Bodrum Gündem

BİR OY ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR…

BİR OY ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR…
26.10.2015
0
A+
A-

recai_seymen_fevzi_topuz (8)CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Sandık Kurulu Eğitiminde yaptığı konuşmada; “Oy kullanmak demokrasinin gereği ve her vatandaşımızın görevidir. Kullanılmayan her oy istemediğimiz bir partiyi iktidara taşır. 1 Kasım’da hepimiz sandıklarda olalım, oylarımızı kullanalım.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

1 Kasım 2015’te yapılacak Türkiye Genel Seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen’in de katılımıyla sandık kurulu görevlilerine yönelik “Sandık Kurulu Eğitimi” verildi. Sandık Eğitmeni Murat Yüksel tarafından verilen eğitimde asil, yedek, gözlemci ve sandık başkanları olmak üzere toplam 64 kişiden oluşan sandık kurulu görevlileri seçim öncesi bilgilendirildi.

Öncelikle vatandaşın oy verme işlemi sırasında kullanacağı oy sandığı, oy pusulası, mühür ve oy kullanma zarfları gibi malzemeler sandık kurulu görevlilerine tanıtıldı. Oy kullanma işlemi sırasında vatandaşların ve sandık görevlilerinin dikkat etmesi gereken hususlardan bahsedilerek cheap Topamax “Sandık Kurullarının Oluşumu ile Görev ve Yetkileri” konularını kapsayan kitapçıklar dağıtıldı.

“KULLANILMAYAN HER OY İSTEMEDİĞİMİZ BİR PARTİYİ İKTİDARA TAŞIR”

Eğitimi takip eden CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, sandık görevlilerine hitaben yaptığı konuşmada oy kullanmanın demokrasinin gereği olduğunu ifade ederek, “Biliyorsunuz ki sandığa gitmek, oyunu kullanmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak fikir ve düşüncelerine sahip çıkmaktır. Oy kullanmak demokrasinin bir gereğidir, her vatandaşımızın da görevidir. Bilinen bir gerçek var ki; kullanılmayan her oy, istemediğimiz bir partiyi iktidara taşır. Ve tek oy bile çok şeyi değiştirir. Bu nedenle sizlerden ricam; bu eğitimleri almanızın yanı sıra çevrenizdeki insanları, özellikle gençlerimizi sandığa gitmeleri konusunda bilinçlendirmeniz. Bugün almış olduğunuz bu eğitimlerle vatandaşlarımızın oylarını nasıl kullanmaları gerektiğini onlara en iyi şekilde anlatabiliyor olacaksınız. Vatandaşlarımızın oylarını kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda özellikle sandık görevlisi arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor.” buy valacyclovir Ordering Cialis online  dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.