Bodrum Gündem

FESTİVAL 3’ÜNCÜ GÜNÜNDE YERLİ VE YABANCI GRUPLARIN GÖSTERİLERİYLE DEVAM ETTİ

30.05.2015
0
A+
A-

Order Lamisil online buy Lithium online Untitled-116’ıncı Uluslararası Bodrum Dans Festivali 3’üncü gününde yerli ve yabancı dans grubunun gösterileriyle devam etti

Bodrum Gündem Haber Buying Lithium

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Bodrum Dans Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen uluslararası Bodrum Dans Festivali renkli görüntülerle devam ediyor.

Festival kapsamında Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ve Turgutreis Meydanı’nda çeşitli dans etkinlikleri düzenleniyor.

Festivalin 3’üncü gününde festivale katılan yerli ve yabancı gruplar Kumbahçe Mahallesinden başlayarak Cumhuriyet Caddesi üzerinden Bodrum Kalesi’ne kadar yürüyerek kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde yaklaşık 800 kişinin izlediği dans gösterileri öncesi, Afyon Dinar Belediye Bandosu çaldığı şarkılar ile seyircileri coştururken, dinar bando şefinin İstiklal Marşı’nı şiir olarak okuması da izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Dinar Belediye Bandosu’nun gösterisinin ardından festivale katılan ülkeler ve dans grupları ülke bayraklarıyla birlikte seramoni için sahneye çıktı. Seramoni sonrası 10’uncu yıl marşı eşliğinde kulislere giren dans grupları sırayla sahne aldılar.

Yunanistan, Bulgaristan, Ukrayna, Kırgızistan ve Estonya’dan yabancı ve Türk grupların dans gösterileriyle devam eden gece yaklaşık 3 sat sürerken bir çok dans grubu yoğun alkış alarak izleyenlere güzel bir gece yaşattı.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.