enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bu Mandalina Başka

23.08.2013
0
A+
A-

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi (KADEM) bünyesinde el örgüsü ile uğraşan ve kendilerini “Örgü Grubu” olarak adlandıran kadınlar Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ettiler.

misoprostol buy online
Bodrum Gündem Haber/22 Ağustos 2013

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ziyareti için geldiklerini belirten KADEM örgü grubu sorumlusu Hilal Karakaş, “Örgü grubundaki kadınlar çalışmayan ve evde el işi üretebilen kişiler. Bu kadınlar evlerine maddi destek olabilmek için ve Bodrum’un tanıtımına katkı sağlamak için Bodrum mandalinası örmeye başladılar. Kadınların bir arada koordineli çalışabilmeleri için ufakta olsa bir odaya ihtiyaçları vardı.  Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon ile görüşmelerimiz sonucunda biz üreten kadınlara destek olabileceğini söyledi ve kısa bir sürede ev hanımlarımızın çalışmaları için Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nde bir sınıf tahsis etti. Sayın Hülya Kocadon’un da fikirleri doğrultusunda üretilen örgü mandalinalar Bodrum Yarımadası?nın 15 değişik noktasında satılmaktadır. Restoran ve hediyelik eşya dükkanları bizim ürettiğimiz örgü mandalinaları satmaktadırlar. Ayrıca Bodrum Belediyesi de bizim mandalinalarımızdan alarak hem gelen misafirlerine hediye olarak veriyorlar hem de biz örgü grubuna yardımcı oluyorlar. Genelde yabancı turistlerin ilgisini çeken bu hediyelik eşyalar  Bodrumumuzun da tanıtımına aracı oluyor. Ayrıca bize neden mandalina örüyorsunuz diye sorular da gelmekte. Mandalina Bodrum’a özgü ve unutulmaması, devam ettirilebilmesi gereken değerlerden biridir. Sayın Hülya Kocadon ile en başta yaptığımız toplantıda mandalinanın başlangıç için ideal ve ilgi çekici olacağını düşündük. Önümüzdeki günlerde örgü grubumuz Bodrum mandalinası ile sınırlı kalmayıp daha değişik el işleri de üretecektir. Biz üreten kadınlara desteklerinden dolayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ve sevgili eşleri Hülya Hanım’a çok teşekkür ederiz.?? dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında Tadalafil online cheap Levitra “Bu benim için en büyük gurur kaynağıdır. Bugün görüyorum ki Bodrum Belediyesi KADEM amacına ulaşmıştır. Kadınlarımız üretiyor ve daha önemlisi mutlular, tabii ki ben de mutluyum. Özellikle bu örme mandalinalar, BODTO tarafından tescili alınmış Bodrum Mandalinasını ifade ediyorlar, yani özgün bir hediyelik. Yarımadamızın genelinde ilgi görmesinden çok mutluyum, bu sezon yurtdışı fuarlara da taşımayı hedefliyoruz. Üreten kadınlarımız için desteğim artarak devam edecek.?? dedi.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.