enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Türk Filmleri Haftası Başlıyor!

Bodrum Türk Filmleri Haftası Başlıyor!
22.09.2014
0
A+
A-

levonorgestrel price bodrum_türk_filmleri_haftası

Bodrum Türk Filmleri Haftası’nın 4. Yılında, 22 Eylül-27 Eylül tarihlerinde, sinemaseverler yine Türk Filmlerinin usta yönetmen ve oyuncuları ile Bodrum’da söyleşi imkanı bulacak.
Bodrum Gündem Haber
Her yıl Eylül ayının son haftasında gerçekleşen Bodrum Türk Filmleri Haftası (BTFH), Türkiye de bu türde ilk ve tek organizasyon olma özelliği ile öne çıkıyor. Bu yıl 22-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen hafta boyunca gündüz salonlarda halka açık gösterimler yapılırken, her gece gündüz kuşağında filmleri gösterilen yönetmen ve oyuncuların son filmlerinin, davetlilerin katılımı ile gerçekleşen Cinemarine sinemalarında tanıtım galası yapılacak. Filmin tanıtımının ardından seyirci ile söyleşi Cinemarine salonlarında gerçekleşecek.

Bodrum Türk Filmleri Haftası Cinemarine’deki film gösterimi ve mini söyleşi ile aynı gece 21:00’da Bodrum Kalesi’nde yönetmenleri, filmleri ve oyuncularını buluşturuyor. Galalara yapımcı, yönetmen, oyuncular ve halktan izleyiciler yanında sinema salonu sahipleri de katılarak gelecek vizyon filmler hakkında fikir sahibi olacaklar. Yapımcı ve yönetmenler de eserlerinin izleyici ile buluşmasında kilit rol oynayan salon sahipleri ile bir araya gelecekler.

BTFH bu şekilde film yapımcılarının direkt salon sahipleri ile buluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunulabildikleri tek etkinlik olma özelliği taşıyor.

elilan_önEtkinliğin Kokteyl bölümü Oasis Alışveriş Merkezi, Kare Avlu’da yönetmenlerin katılımı ile gerçekleşecek. Kokteylin ardından Cinemarine Sinemaları’nda Gösterim ve Söyleşi Bölümünde ise yönetmenler yeni projelerini oyuncuları ve yapımcıları ile sinemaseverlerle paylaşılıyor.
Bodrum Cinemarine Sinemaları’ndaki film gösteriminden sonra gerçekleşen Bodrum Kalesi Özel Gösterimleri Bölümü’nde ise, konuk yönetmenin son filminin gösteriminin ardından yönetmen ve katılımcılarla sinemaseverlerin mini bir söyleşi yapması sağlanıyor. Ayrıca katılımcılara Türk Sineması’na katkılarından dolayı şükran merasimi yapılarak hatıra plaketleri de takdim edilecek.
Hafta boyunca her gün farklı bir yönetmenle buluşacak olan sinemaseverler yönetmenlerin son filmlerini Bodrum Cinemarine Sinemaları salonlarında ve Bodrum Kalesi Sahnesinde ücretsiz olarak izleme imkanı bulacak.

Etkinliğin profesyoneller günlerinin ilki olan 27 Eylül Cumartesi günü sırası ile Warner Bros Türkiye, BKM, ve Avşar Film‘in yeni yılda gösterime sokacağı yerli yapımların tanıtım kuşakları yapılacak. Etkinliğin yönetmenler kuşağının finali, son gece tüm sinema sahipleri, basın ve özel davetlilerin katılımı ile Bodrum Kalesinde gerçekleşecek kapanış ve ödül töreni ile olacak. Törende etkinlik sponsorlarının tanıtımı ve ödül takdimi yanında sinema sektöründe emeği geçen önemli şahsiyetlere verilen BTFH Teşekkür Ödülleri ve Türk Sineması Onur Ödülü sahiplerini bulacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliğin finalinde 28 Eylül Pazar günü Kültür ve Turizm Bakanlığı, sinema salonu sahipleri, dağıtım şirketi temsilcileri ile sinema salonu işletmeciliği sektörüne destek ve ürün sağlayan firma ve kuruluşların katılımı ile Sektör Toplantısı order Strattera yapılacaktır. Toplantıda Türkiye de sinema salonu işletmeciliğinin gelişimi, dünyadaki son gelişmeler, sektörün sorunları ve bu sorunların çözüm yolları tüm tarafların katılımı ile masaya yatırılacak. Toplantı sonrasında sonuç bildirimi ve bir yıllık yol haritası Kültür ve Turizm Bakanlığı ve tüm katılımcılara dağıtılacak.

Bu yıl ilk kez sektör toplantısı öncesinde Sinema Salonu Yatırımcıları Derneğinin ilk genel kurulu gerçekleşecek. Derneğin amacı Sinema salonu yatırımcı ve işletmecilerinin gelişen teknolojiler ve ekonomik değişimlere uyum sağlaması için bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları yapılması yanında, resmi kurumlar ve ilgili bakanlıkların nezdinde sektörün temsili ve bu mercilerde sektörü ilgilendiren karar toplantılarına sektör adına katılım sağlanarak uygulama ve mevzuatlar konusunda katkı ve bilgi paylaşımı sağlanması, İşletmeciler arasında iletişim ve işbirliği olanaklarını geliştirerek sektörün sağlıklı gelişimi ve sunulan hizmetin kalite standartlarının yükseltilmesi.

Bodrum Türk Filmleri Haftası’na ayrıca Eurimages ve Europa Cinema Network üst düzey yöneticileri de etkinlik süresince konuk oluyorlar.

4. Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda 22-27 Eylül 2014 Programı;

22 Eylül Pazartesi:

Yönetmen Murat Şeker, Çakallarla Dans, Sıfır Sıkıntı film Söyleşisi ve Hayat Sana Güzel film Gösterimi

Yönetmen Orhan Tekeoğlu, Öyle Bir Sevdim ki Seni film Söyleşi ve Gösterimi

23 Eylül Salı:

Yönetmen Melik Sarçoğlu, Gözümün Nuru film Söyleşi ve Gösterimi

Yönetmen Mehmet Bahadır Er & Maryna Gorbach, Sev Beni film Söyleşi ve Gösterimi

24 Eylül Çarşamba: generic Valtrex online

Yönetmen Biray Dalkıran, Seni Seviyorum Adamım film Söyleşi ve Bana Bir Soygun Yaz film Gösterimi (Oyuncu Galip Gültekin, Gizem Karaca, Cemre Bursu Tosun, Barış Kılıç, Asuman Dabak katılımı ile)

25 Eylül Perşembe:

Yönetmen Ömer Vargı, İnşaat 2 film Söyleşi ve İnşaat filmi Gösterimi (Oyuncu Emre Kınay, Şevket Çoruh katılımı ile)

Oyuncu, Senarist Ali Kobanbay & Oyuncu, Senarist Alper Kul, Olur Olur film Tanıtım Söyleşi (Oyuncu Ayça Varlıer, Taner Ergör katılımı ile)

26 Eylül Cuma:

Yönetmen Müfit Can Saçıntı, Mandıra Filozofu film Söyleşisi ve Gösterimi ( Yapımcı Haluk Kaplanoğlu, Senarist Birol Güven, Oyuncu Rasim Öztekin ve Gülten Begüm Öner katılımı ile)

27 Eylül Cumartesi Ödül Töreni:

Onur Ödülü Türker İnanoğlu,

Emek Ödülleri: Yusuf Sezgin, Selma Güneri, Altam Gördüm, Fikret Hakan, Erdal Özyağcılar.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.