Bodrum Gündem

TÜRK FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR…

TÜRK FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR…
28.09.2015
0
A+
A-
Bodrum Turk Filmleri Haftasi (2)29 Eylül-4 Ekim 2015 tarihleri arasında, bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek olan Bodrum Türk Filmleri Haftası öncesi basın toplantısı düzenlendi.
Bodrum Gündem Haber
Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Cinemarine sinemalarının işletme sahibi Cenk Sezgin, Sinema Salonu Yatırımcıları (SİSAY) Derneği Başkanı Murat Çiçek ve Magazin Gazetecileri Derneği Başkan Yardımcısı Okan Sarıkaya basın mensuplarına bilgi verdi.

order Brand Viagra

bodrum türk filmleri haftası (1)BODTO DESTEKLİYOR…
Toplantının açılış konuşmasını yapan, Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı/Cinemarine’in işletme sahibi Cenk Sezgin, şunları söyledi: “Ben, Türk Sineması adına ve Bodrum Halkı adına Başkan Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyorum. Mahmut Başkanım da Ticaret Odası olarak bu etkinliğin Türkiye’nin ticaretine olduğu kadar Bodrum’un da ticaretine katkılarının herkesten evvel farkına vardığı için ilk günden bu güne bizlerin hep destekçisi oldu. Bu etkinliğin sadece sanat olarak değil ticaret olarak da Bodrum’a değer katması anlamında da sizlerden aldığımız enerji, bizlere çok büyük şeyler kazandırdı. Sizlere de çok teşekkür ediyorum.”
bodrum türk filmleri haftası (2)BODRUM CANNES OLABİLİR… Strattera without prescription buy Accutane online
Magazin Gazetecileri Derneği Başkan Yardımcısı Okan Sarıkaya ise yaptığı konuşmada Bodrum’un bir Cannes olması için hiçbir şeyin eksik olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Biz bu etkinliğe dahil olmaya karar verdiğimizde şu bizim için çok önemliydi arkadaşlar: bu Türkiye’de siyasallaşmayan tek organizasyon ve bu konuda Sayın Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Yani belediyenin de içinde olduğu ama içine siyasetin girmediği tek organizasyon. Dolayısıyla pek çok açıdan baktığımızda bu bizim için çok önemli bir şey. Biz bu organizasyona dahil olduğumuzda şunu hedefledik: Bodrum büyük bir yer, Cannes ise büyütülmüş bir yer. Destinasyon, marketing dehasıyla karşımıza çıkarılmış bir Cannes’ın karşısında Bodrum gerçekten büyük bir yer. Ve dünya genelinde Cannes’a rakip olabilecek, yani sanatla adından söz ettirecek bir destinasyon olması için hiçbir şey eksik değil.”
Okan Sarıkaya’nın ardından söz alan Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Çiçek ise “Cenk Sezgin sadece Bodrum Film Festivali etkinliği ile değil 5 yıldır, kendisi 1 yılı tamamladığımız Sinema Salonu Yatırımcıları (SİSAY) Derneğine de ön ayak olarak SİSAY’ın kurulmasında etkili olmuştur. Kendisine, sektöre sadece festival olarak değil de, bir dernek de kazandırması adına teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Bodrum Turk Filmleri Haftasi (4)BODTO OLARAK DESTEK VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ…
Toplantıda konuşan Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum’un bir turizm markası olduğunu belirterek şunları söyledi: “Değişik sektörlerde de güzel markalar var. Türkiye’de sinema sanatına yeni bir marka hediye edilmeye, son 5 yıldır da bu tescil edilmeye başladı. Cinemarine de Bodrum’dan çıkıp Balıkesir’den Edirne’ye, Edirne’den Ankara’ya, Ankara’dan Mersin gibi Türkiye’nin 108 tane sinema salonuyla bir marka haline gelmiş. Bodrum Ticaret Odası üyesi arkadaşımızı bu başarılarını kutluyoruz. Bodrum sanatına 5 seneden beri yapmış olduğu katkılardan dolayı da kendilerini çok tebrik ediyorum. Sizler bu tür etkinlikleri yaptığınız sürece bizler de BODTO olarak her zaman elimizden gelen desteği sunmaya hazırız. BODTO olarak sanata ve Bodrum’a sağladığınız destekten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum.”
Bodrum Turk Filmleri Haftasi (2)ÇOK ÖNEMLİ BİR SOSYAL BİR ETKİNLİK…
Etkinliğin sosyal yönüne değinen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Esasında bu Türk filmleri haftası aynı zamanda Bodrum’da hiç sinemayla bu güne kadar karşılaşmamış hiç sinemada film izlememiş insanları da bir araya getiriyor. Ve özellikle Cenk kardeşimizin gönül zenginliğinden dolayı Bodrum’da böyle bir etkinlik yaptığımızda gerçekten belli bir yaşa gelip de hiç sinemaya gitmeyen insanları keşfettik. Zaten Türk Filmleri Haftası’ndaki filmleri ve gösterimleri halka açık olarak yapıyoruz ve gerçekten de halk gelip izliyor. Dolayısıyla bunun sosyal boyutunu da değerlendirmek lazım. Onun için bu etkinlikte bize katkı veren, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
bodrum türk filmleri haftası (5)HER GÜN FARKLI BİR FİLM GALASI…
Bodrum Türk Filmleri Haftası, her gün farklı bir filmin tanıtım galasına ev sahipliği yapıyor. Tanıtımı yapılan filmin, yönetmen ve oyuncuları ile seyirci ve basın mensuplarını bir araya getiriyor ve filmlerin tanıtımlarına katkı vermeyi amaçlayan basın toplantıları ile halk söyleşilerinin yapıldığı, Türkiye‘de bu türde tek organizasyon olma özelliği ile de ön plana çıkıyor.
38 YÖNETMEN, 58 OYUNCU 29 YAPIMCI KATILDI…
Türk Filmleri Haftası geçtiğimiz 4 yılda; 38 yönetmen, 58 oyuncu, 29 yapımcı, 58 sinema salonu işletmecisi, 25 sinema sektörüne ürün sağlayan firma sahibi, 3 Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü yetkilisi ve 10.000’lerce sinemaseveri ağırladı. Birçok film, Türkiye lansmanını Türk Filmleri Haftası’nda gerçekleştirdi. Vizyona girmeyen pek çok film, Türk Filmleri Haftası seyircisi ile ilk kez Bodrum’da buluştu.
YENİ FİLMLER 29 EYLÜL 4 EKİM ARASI BODRUM KALESİNDE…
Bu sene galaları ile ilk kez Bodrum Türk Filmleri haftasında seyircisi ile ücretsiz buluşacak olan projeler ve yönetmenler ise; Semra Dündar yönetiminde; Aşk Nerede, Caner Özyurtlu yönetiminde; Yok Artık, Yasemin Türkmenli yönetiminde; Evlenmeden Olmaz filmleri olacak.
Hafta içerisinde söyleşileri ve gösterimleri ile ağırlanacak filmler ise; Nesimi Yetik yönetiminde; Toz Ruhu, M. Caner Alper ve Mehmet Binay yönetiminde; Çekmeceler, Murat Düzgünoğlu yönetiminde; Neden Tarkovski Olamıyorum, Murat Şenöy yönetiminde; Tehlikeyle Flört projeleri olacak.
Filmler; 29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında, yönetmen ve oyuncuların katılımları ile Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde ve Cinemarine Sinemalarında sinemaseverleri bekliyor.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.