enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

@FUATAVNİ İFTİRASI ÇÖKERTİLDİ…

@FUATAVNİ İFTİRASI ÇÖKERTİLDİ…
10.08.2015
0
A+
A-

umut-oran-koalisyon_net-tavrını-koydu buy azithromycin online CHP’li Umut Oran hakkında Şubat ayında başlayan ve daha sonra zincirleme biçimde süren karalama yayınlarını şikayeti üzerine Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açtı. İddianamelerde Ethem Sancak’ın sahibi olduğu bu gazetelerin yayınları hakkında çok vahim saptamalarda bulunularak, Umut Oran’ın haklılığı şu şekilde ifade edildi: “Twitter iddiası acemice üretilmiş delil üretme çabasıdır” “Gazetenin Fuatavni iddiası, Cumhurbaşkanımızın çağrısı karşısında boşlukta kalmaktadır”, “ Şüpheli de savunmasında Sümeyye Erdoğan’a suikast girişimi iddiasının ne kadar zorlama bir iddia olduğunun tevilli şekilde kabul etmektedir”

Mansur Çelik/Bodrum Gündem-ANKARA-İSTANBUL order Propranolol online

CHP’li Umut Oran hakkında Şubat ayında başlayan ve daha sonra zincirleme biçimde süren karalama yayınlarını şikayeti üzerine Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açıldı.  İddianamelerde Ethem Sancak’ın sahibi olduğu bu gazetelerin yayınları hakkında çok vahim saptamalarda bulunularak, “Twitter iddiası acemice üretilmiş delil üretme çabasıdır… Gazetenin Fuatavni iddiası, Cumhurbaşkanımızın çağrısı karşısında boşlukta kalmaktadır… Şüpheli de savunmasında Sümeyye Erdoğan’a suikast girişimi iddiasının ne kadar zorlama bir iddia olduğunun tevilli şekilde kabul etmektedir” denilerek Umut Oran’ın haklılığı ifade edildi.

umut-oran-bodrum_gundem_1ŞEMS’İ AŞIĞIYLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM…

Açılan davalarla haklılığının 4,5 ay sonra yargıda tescillenmesi üzerine açıklama yapan Umut Oran, “Gerçeklerin er veya geç ortaya çıkmak gibi güzel bir huyu var. Haysiyet cellatlığı yapıp yüzlerce binlerce insanı karalayan, lekelemeye çalışanları teşhir ettiğim için mutluyum. Temiz toplum, temiz siyaset ve temiz medya için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Şems’i aşığıyla başbaşa bırakıyorum, ama şunu unutmasın: Bu daha başlangıç mücadeleye devam edeceğim, bütün kirli ilişkilerini ortaya dökeceğim” dedi.

umut_oran_adı-bile-geçmiyorCHP’li Umut Oran ile gazeteci Emre Uslu ve @Fuatavni arasında geçtiği iddia edilen ‘Sümeyye Erdoğan’a suikast’ konuşmalarının da yer aldığı Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı. Savcılık, iddiaları yayımlayan iki gazete hakkında 5 dava açtı.

AKŞAM ve Güneş gazetelerinde gündeme gelen yazışmalar üzerine CHP Milletvekili Umut Oran böyle bir yazışma yapmadıklarını, iddia edilen mesajın 140 karakterden daha uzun olduğunu, birbirlerini takip etmediklerini bunun twitter uygulamalarına göre de imkansız olduğunu, kendilerine iftira atıldığını, bu gazetelerin sahibi Ethem Sancak ile gazete yayın yönetmenleri Murat Kelkitlioğlu, Turgay Güler’in bilerek ve isteyerek zincirleme biçimde sahte delil üreterek hakaret edip, iftira attıkları, suç işlemek için örgüt kurarak sahte delil ürettikleri gerekçesiyle çıkan her haber için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na çok sayıda suç duyurusunda bulunmuştu.

Ankara Başsavcılığı gazete merkezlerinin İstanbul’da bulunması gerekçesiyle ‘yetkisizlik’ kararıyla dosyayı İstanbul Basın Savcılığı’na gönderdi. Soruşturma dosyalarına bakan Bakırköy Basın Savcısı Hüseyin Parlakkılıç her iki gazeteye 4 ayrı dava açarken, Savcı Mustafa Gökay da iki gazeteye ‘iftira’ suçundan iddianame düzenledi. İddialarla ilgili olarak “yayın yoluyla zincirleme hakaret ve iftira” suçlamasıyla açılan toplam dava sayısı 5 oldu.

sumeyye_erdogana_suikast_konusmalari_sahte_ciktiACEMİCE DELİL ÜRETME ÇABASI… Where to buy Strattera

Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Parlakkılıç tarafından hazırlanan ve “Sümeyye Erdoğan’a suikast” iddiasını içeren sahte twitter yazışmalarıyla ilgili olarak 2015/13974 sayılı iddianamede, bahse konu Twitter konuşmaları için iki ayrı bilirkişi raporu düzenlendiği, yazışmaların sahte olduğunun ortaya çıktığı belirtildi. Bakırköy 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen 11 sayfalık iddianamede, Akşam ve Güneş gazatelerinde Umut Oran hakkında çıkan haberlerde amaçlarının ‘algı oluşturmak’ olduğu vurgulanırken, “Bilişim ve Adlı Bilişim Uzmanı Yeminli Adli Bilirkişi T.Koray Peksayar tarafından hazırlanmış bilirkişi raporu incelenmiş olup her iki raporun da Twitter yazışmalarının gerçek Twitter yazışması olmadığı, son raporda acemice hazırlanmış bir delil üretme çabası olduğunun belirlendiği görülmüştür” denildi.

umut-orandan-sumeyye_erdogana_suikast_yalanina_davaERDOĞAN’IN SÖZLERİYLE @FUATAVNİ İDDİASI ÇÖKERTİLDİ…

İddianamede @fuatavni ile Umut Oran arasında ilişki kurmaya çalışan Akşam ve Güneş gazetesinin iddiaları bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleriyle boşa çıkarılarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın @fuatavni isimli twitter hesabı sahibine hitaben ‘kim ise ortaya çıkmasına yönelik’ suç tarihleri döneminde yapmış olduğu konuşması bulunduğunun basın kaynaklı olarak bilindiği, haberlerde iddia edilen konuların Devletin en tepesine rapor edilmiş olduğu yönünde şüpheli savunmasına merkez yapılan tahlil ve çıkarım mantığının @fuatavni isimli hesap sahibinin ortaya çıkmasına yönelik Cumhurbaşkanımızın çağrısı karşısında tamamen boşlukta kalmaktadır denildi.

sumeyyeye_suikast_yalani_belgesiSUİKAST İDDİASININ ZORLAMA OLDUĞUNU GAZETE DE KABUL ETTİ…

İddianamede Sümeyye Erdoğan’a suikast iddiasının da ne kadar zorlama olduğu yine bu gazetelerin yaptığı savunmaya atıf yapılarak, “kaldı ki şüpheli savunmasında dahi özelikle Sümeyye Erdoğan’a yönelik suikast girişimi iddiasının ne kadar zorlama bir iddia olduğunun tevilli şekilde kabul edildiği, araştırmacı gazeteciliğin gerektirdiği asgari araştırma ve takip kriterlerinin hiçbirinin haber konusu olayda yerine getirilmediği görülmektedir” denilmesi dikkat çekti.

İLK DURUŞMA 8 EKİM’DE…

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 2015/66 ve 2015/69 esas numaralarıyla açılan davanın ilk duruşması 8 Ekim 2015 tarihinde yapılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.