MHP’de İlçe Kongre Heyecanı Başladı

  • 21.01.2015
  • 1.375 kez okundu

CENGİZHAN SANCAR MHP İLÇE BAŞKANLIĞINA RESMEN ADAY!

fast delivery professional Viagra

MHP ASIM BAŞARAN’I BİRİNCİ SIRAYA KOYSUN, BİZ O’NU SIRTIMIZDA MECLİSE TAŞIRIZ

cengizhan_sancar_mhp_ilçe_başkan_aday (3)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeliğinden parti tüzüğü gereği Ağustosta istifa eden Cengizhan Sancar, 1 Şubat’ta yapılacak olan ilçe kongresinde adaylığını düzenlediği basın toplantısında resmen açıkladı.

Bodrum Gündem Haber

Gümbet Kavşağındaki Eskiköy isimli işletmede kahvaltılı basın açıklaması düzenleyen Sancar, burada geçmiş dönem çalışmalarını anlatırken, İlçe kongresi ve seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.21 yıldır üst üste yönetim kurulu üyeliği yaptığını ifade eden Sancar, bu çalışmasının 2014 yılının Ağustos ayına kadar sürdüğünü, Ağustos ayında da tüzük gereği yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini hatırlattı.

O tarihten bu yana partide sadece üye olarak konumuna devam ettiğini kaydeden Sancar, “En demokratik hakkımız olanda adaylığımızı da bundan iki ay önce açıkladık” diye konuştu. Gazeteci Fatih Bozoğlu’nun “MHP’nin geleneğinde tek liste yapılır, fakat bu sefer iki adayla olacak. Yıllardır birlikte çalıştığınız Asım Başaran ile karşı karşıya gelmiş gibi olacaksınız. Diğer yandan meclisinde kontenjan adayı olduğunuz olası aday Mehmet Tosun’un da karşısında olacaksınız. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz” şeklindeki sorusuna, şu yanıtı verdi:

“Şimdi şurada bir farklılık var. Kontenjan adayı dediğiniz zaman kontenjan adayı mecliste kim ağırlıklı olursa, o kontenjan adayını seçer. Mehmet başkan da partiye yıllarda emek vermiş bir arkadaşımız, iyi bir belediye başkanlığı yapmış arkadaşımız. Asım başkan demiyorum, Asım ağabeyim diyorum. Yıllarca kader birliği yaptık. Tabi ki kendisinin düşüncesi farklıdır. Karşı karşıya gelme gibi bir problem yok. Ama bizim ülkücü tabandan aldığım istek dolayısıyla ben kendi adaylığımı açıkladım. Bunu Asım beye de ilettim. Onun tercihidir. Onun hesabı daha farklı olabilir. Çünkü o teşkilat başkanıdır. Şahıs olarak düşünmez, duygusal olarak düşünmez. Teşkilatını düşünmek zorundadır. Ona da saygımız var.Bu durumda karşı karşıya gelme gibi bir durumumuz yok. Ama bizde istiyoruz tek liste çıkalım. Ama hak mevzusu geçtiği taktirde, bizde burada yıllardır mücadele etmiş arkadaşlarımızın aday olması en doğal hakkıdır”

Sancar, MHP’nin Bodrum’da 33 bin oy aldığını dile getirerek şunları söyledi:

“Her kafadan farklı sesler çıkması gayet doğaldır. Bu insanları toparlayıcı olmamız lazım. Çatışma kesinlikle yok. Ama tabi ülkücü kavramlar, bizim partimizin ideolojik yapısı var. Bu yapının içinde çıkmamız lazım. Bizi seven böyle sevsin. Bu 3 hilali kimse bilmiyor. Serçe parmağı Türk, işaret parmağı İslam, üç parmağın birleştiği yer mühür, ortada dünya. Bu İslam mührünü dünyaya vuracağız anlamına gelir. Ve bu üç hilal sadece MHP’nin sembolü değildir. Türk dünyasının sembolüdür. Maalesef bunu kimse bilmediği için bundan ile çekinir hale geldik. Seçim almak içinde Bodrum’un konjonktürü farklı bir konjonktür. Bazı arkadaşlarımız bunların anlamını bilmediği için farklı anlamda görüyorlar. Halbuki bunları daha düzgün arkadaşlarımıza, seçmenlerimize anlatabilseydik, bu konudan çekinmezdik. Biz MHP’liyiz. Bugün bir PKK’lı sokakta Apo diye bağırabiliyorsa bende ülkücü hareket engellenemez diye bağırmalıyım. Bozkurt işareti yapmalıyım, bu benim en tabi hakkım. Bir CHP’li arkadaşım 6 okunu rahatlıkla sallayabilmeli.”

Medeni cesaret göstererek MHP’ye katılan kişilere de teşekkür eden Sancar, 1980 öncesinde arkadaşlarının bu dava uğruna canlarını verdiğini anımsatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben oradan, buradan oy alacağım hesabına girersek olmaz. O zaman bunların emekleri boşa gidiyor. Bizim tepkimiz bunlar. Zaman insan konjonktür değişiyor, bu değişime mutlaka ayak uydurmak zorundayız. Merkez sağa talipsek diğer insanların da görüşlerine açık olmak zorundayız. Ama biz ideolojik bir partiyiz. İdeolojik bir partiysek mutlaka 9 ışığı, bozkurtu ve 3 hilali öğrenmeleri lazım. Bunu öğrenmeyen arkadaş, bundan da utanan arkadaş bizim yanımızda olmasın. Bizim grubumuz bunu söylüyor. Dışarıdan medeni cesaret göstermiş bize gelmiş arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum”

cengizhan_sancar_mhp_ilçe_başkan_aday (2)Herkesi kucaklamanın çok önemli olduğuna vurgu yapan Sancar, “Benim babam vefat ettiğinde TKP’lisinden tutun MHP’lisine kadar HADEP’lisine kadar, CHP’lisine kadar her türlü arkadaş vardı. Toparlayıcı olmak çok önemli bir unsur” ifadesini kullanarak, konuşmasına şöyle devam etti:

buy plan-b buy Aciclovir “İnsanlara doğru düzgün bir şekilde anlatabilirsek bu önemli bir olay. Ama oy almak için bazı şeylerden fedakarlık ediyorsan, bu yanlış benim açımdan. Hangi parti olursa olsun, oy almak için yanlış. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ismini telaffuz etmek istemediğim bir partinin seçmenleri, kendi adaylarına sonuna kadar sahip çıktılar. Bodrum Yarımadası gibi bir yerde o partinin adayı 7 bin oy aldı. Bu çok acı bir durumdur. Ama bu adamların kendi adaylarına sahip çıkmaları da düşündürücüdür. Herkes kendi adayına, ideolojisine sahip çıksın. Bugün Bodrum Yarımadasında ben 2004 yılında aday oldum 250 oy aldım. 2009 yılında aday oldum yaklaşık 800-900 oy aldım. Bugün Bodrum Yarımadasında 36 bin oylar civarındayız. Bu arkadaşlarımızın da emeği büyüktür. Toparlamışlar. Ama şu bir gerçek, kimse demesin ki 35 oy benim tek başıma bir oyum değildir. Bu oylarda bize gönül vermiş veya sempati duymuş her insanın hakkı vardır”

“MUĞLA’NIN MİLLETVEKİLLERİNİ SOKAKTA GÖRSEM TANIMAM”

Gazeteci Fatih Bozoğlu’nun sorduğu, eğer MHP ilçe başkanı olursanız Milletvekilliği adaylığı konuşulan Asım Başaran ile yol yürüyecek misiniz?  sorusuna Sancar, şu yanıtı verdi:

“Asım başkan daha adaylığını açıklamış değil. Ben aday olacağını duydum, ama bu tam olarak açıklanmadı. Açıkladığı taktirde ne olursa olsun, o benim ağabeyimdir. Yıllarca birlikte emek verdik. Asım başkan inşallah birinci sıraya gelir, bizde sırtımızda onu meclise taşırız. Kongre süresi içinde tabi ki tartışmalar olacaktır. Ama bizde demokrasiye sadık olan insanlarız. Benim gönlüm yalnız Asım Başaran olarak değil, diğer siyasi partilerin de Milletvekili adayları birinci sıradan çıkarsınlar. Ki Bodrum buna layık. MHP’de kim olursa olsun, tek temennim sayın Asım Başaran’ı Milletvekili olarak meclise taşımaktır. Bundan kimsenin tereddütü olmasın. Ama Bodrum’un Bodrum olabilmesini istiyorsak, diğer siyasi partilerin de 1. sıradan Milletvekili çıkartması lazım. Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini. Bütün dünya Bodrum’u tanıyor. Ben bütün siyasi partilerin 1. sıralarını bu dönem Bodrum’dan olmasını istiyorum. Muğla’nın Milletvekillerini sokakta görsem tanımam. Tolga Çandar’ı sadece müzisyen olduğu için tanıyorum. AKP’li Milletvekillerini sokakta görsem tanımam. Bizim Milletvekilimizi de bizim camiamız tanıyor, başka arkadaşlar da görse tanımaz. Ama Bodrum’un insanı Bodrum’un halkını 1. sırada görmek istiyor. Ve inanıyorum ki hangi siyasi parti 1. sıraya birini oturtursa kazanacak, inşallah o da Başaran olur.”

Asım Başaran’ın Bodrum’da başarılı işlere imza attığına işaret eden Sancar, şunları kaydetti:

“Sayın Asım Başaran Bodrum’da 4 tane belediye aldığı zaman bunu burada kimse tartışmadı. Bir belediyeyi 15 oyla kaybettiği zaman kimse bunu tartışmadı. Bu başarısını kimse tartışmadı. Ama bugün Asım Başaran’ın Milletvekili adaylığı ile ilgili şöyle böyle derlerse yanlış söylemiş olurlar. Bu adam yıllardır buraya 4 tane belediye kazandırmış, bir tane belediyeyi de 15 oyla kaybettirmiş bir teşkilatın başkanıdır. Milletvekili adayı olmakta en tabi hakkıdır”

cengizhan_sancar_mhp_ilçe_başkan_aday (11)“YENİ ADAYLARA BİR BUKET ÇİÇEK YAPTIRIP ZİYARETE GİDECEĞİM”

Sancar son olarak, MHP İlçe teşkilatı başkanlığına adaylığını açıklayacak diğer adayları da beklediğini hatta onlara bir buket çiçekle teşekkür ziyareti yapacağını da ifade ederek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sevgili Bodrum halkına ve MHP camiasına aday olduğumu açıklıyorum. Aday olacak olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Bu demokratik bir yarıştır. Saat 5 ten sonra hangiaday seçilirse bizim başkanımız O’dur. Bu saatten sonra adaylığını açıklayacak hangi arkadaşım varsa, bir buket çiçek yaptıracağım ve kendisini de ziyarete gideceğimi buradan bildiriyorum.”

Sancar konuşmasının sonunda geçmiş dönemde Bodrum Belediye Başkanlığı için MHP’den aday olmuş Bedri Saygı’nın annesinin vefatını duyurarak “1994 yılında MHP’nin hiç olmadığı bir dönemde onurlu bir mücadele gösterip, Bodrum Belediye Başkan adayı olan emekli albay sayın Bedri Saygı’nın annesi Zeynep Saygı vefat etmiştir. Bedri Saygı ve Saygı ailesine başsağlığı diliyorum. Zeynep hanıma da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

İYİ Parti’den İstifa Etti SON DAKİKA BODRUM
Bodrum’un tanınmış iş insanlarından Himmet Kahraman İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.  Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem 30 Mart 2019 Yerel...
MHP Bodrum İlçe Başkanlığı Görev Dağılımı Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı; 6 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Kongre sonrası, Parti içi görev dağılımı,  Bahattin Kul...
Bodrum’u Seviyorsan, Bodrumlu Ol
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başlattığı “Bodrum’u seviyorsan Bodrumlu ol” kampanyasına ilgi büyüyor. Yılın büyük bir bölümünü Bodrum’da geçiren site...
Tüm Emekli-Sen’e kapatma davası açıldı
Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren Tüm Emekli-Sen’e kapatma davası açıldı. Tüm Emekliler Sendikası Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan...
Kitapseverler Gölköy’de Kütüphane açtı
Bodrum’un Göltürkbükü mahallesinde yaşayan kitapsever yurttaş Şükrü Kaleağası Gölköy’de bir hayalini gerçekleştirdi.  Kitapsever yurttaş Şükrü Kaleağası başta kitapsever bağışçılarıolmak üzere,...
Tableti Olmayan Öğrencilere 400 Tablet
Pandemi döneminde sürdürülen uzaktan eğitim sistemine katkı sunmak için harekete geçen Bodrum Belediyesi, Bodrum’da ihtiyaç sahibi öğrenciler için 400 adet...
Ünal Türkeş İsmi Eserleri ile Türkan Saylan’da Yaşayacak
Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde Muğla’nın çok değerli gazetecisi ve yazarı Ünal Türkeş’in ismini kütüphanesi ile yaşatıyor....
Bodrum Kent Müzesi’nin Ödülünü Başkan Aras Aldı
Bodrum Belediyesi, Restorasyon Uygulama Projesi ile hayata geçirdiği “Bodrum Kent Müzesi” Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği ödüle layık görüldü. Ödül, Tarihi...
Karahan;” Haddini Aşan Bu Pankart Bir An Önce Kaldırılmalıdır”
2019 Ocak ayında bitirilerek hizmete açılması öngörülen, ancak iki kez ihalesi yapılan ve bir türlü tamamlanamayan Bodrum Devlet hastanesi ham...
Girgin Şoförlerin Ticari Akaryakıt Desteği Talebini Meclise Taşıdı
CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin, şoför esnafının ticari akaryakıt talebini, yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TC. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil...
AZRA HANIMIN KÜREK MADALYASI
Yıl 1932. Beykoz’lu kürekçi Azra Reşat 20 Ekim 1932 tarihinde yapılan yarışta Şampiyon olur. Madalyasını gururla evine götürür. Azra Reşat...
Döviz haftaya hareketli başladı ; Dolar 7,77’yi, Euro 9,03’ü geçti
27 Eylül 2020 gece saatlerinde illikit piyasada yeni zirve olan 7,8’e yükseldikten sonra 7,66 – 7,67 seviyelerinde dengelenen dolar/TL, piyasaların...
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Açıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının...
Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde Açılıyor
Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif sergisi 2 Ekim 2020 Cuma günü Oasis Sanat Galerisi’nde açılıyor. 23 Ekim 2020’e kadar...
Büyükşehir’in Bilgisayarları Çocukların Hizmetinde
Muğla Büyükşehir Belediyesi bilgisayarlarını pandemi nedeniyle uzaktan eğitim için çocukların hizmetine sundu. Öğrenciler Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde hazırlanan bilgisayar...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ