enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MUĞLA’DA POLİTİKA KAZANI KAYNAMAYA BAŞLADI…

MUĞLA’DA POLİTİKA KAZANI KAYNAMAYA BAŞLADI…
11.04.2015
0
A+
A-

order clonidine

FATİH BOZOĞLU İLE KENTİN GÜNDEMİNDE MUĞLA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELER YAPILDI. CHP 5, AK PARTİ 3 ve MHP’DE 2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞINI İDDİA EDİYOR.

Bodrum Gündem Haber

Kent TV ekranlarının ilgiyle izlenen programlarından, Muğla ve Bodrum’un gündemini belirleyen konu ve konukların yer aldığı Fatih Bozoğlu ile Kent’in Gündemi’ne konuk olan Ahmet Karataş, Emre Köroğlu ve Süleyman Mazı 7 Nisan’da netleşen Milletvekili adayları ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Programın birinci bölümünde ilk sözü alan Ahmet Karataş Milletvekili adayları ile ilgili kendi bakış açısı ile değerlendirmelerde bulundu. AK Parti adaylarının oldukça dengeli bir şekilde belirlendiğini ifade eden Karataş Ak Parti’nin özellikle paralel yapı ile bağlantılı adayların önlenmesi yönünde hassasiyetin olduğuna dikkat çekti. Bütün partilerinde bu hassasiyeti gösterdiğini kaydetti.

ahmet_karataşKarataş adaylar ile ilgili olarak şu görüşlere yer verdi; “Bir taraftan Erdoğansız bir Ak Partinin sadakat bağlamında hata yapmama refleksi, birde paralel yapı ile ilgili kripto adayların önlenmesi ki bütün partilerde ben bu hassasiyeti gördüm. Kripto ve pararlel yapı ile diyaloğu olan adayları mümkün mertebe bütün partiler elemeye çalıştı. Bir çok öne çıkan isimler, cemaate mensup isimler bağımsız aday olmak zorunda kaldı. Bütün partiler bu sızma harekatına karşı önlem aldılar. Bu nedenle Ak Parti liberal kesime de selam çakamadı. CHP biraz entelektüel, elit kesimlere yakın olmasına rağmen görüyorum ki ekonomist ağırlıklı adaylara da yol açmaya başladı. MHP’de gelenek hiç bozulmadı. Son sözü yine Bahçeli söyledi. Nasıl oldu? Özellikle emekli asker, eski bürokrat, hariciyeci veya akademisyen. Yani adı üzerinde devletçi kimlikten pek uzaklaşmadı. MHP’de özellikle Ekmelettin İhsanoğlu çatı adayının MHP’den aday gösterilmesinin dışında bir sürpriz olmadı. Ayni sürpriz AK Partide de olmadı. Aynı sürpriz CHP’de de olmadı. Hiç kimsenin yıldız aramadığı, bütün partilerin aidiyet ve sadakat konusuna bütün partilerin hassasiyet gösterdiği bu aday tespitlerinde ortaya çıktı.” dedi.

emre_köroğluBu seçimlerin öncelikle Türkiye için önemini vurgulamak gerektiğini söyleyen Emre Köroğlu ise adayların seçilmesinin Türkiye’de önemli bir gündem olduğunu kaydetti. Adayların seçim yöntemlerinin tutumlarını da açıkça gösterdiğini ifade ederek şunları söyledi;

“CHP 45 ilde önseçim, 10 ilde temayül yoklaması ve 28 ilde kontenjan, 6 ilde de merkez yoklaması ile milletvekilliği aday listesini belirledi. Adaylarımız arasında ön plana çıkan 104 tane kadın aday olmasıdır. Engelli ve genç isimlerinde yer aldığını gördük. CHP adaylarının üçte ikisinin yenilendiğini de gördük. Türkiye’de örgütün kararı ile aday belirleyen tek parti CHP olmuştur.”

AK Parti ve MHP ile ilgili detaylı bir değerlendirme yapmayan Emre Köroğlu, AK Partinin STK’ların görüşlerinin alındığı ifade edilmesine karşın, kendisinin içinde olduğu bir çok STK’dan görüş istenmediğini de sözlerine ekledi.

süleyman_mazıSüleyman Mazı programa katılanların bir siyasi kimliği olmasına rağmen burada genel anlamda değerlendirmeler yapılacağını gördüğünü ifade ederek Ahmet Karataş’ın genel değerlendirmeleri oldukça detaylı yaptığını söyledi. Süleyman Mazı ise genel olarak şu değerlendirmeleri yaptı; buy metoclopramide “Seçim heyecanı çok fazla hissedilmiyor. Sanıyorum önümüzdeki süreçte bu aktivasyon sağlanacaktır. Genel olarak değerlendirildiğinde siyasi partiler etnik ve inanç değerleri üzerinden yoğunluk olan bölgelerde buna göre aday çıkarmaya çalıştılar. Bunu bir parti ifadesi olarak söylemiyorum ama şahsımca çok katılmadığım bir yöntem olduğunu belirtmek istiyorum. Bu yöntem ülkeyi hiç olmadığı kadar izole yaşamaya, soyu yaşamaya başladı. Geçmiş dönemlerde de böyleydi. Özellikle Güney Doğu’da aşiret reisleri aday yapılırdı.”

Süleyman Mazı Bülent Arınç’ın son dönemlerde söylediklerinin AKP içinde derin izler bıraktığını da söyleyerek aday listesinde hem Cumhurbaşkanı, hem de hükümet kanadının karşılıklı şekilde etkilerinin olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Programın ikinci bölümünde ise Muğla milletvekilleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan konuklar oldukça önemli noktalara dikkat çektiler. Ahmet Karataş AK Parti Muğla adaylarının iddialı olduğunu ve 3 vekil için çalışılacağını söylerken, Emre Köroğlu CHP’nin Muğla’dan en az dört milletvekili hatta beşinciyi de çıkarabileceklerini kaydetti. Süleyman Mazı ise Asım Başaran’ın ikinci sırada olmasını beklediklerini bu nedenle biraz buruk olduklarını ifade ederek bu dönem MHP’nin Muğla’dan iki milletvekili çıkaracaklarını iddia etti.

cigdem_demiralp_akparti_bodrumgundem_1Programa telefon ile katılan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp programda AK Parti Muğla Milletvekili adayları için iddiasız olduğu yönünde bir algı yaratıldığının kendisine iletildiğini ifade ederek şunları söyledi;

“Şu anda Kent TV’yi seyredecek bir durumda değilim. Ama arkadaşlardan aldığım bazı bilgiler var o yüzden bağlanmak istedim. Tabii zamanında ve yerinde söylenen her şey daha önem kazanıyor. Siz çok daha iyi biliyorsunuz bir gazeteci olarak. Ben aldığım bilgiler ışığında bir şeyler paylaşmak istiyorum. İddiasız olduğumuz algısı, şu anda öyle bir iddiayla konuşuluyor olduğunu söyledi arkadaşlarımız. Hayır tam tersi, biz adaylarımızla iddialıyız. Hatta üçüncü vekili de bölgeden çıkartacağız.  Bu konuda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Altını çizerek söylüyorum; Evet biz AK Parti olarak iddialıyız. Başka bir AK Parti olduğunda bu seçimlerde özellikle Bodrum ve Muğla halkına ispat edeceğiz.  8 Haziran’da bu ispatımızı gerçekleştirmiş olacağız ama eğer böyle bir algı yaratılıyorsa da bu algının yanlış olduğunu söylemek için araya girdim.”

fatih_bozoğlu buy Combivent Fatih Bozoğlu’nun öyle bir algı yaratmadığını, lakin diğer partilerin daha iddialı adaylarının olması ile ilgili bu değerlendirmeler yapıldığını söylememesi üzerine ise Başkan Demiralp şu değerlendirmeyi yaptı;

“Onlar herkesin kendi fikridir ama biz adaylarımızla iddialıyız, iddialı olduğumuz için bu adaylarımız var.  İddiamızı da bu süreçte yaptığımız çalışmalarla  kanıtlayacağız.  Çok teşekkür ediyorum araya girdim.”

Katılan konukların parti temsilcisi olarak değil kendi görüşlerini ifade ettiklerini özellikle vurgulayan Fatih Bozoğlu, Çiğdem Demiralp ve diğer partilerin ilçe başkanlarının da katıldığı bir program yapabileceklerini söylemesi üzerine Demiralp “Memnuniyetle ama dediğim gibi bu tarz programların bilgisi daha önceden verilmiş olsaydı bu akşam daha farklı bir program da olabilirdi ama önemli değil.” dedi

Programın son bölümünde Türkiye siyaseti ile ilgili değerlendirmelerde bulunulduğu sırada tansiyonun biraz yükseldi.

Ahmet Karataş, Emre Köroğlu ve Süleyman Mazı’nın katıldığı Fatih Bozoğlu ile Kentin Gündemi 11 Nisan 2015 Cumartesi günü 20:30’da, 14 Nisan 2015 Salı günü 12:30’da ve 17 Nisan Perşembe günü de 20:30’da tekrarları yayınlanacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.