Aralık 2012 tarihlerinde verecek.

Derneğin amacı 2013 yılında planlanan eğitimler ile BOSİAD? a başvuru yapan tüm girişimci adaylarının eğitimlerini tamamlayıp projelerini KOSGEB?e teslim edip, işyerlerini açarak Bodrum ticaret hayatında yer almalarını sağlamak olduğu açıklandı.

BOSİAD yönetim kurulu üyelerinden Murat Erkmen, Hüseyin Meral, Vural Öztürk,Erhan Çoban, Mehmet Billorer ve üyelerden Elif Kargı katılımıyla gerçekleşen mülakatlarda kursiyer adaylarına yapmak istedikleri projeleri, iş kurmaya hevesli olup olmadıklar, konu hakkında araştırma yapıp yapmadıkları ve bu geçmiş dönemdeki ticaret hayatları hakkında sorular soruldu.

Yönetim Kurulu Üyesi Murat Erkmen, yeni dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine BOSİAD yönetim kurulu üyesi Mehmet Billorer?in liderliği ve eğitimi ile devam edileceğini ifade etti. Erkmen, şu ana kadar 300?ün üzerinde başvuru olduğunu ve değişik dönemlerle müracaat edenlere eğitimlerinin verileceğini söyledi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini verecek olan BOSİAD yönetim kurulu üyesi Mehmet Billorer, geçen yıl 229 kişiye eğitim vererek belgelerini verdiklerini ve bunlardan 40-45 tanesi iş yerlerini kurarak bu destekten faydalandıklarını belirtti. Billorer, bu senede 300 kişinin üzerinde müracaat olduğunu ve hala da müracaatların devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi ?? Şuan ki planlamalarımıza göre 7 grupta eğitim vereceğiz, talep olursa grup sayısını arttırabiliriz. Bir dönemde, 30 ar kişilik gruplar halinde, 9 gün sürecek olan kursta toplam 70 saat eğitim alacaklar?? dedi. Mehmet Billorer kurs süresince verilecek eğitim konularını şöyle anlattı ??KOSGEB? in bu desteği nasıl verdiğinden başlayarak, pazarlama, pazarlama planlaması nasıl yapılmalı, iş planı nasıl yapılır. İşletme nasıl kurulmalı, devamında neler yapılmalı konularından 9 gün boyunca eğitim verilecek?? dedi.

Billorer, hemen iş kuracaklara ilk grupta yer vererek mümkün olduğunca daha fazla insanı bu destekten yararlandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Projesini hazırlayarak eğitim almak için müracaatta bulunan Kudret Beyhan Altınsoy, maddi imkânı olmayan kişiler için çok yararlı olacağını düşündüğünü ve yıllardır kafasında tasarladığı el sanatları üzerine bir projesi olduğunu ve Bodrum?da bunu gerçekleştirmek istediğini söyledi.

Bir başka kursiyer adayı Figen Yılmaz ise küçük esnaflar daha çok gelişebileceklerini düşündüğünü, insanların hayallerini gerçekleştirebileceklerini belirterek Bodrum?da gelişmiş bir güzellik salonu açmayı planladığını ifade etti.

Mülakata girmek için sıra bekleyen Şahin Keskin, bu ülkede çok insanın iş becerisinin olduğunu ve maddi imkânsızlıklar yüzünden hayallerini gerçekleştiremediklerini, Devletin bu ve bu gibi yardımları daha çok desteklemesini istedi.

  cheap Paxil Brand Viagra without prescription

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. dtAjans dedi ki:

    KOSGEB destekleri hakkında bilgi almak için KOSGEB destekleri, kredileri, hibeleri, başvuru süreçleri adresini ziyaret edin.