enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP, MUMCULAR’DA İKTİDARIN FİŞİNİ ÇEKİP SÜPÜRDÜ…

01.06.2015
0
A+
A-

Untitled-1Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Haziran seçimleri öncesinde Bodrum’da ilk mitingini Mumcular Mahallesinde gerçekleştirdi.

Bodrum Gündem Haber

Cumhuriyet Halk Partisinin Mumcular mahallesindeki mitingine Muğla purchase Paxil İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlçe Başkanı Recai Seymen, Muğla Milletvekili Adayı Avukat Akın Üstündağ ile Süleyman Girgin il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, CHP Bodrum İlçe Örgütü Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

buy Mesalamine “Türkiye’nin 13 Yıllık Kabusu Bitiyor”…

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 13 yıllık kabusunun bittiğini söyledi. Seymen’in konuşmasından bazı detaylar şöyle “Kararınızı verdiniz mi? Biz kararımızı verdik, bunlar gidiyorlar. Bize bir milletvekili 90 yıllık rüya bitti demişti, yani cumhuriyet dönemini bir rüya olarak gördüğünü söylemişti. Bende buradan diyorum ki, Türkiye Cumhuriyetinin 13 yıllık kabusu, rüyası bitiyor. 7 Haziran Pazar günü bu rüyayı bitiriyoruz. Önümüzdeki Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızla bunları sandığa gömüyoruz” dedi.

“Bu İktidarı Süpüreceğiz”…

Daha sonra Mumcular halkına seslenen CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin 19 Nisan’da genel başkanımız seçim beyannamesini açıkladı. Biz adaylara da kahvelere, köylere, meydanlara, mahallelere gideceksiniz, AKP’yi tarif etmekten ziyade projemizi tarif edeceksiniz” diyerek bir talimat verdi. Çünkü bizler AKP’yi yeteri kadar örendikdedi. Girgin,”12 yıldan bu yana ülkeyi getirdikleri duruma bir bakın. 17 Milyon yoksulumuz, 6 milyon 250 bin işsizimiz, maaşı bin liranın altında 8 milyon emeklimiz, açlık sınırı altında yaşayan 1 milyon insanımız, prim borcundan dolayı hastane kapısından dönmek zorunda kalan esnafımız, esir alınmış hukuk sistemi, emir kulu haline getirilmiş devlet bürokrasisi, kırgın, kızgın, öfkeli gençlerimiz, kölelikten hallice kalıba sokulmaya çalışan kadınlarımız ve bilinci teslim alınmış, bilincini kaybetmiş yandaş medya, sonuçta cinnet geçirmeye hazır bir toplum” şeklinde konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin konuşmasını yanında getirdiği süpürgeyi eline alıp halka göstererek, ”Bizler bu iktidarı süpüreceğiz. Ama söz veriyoruz ki halının altına değil, tarihin çöp sepetine süpüreceğiz” diyerek tamamladı.

Süleyman Girgin’inden sonra CHP Muğla Milletvekili Adayı Av. Akın Üstündağ halka hitaben yaptığı konuşmasında CHP’nin oluşturduğu projelerle, kadrolarıyla iktidara oynayan bir parti görünümünde olduğunu ifade ederek, ”CHP olarak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurumunun başındaki adalet bakanını, müsteşarı o kurulun başından atacağız. Yargıyı bağımsız hale getireceğiz. Yasama ve Yürütme arasındaki ilişkiler sağlıklı mı? Milletvekilleri özellikle iktidar milletvekilleri Başbakanın, Cumhurbaşkanının aleyhine el kaldır demedikleri yasaya el kaldırabiliyorlar mı? Yolsuzluk yapanları Yüce Divana gönderebiliyorlar mı? Hayır gönderemiyorlar. Değerli arkadaşlar Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu bizleri Ankara’ya topladığı zaman “Ben lider sultasını ortadan kaldıracağım” dedi. Bu çok önemli bir şeydir. Genel Başkanımız liderlerinin iki dudağının arasına bakarak oy veren el kaldırıp indiren milletvekilleri istemediğini açıkça beyan etmiştir” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan ve bu sıcak günde işini, aşını bırakıp kendilerini dinlemeye gelen vatandaşlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban,”Bakın içerisinde yaşadığımız ve ilçe olmayı hak eden Mumcular bugün belediyesi kapatılmış ve yasa gereği mahalleye dönüştürülmüştür. Biz iktidarımızda Mumcular’ın belediyesini geri iade edeceğiz. Kapanan beldelerin belediye başkanlıklarının yanı sıra muhtarlıklarımızın elinden alınan tüzel kişiliklerini de geri iade edeceğiz. Muhtarlarımız gelen tebligatları alıp posta görevi gören değil, muhtarlık görevini yapan, köylüsünün hakkını, sorununu arar durumda olacaklar” şeklinde konuştu.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, cebinden çıkardığı bir fişi halka göstererek devam ettiği konuşmasında, ”Bu fiş ampulü yakar. Sırrı burada, fişi çekin, ampulü söndürün. 7 Haziran da CHP’nin iktidarına gidin. Ampul sönsün 2 dakikalık karanlık olsun. Her karanlıkta bir aydınlık doğar. O aydınlık CHP’nin iktidarını getirsin. Mustafa Kemal’in ışığı hepinizin üzerine olsun” dedi.

Coşkulu alkışlarla sonlanan miting sonrası partililer Mumcular Pazar Strattera without prescription esnafını gezerek “Yaşanacak Bir Türkiye” için vatandaşlardan destek istediler.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.