enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Sorumlu Balıkçılık Bilinci Geliştirilecek

Sorumlu Balıkçılık Bilinci Geliştirilecek
11.05.2013
0
A+
A-

Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD), tarafından yürütülen ?Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş Projesi? kapsamında hazırlanan ankette, konunun ?tüketici? tarafı masaya yatırılacağı açıklandı. Order Retin-A

Yaşar Anter/DHA order Topamax on line

Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi ve GEF Küçük Destek Programı (SGP) ? COMDEKS desteğindeki projenin alanda yarattığı değişimin yanı sıra arz-talep ilişkilerinde yerel ekonomi aleyhine ortaya çıkan değişimler anketle tespit edilecek.

GEF Küçük Destek Programı (SGP) ? COMDEKS   ve GEF desteği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ve UNDP eliyle yürütülmekte olan ?Türkiye?nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi? tarafından destek verilen ?Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş Projesi? kapsamında, ekosistem ve yerel ekonomi açısından arz-talep dengelerinde yaşanan sorunlar anketle belirlenecek.

SAD?dan bugün yapılan yazılı açıklama ile hayata geçirilecek anket çalışması, konuyla ilgili uzmanlar tarafından projenin yürütüldüğü Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma (ÖÇK) Bölgesi?nde uygulanacak. Anket çalışmasıyla, projenin alanda yarattığı değişim ve etkiler ölçülecek ve bundan sonraki çalışmalarda verim artışı için ölçü ve metod belirlemede referans noktalar saptanacak. Anketle, balıkçılığın ve denizin tüketici kesim tarafından nasıl algılandığı belirlenirken, arz-talep ilişkilerinde ekosistem ve yerel ekonomi aleyhine gelişen zayıf halkalar da tespit edilecek. Bu tespitler sadece uzmanlarca değil ankete katılan vatandaşların kendileri tarafından da yapılmış olacağından, projenin hedeflerine daha sağlıklı ve kesin bir biçimde ulaşılması sağlanacak.

Hem Bilinç Hem Sorumluluk? order Asacol

Anket çalışmasıyla ayrıca, bölge halkının deniz koruma faaliyetlerinde rol ve sorumluluk alma kapasitesi belirlenirken, nesli tehlike ve ileri seviyede tehlike altındaki türler hakkında bilinç oluşturulması da amaçlanıyor. Sorun ve çözümlere yönelik algı ve kanaatlerin geliştirilmesine de katkı sağlayacak olan çalışmanın Haziran ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.