enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MİNİKLERDEN “KÖPEKLER EVSİZ KALMASIN” PROJESİ

31.07.2015
0
A+
A-

Order Furosemide Untitled-1“Köpekler Evsiz kalmasın!” sosyal sorumluluk projesi kapsamında minik öğrenciler, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evini ziyaret ederek 15 kulübe yapıp boyadılar. order misoprostol online order Fluconazole

 Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi ve Bodrum’daki Harvard Dil Okulu iş birliği ile sahipleri tarafından sokağa terk edilen sokak hayvanlara dikkat çekmek, hayvanların gerekli bakımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla başlatılan “Köpekler Evsiz Kalmasın” projesinde 60 gönüllü minik öğrenci görev aldı.

Öğrenciler Harçlıklarından Artırarak Kulübe Aldılar…

“Köpekler Evsiz Kalmasın” Projesinde birebir görev alan öğrenciler, kendi harçlıklarından artırdıkları paralarla temin ettikleri 15 adet demonte köpek kulübesini, Bodrum Belediyesinin Torba Mahallesi’ndeki Geçici Hayvan Bakımevine teslim etti. Kulübeleri burada kendi elleriyle boyayan öğrenciler, etkinlik boyunca renkli görüntüler oluşturdu. Belediye personeli de öğrencilere yardım etti.

Etkinlik hakkında bilgi veren okul yetkilisi Erdal Balcı, “Okulumuzu 2014 yılında kurduk. O günden bu güne öğrencilerimizle çevreye karşı duyarlı olmalarını sağlayacak değişik faaliyetlerde hep beraber oluyoruz, birlikte zaman geçiriyoruz. Bu hafta da Bodrum Belediyesi ile işbirliği halinde, özellikle sahipleri tarafından terk edilmiş köpeklerin evsiz kalmalarını engelleme amaçlı ve onların burada eğitilmelerini sağlayacak bir kulübe yapma etkinliği planladık. Dil okulu öğrencilerimiz, kendi harçlıklarından bu faaliyet için ciddi bir pay ayırdılar. Demonte halinde hazırlanmış köpek kulübelerini hem boyadılar, hem de montajını gerçekleştirecekler. Ayrıca köpeklerin birebir eğitimlerini inceleyerek ev sahibi olmalarını sağlayacaklar. Bu faaliyetlerimizin içinde bize destek olan Bodrum Belediyesine ve köpeklerin uzunca bir süre yem gibi ihtiyaçlarını karşılayan diğer tedarikçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın hem köpek sevgisi hem de çevreye karşı duyarlılıklarını bir nebze olsun artıracağımızı düşünüyoruz. Bugün çocuklarımızın harçlıkları sayesinde 15 tane kulübe temin edilmiş oldu. Bunun haricinde yaklaşık 1 yıl köpeklerin bakım ihtiyacını karşılayacak gıdalar da temin edildi” dedi.

Etkinlik sonrası öğrenciler, bakım evini bir süre dolaşarak bakımevinde kalan hayvan dostlarıyla vakit geçirdiler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.