enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ENGELLİLERİN KULLANABİLECEĞİ “ÖZGÜR PLAJ” AÇILDI… (FOTO GALERİ)

14.08.2015
0
A+
A-

bodrum-bitezde-özgür-plaj-açıldı-(112)EŞİTLİĞİN VE ÖZGÜRLÜĞÜN HER BİREYİN HAKKI OLDUĞUNU TOPLUMA HATIRLATAN ENGELLİLERİN KULLANABİLECEĞİ ÖZGÜR PLAJ AÇILDI…

Clonidine Online order Clonidine Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediyesi, Bodrum Sağlık Vakfı ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi ile birlikte birçok gönüllünün de verdiği destek ile hazırlanan “Özgür Plaj” Bitez’de düzenlenen tören ile hizmete girdi.

Bodrum’un Bitez  Mahallesi sahilindeki Bodrum Belediyesine ait alan kumsal ve park alanında Bodrum Belediyesi, Bodrum Sağlık Vakfı ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi ile birlikte birçok gönüllünün de verdiği destek ile uzun ve titiz uğraşların sonunda engellilerin yararlanması için hazırlanan kafe ve plaj, Bodrum Sağlık Vakfının kullanımına tahsis edildi. Plaj, yaklaşık 20 engelli bireyin kullanabileceği şezlonglar ve ahşap bağlantı yollarından oluşuyor. Plajın hemen arkasında bulunan bina ise yine engelli bireylerin kullanabileceği şekilde dizayn edilerek hizmete sunuldu. Yerel Yönetim, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerin imece usulü dayanışması ve toplum yararına ortak amaç ilkesiyle ortaya çıkan bu örnek proje, eşitliğin ve özgürlüğün her bireyin hakkı olduğunu bir kez daha topluma hatırlatması yönünden önem taşıyor.

Uzun ve kararlı çalışmaların ardından engelli bireylerin kullanımına sunulan tesis için düzenlenen açılış törenine; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Biçer, JCI Bodrum Şubesi Başkanı Tansel Göçmen, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Bitez Belediyesinin son belediye başkanı İbrahim Çömez, Emekli MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, Gazeteci Can Pulak, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, BODER BAŞKANI Halil Özyurt ve BESİAD üyeleri başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Bodrum Sağlık Vakfında eğitimine devam eden engelliler birlikte, Bodrum Sağlık Vakfı kurucuları ve yönetim kurulu üyeleri de özgür plajın açılış töreninde yerlerini aldılar.

bodrum-bitezde-özgür-plaj-açıldı-(113) purchase Paxil Açılış kurdelesi engelli çocuklar ile birlikte kesildi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından konuşan JCI Bodrum Şubesi Başkanı Tansel Göçmen, projeye destek veren tüm gönüllülere ve sponsorlara teşekkür ederek, projenin Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacağına inandığını belirtti.

Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Biçer, eller birleşince aşılamayacak hiçbir problem olmayacağını ifade etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise yaptığı konuşmada hayatta birçok duygunun peş peşe yaşandığını belirterek, şu ifadeleri kullandı; “Gerçekten bir hüzün yaşarken bugün burada bu güzel açılışta mutluluk yaşıyorum. Fazla lafa gerek yok, en güzel şey ne biliyor musunuz? Birlik beraberlik olunca, eller birbirini tutunca ve yolumuz aynı yol olunca bu güzellikler kendiliğinden oluşuyor. Bu güzelliklere katkı sağlayan herkese huzurlarınızda bir defa daha teşekkür ediyorum. Bu güzel plajımızda güzel arkadaşlarımızın inşallah sağlıklı günler geçireceğine inanıyor böyle plajların açılmasını her zaman destekliyorum. Allah muhtaç da etmesin eksik de…”

“Özgür Plaj” için emek harcayanlara da Bodrum Sağlık Vakfında eğitim gören çocukların el emeği olan plaketler verildi. Başkan Kocadon plaketi alırken yaptığı konuşmada geçmiş dönem Turgutreis Belediye Başkanları Ali Server Yazgan ve Mehmet Dinçberk adına da aldığını, onların verdikleri destek ve emeklerinin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

bodrum-bitezde-özgür-plaj-açıldı-(111)Fiziksel engelli bireylerin denizle buluşmasını sağlayacak yürüyüş platformu, özel şezlonglar, özel soyunma kabinlerini barındıran ve ücretsiz olarak hizmet verecek olan Özel plajı kullanan ilk engelli birey Şakir Batuhan Bozdağlıoğlu, özel şezlog yardımıyla denizde olmanın tadına vardı. Bozdağlıoğulu denizden çıktıktan sonra denizle buluşmanın çok keyifli olduğunu söyledi.

“Özgür Plaj” açılışı için düzenlenen etkinlik, Necati ve Saykolar grubunun konseri ile devam etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.