enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MUSKİ Bodrum’u Yeniden Yapılandırıyor

23.02.2015
0
A+
A-

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ekipleri Bodrum ilçesinde alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Bodrum Gündem Haber- Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yeni bir yapılanma içerisine giren MUSKİ, ülke turizminin en gözde yerlerinden biri olan Bodrum yarımadasının alt yapısını yeniliyor. İlçenin birçok bölgesinde çalışmalarına devam eden MUSKİ ekipleri, yaklaşan turizm sezonunda yarımadada alt yapı sorunu yaşanmaması adına çalışmalarını hızlandırdı.

generic Plavix muski_bodrumu_yeniden_yapılandırıyor (1) Buy Toradol online İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Bodrum’da sona ermek üzere olan içme suyu hattı yapımının yanı sıra MUSKİ ekipleri ilçenin birçok yerinde içme suyu hatlarını yeniliyor. Bu kapsamda son olarak Akyarlar mevkiinde bulunan ve daha önce büyük problemlerin yaşandığı Güney isale hattındaki 1 buçuk kilometre uzunluğundaki plastik borular, çelik borularla değiştiriliyor. Ayrıca, Bodrum, Konacık, Bitez, Ortakent ve Turgutreis bölgelerini besleyen Güney isale hattının 2 kilometrelik bölümünün de yenileme çalışmaları devam ediyor.​

HALKA DAHA SAĞLIKLI SU VERİLİYOR

MUSKİ ekipleri içme suyu hatlarını yenilemenin yanı sıra branşman çalışmalarına da devam ediyor. Ekipler, içme suyunun evlere aktarılmasında kullanılan borular için uygulanan branşman çalışmalarıyla vatandaşlara temiz içme suyu sağlıyor. Güvercinlik tesisi hattında yer alan bölgelerde çelik boruların değişimleri tamamlanırken Torba mevkiinde bulunan ana içme suyu deposunun branşman çalışmaları yapılarak çelik boruları yenilendi.

ÜLGEN: “BODRUM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Bodrum’un Türkiye turizmi açısından çok önemli bir yerde olduğunu belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaklaşan turizm sezonu öncesi ilçenin tüm alt yapı eksiklerini gidermek için çalıştıklarını belirtti. Bodrum’da ki içme suyu hattı yapımının son aşamaya geldiğini vurgulayan Ülgen, buy Clonidine “MUSKİ olarak Bodrum’da yapılan içme suyu hattı yenileme çalışmalarında halkımızı mağdur etmedik. Ekiplerimiz bu doğrultuda çok özverili bir şekilde çalıştı. Nasıl bu durumda Bodrum halkını mağdur etmediysek bundan sonraki çalışmalarımızı da aynı duyarlılık içerisinde yürüteceğiz. Bu vesile ile Bodrum Bölge Müdürlüğümüz çalışanlarına duyarlı çalışmaları nedeniyle teşekkür ederim ” dedi.

Ülgen, tüm yarımada da çalışmalarının devam edeceğinin altını çizerek Bodrum halkına içme suyu konusunda sorun yaşatamamak ve daha temiz su sağlamak adına var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.