Bodrum Gündem

AK PARTİ BODRUM HEYETİ ANKARA’DAN MUTLU ve UMUTLU DÖNDÜ…

07.01.2016
0
A+
A-
başbakan ahmet davutoğlu ve çiğdem demiralpBodrum AK Parti İlçe Başkanlığı heyeti iki gün süren, yoğun Ankara temaslarının ardından ilçeye döndü.
Selçuk Şimşek/Bodrum Gündem
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün TBMM’de misafir ettiği Bodrum İlçe Teşkilatı sırasıyla, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Çalışma Başkanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve bazı bürokratlar ile görüşmelerde bulundu.
Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in başkanlığında Ankara’ya giden heyette sürpriz bir isim de yer aldı, Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı. Kablı Bakan Süleyman Soylu ile görüştü.
buy Nolvadex online çigdem demiralp ankara izlenimleriYOĞUN BİR GÖRÜŞME TRAFİĞİ YAŞANDI…
Geçtiğimiz Salı günü TBMM’deki AK Parti grup toplantısına katılan Bodrum heyeti, daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Yapılan görüşmeler hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp şunları söyledi: “İki gün boyunca yoğun bir tempoyla, hemen hemen bütün randevularımıza gittik diyebilirim. Sayın Başbakanımızla grup toplantısının ardından bir görüşme imkanım oldu. Bodrumlu hemşehrilerine çok selamlarını iletmemi istedi. Kendisini Bodrum’a davet ettim. En kısa zamanda bir program yapıp Bodrum’a geleceği sözünü aldım. Başbakanımız Bodrum’a çok özel bir ilgi gösteriyor. Süreçte bunu farklı şekilde kamuoyu ile de paylaşacağım”
TOKİ BAŞKANI MEHMET ERGÜN TURHANTOKİ BAŞKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ…
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün de eşlik ettiği ziyaretlerin ilki TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turhan’ın makamında gerçekleştirildi. Bodrum’da TOKİ’ye çok fazla talep olduğunu belirten Demiralp; “Bodrum’da TOKİ’ye inanılmaz bir talep var. Ben yolda yürüyemeyecek durumdayım, o kadar talep yoğun. Bu kapsamda bir çalışma başlatıldı. Ben Mumcular Mahallesi ve çevresini önermiştim. Onlarda arazi arayışına girdiler. TOKİ Müdürümüz Ergün Bey çok ilgi ve alaka gösterdiler. Bodrum’da böyle bir çalışmanın kendileri açısından da önemli olduğunu ifade ettiler” şeklinde konuştu.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SEMA RAMAZANOĞLUBODRUM’A SEVGİ ve KİMSESİZLER EVLERİ YAPILACAK…
Bodrum’da artan nüfus nedeniyle huzur ve sevgi evi ihtiyacının iletildiği diğer bir görüşme ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile gerçekleştirildi. Bodrum AK Parti heyetini kabul eden Ramazanoğlu, İlçe Başkanlığından konuya ilişkin bir rapor hazırlanmasını istedi. Demiralp, rapor doğrultusunda, Ramazanoğlu’dan Bodrum’da sevgi evi ile yaşlılar ve kimsesizler evi sözünü aldığını ifade etti.
professional Viagra no prescription süleyman soylu 1HASAN KABLI’DA ZİYARETE EŞLİK ETTİ… heap Combivent
Bodrum AK Parti heyeti, Ankara çıkarmasının ikinci gününe ise Çalışma Başkanı Süleyman Soylu ziyareti ile başladı. Ziyarette, heyette bulunan Bodrum Şoförler ve Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı’da hazır bulundu. Şoför esnafının yerelde çözülemeyen sorunlarını Ankara’da çözmek istediklerini belirten Demiralp, ziyaret hakkında şu ifadelere yer verdi: “Ziyarete, Şoförler Odası Başkanımızı da götürdük, bizim programımıza dahil ettik. Sadece Bodrum değil, bütün Muğla’da büyükşehir belediyesinin ulaşımı ile ilgili ciddi sorunlar yaşanıyor. Özellikle yeni gelen otobüsler sıkıntıyı iyice arttırdı ve bizde bu sıkıntıları şoför esnafıyla paylaşıyoruz. Bu paylaşımların sadece ilçe düzeyinde değil, Ankara’da da ses getirmesi gerekiyor diye düşündük. Hasan Kablı, bizim grup toplantımıza da katıldı. Süleyman Soylu ziyaretinde de yanımızdaydı, hatta Başbakanımızın siyasi danışmanına Hasan Beyin bir dosya bırakmasına vesile olduk. Sayın Soylu’dan da bu konuda yardımcı olmasını ve desteklerini beklediğimizi ilettik. O da elinden geleni yapacağını söyledi. Bodrum ve Muğla CHP’li belediyeler olmasına rağmen şoför esnafına ciddi sıkıntılar yaşatılıyor. Buna bir an önce çözüm bulunması gerekiyor. Yerelde çözülmüyorsa Ankara destekli bir çözüm üretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla şoför esnafının yanındayız. Bu sorunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız”
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal 2TURİZM BAKANINI ŞUBAT’TA MUĞLAYA GELİYOR…
Bodrum’daki Halk Eğitim Merkezi sorununu Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e iletme fırsatı bulduklarını da belirten Demiralp, Erdem ile yapılan görüşme hakkında ise “Bodrum’da eğitimdeki bazı sıkıntıları, iki yeni okul yapımını ve Halk Eğitim Merkezi sorunu Orhan Erdem Beye yaptığımız ziyarette ilettik” sözleriyle dile getirdi.
Ankara’daki son ziyaretlerini Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a gerçekleştiren Bodrum AK Parti heyeti, 2016 turizmi ile ilgili sektörün sıkıntılarını birinci ağızdan bakana dile getirme fırsatı buldu. Görüşmede, Bodrum turizm sektörünün kaygılarını anlattıklarını belirten Çiğdem Demiralp şunları söyledi: “Sayın bakanımız, önümüzdeki günlerde yurt dışındaki tur operatörleri ile biraraya gelerek Türkiye’nin güvenli bir bölge olduğunu bizzat kendisinin anlatacağını ve bu konudaki gerekli her türlü girişimde bulunacağını ifade etti. Turizm Bakanımız, büyük ihtimalle Şubat ayında Muğla’da sektör temsilcileri ile bir araya gelecek”
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal 1Yaptıkları ziyaretlerde ev sahiplerine Bodrum mandalinası ve lokumu götürdüklerini söyleyen Çiğdem Demiralp, Bodrum’un marka değerlerinden biri olan Bodrum mandalinasını Ankara’da tanıttıklarını ve herkesin mandalina ürünlerine hayran kaldığını dile getirdi.
Ankara’daki temasların çok verimli ve güzel geçtiğini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Demiralp, isteklerinin kamu menfaati ile ilgili olduğu için muhataplardan, ellerinden gelen her yardımı yapacakları sözünü aldığını ifade etti. Demiralp, götürdükleri her dosyanın da takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.