enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP’de Flash Gelişme… Saime Demirtaş Görevden Alındı…

24.01.2015
0
A+
A-

order Albendazole online SLIDE get Diflucan order colchicine

CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Saime Demirtaş görevden alınarak yerine Turgutreis’ten Ender Taşören atandı.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem 24/01/2015

Yaklaşık dört yıldır CHP Bodrum Kadın Kolları başkanlığı görevini yürüten Saime Demirtaş, görevden alınarak yerine Turgutreis’ten Ender Taşören atandı.

“Yapılan Yargısız İnfazdır”…

Konu ile ilsaime demirtaşgili telefonda görüştüğümüz Saime Demirtaş, görevden alınma gerekçesi ile ilgili olarak şunları söyledi “ Bugün MYK üyemiz Bedriye Gürkan’dan öğrendiğim kadarı ile ilçe başkanımız Recai Seymen benim ve yönetim kurulumdaki arkadaşlarımın görevden alınmasını gerektirecek bir doya hazırlayarak CHP Kadın Kolları Merkez Yürütme Kuruluna göndermiş. Fakat merkezden kendisinin ithamları ile ilgili olarak benim hiçbir şekilde bilgime başvurulmadı. Yapılan yargısız infazdır. Bu durumun şaşkınlığı içindeyim. Dört yıldır görevimi layığı ile yaptığımı düşünüyorum. Görev süremin bir buçuk yılını atanmış olarak, kalan iki buçuk yılını da seçilmiş olarak sürdürdüm. Yönetim kurulu arkadaşlarımla bu süre zarfında partimizin Bodrum’da hak ettiği yere gelmesi için çalışarak geçirdik.”

Haziran’da yapılacak seçimler öncesi kendisinin ve ekibinin görevden alınmasına bir anlam veremediğinin de altını çizen CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Saime Demirtaş “Benim ve yönetim kurulumun görev süresinin dolmasına dört ay kalmıştı. Temmuz ayında zaten seçimlerimiz olacaktı. Böylesi önemli bir süreçte bu kararı doğru bulmuyorum. Görevden alınmamla ilgili Pazartesi günü kamuoyunu bilgilendirmek üzere basın bildiri yayınlayacağım. Şahsıma ve ekip arkadaşlarıma yapılan haksızlığın partimle herhangi bir ilgisi olmadığını biliyor ve he zaman partimin hizmetinde olduğumu tekrarlıyorum” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Saime Demirtaş’ın görevden alınması ile ilgili daha sonra bir basın açıklaması yapacaklarını dile getirdi. Saime Demirtaş’ın yerine göreve atanan Ender Taşören, Turgutreis Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve aynı zamanda TEMA üyesi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.