Bodrum Gündem

BİRİLERİ BAŞKANIN BAŞINA ÇORAP ÖRÜYOR…

bodrum belediye meclisi nisan ayı olağan toplantısı (18)

18 gündem maddesinin görüşüldüğü Bodrum Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Bodrum Belediyesi Herodot Kültür merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Kocadon’un “Koltuklar gittikten sonrada gönüllerde başkan kalabilmektir.” cümlesi ile Mustafa Paşalı’nın  “Bu meclisin dışında birileri var onlar hareket ediyor. Onlar bu işleri yürütüyor ve bunlar sizin başınıza çorap örüyorlar.” Cümlesi damgasını vurdu.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısına CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve CHP’li üyeleri toplantı salonuna toplu halde geldiler. Kapıda Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ve yönetimi, Bodrum Gençlik Örgütü ve Yönetimi, CHP Muğla İl Gençlik Örgütü Başkanı Tufan Erkan Yakar ve yönetimi ile CHP Bodrum İlçe yönetimi alkışlar ve “Başkanım yanındayız” tezahüratları ile karşıladılar.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun, Yönetim Kurulu üyeleri ve MHP Kadın Kolları Başkanı Melek Topçu Yılmaz’da Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısını izleyenler arasında yerlerini aldılar.

bodrum belediye meclisi nisan ayı olağan toplantısı (17)ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERDE BAŞKAN KALABİLMEKTİR…

Toplantı gündemine geçilmeden önce kısa bir konuşma yapan Başkan Kocadon, salona girişte tezahüratlar ile karşılanmasından dolayı memnuniyetini ifade ederken kendisi için de sürpriz olduğunu kaydetti. Kocadon şöyle konuştu; “Hepiniz biliyorsunuz, yaşadığımız sadece benim için değil, belki Türkiye’de belediye başkanlığı yapan bir çok arkadaşımızı da yakından ilgilendiren, takdir karar çıktı. Önemli olan Türk adaletine güvenmek. Süreç hala devam ediyor. Biliyorsunuz bu günlerde belediye yasası yeniden gündemde. Belki belediye yasası düzenlenirken bizden de fikir ve görüş alırlar. Bizler bu konularda epey tecrübe sahibi olduk. Zaman zaman bakıyoruz, başkalarının yaptıkları yanlışların bedelini en sondaki başkan ceza keserek ödetiyorlar. Türkiye’nin demokrasiye geçiş sürecinde bunların hepsi yerine oturacak. Bizde bir basamak olursak kendimiz ile gurur duyarız. Önemli olan koltuklardaki başkan olabilmek değildir. Koltuklar gittikten sonrada gönüllerde başkan kalabilmektir. Bodrum halkı bunu daha öncede gösterdi, göstermeye de devam ediyor.”

Daha sonra gündeme alınması için verilen önergelerin oylamasına geçildi verilen iki önerge de oy birliği ile kabul edildi.

bodrum belediye meclisi nisan ayı olağan toplantısı (25)MUĞLA’NIN HİÇBİR İLÇESİNDE BÖYLE BİR OLAY OLMUYOR…

Daha sonra gündem dışı söz alan MHP’li Mustafa Paşalı daha önce de meclis üyeliği yaptığını anımsatarak başladığı konuşmasında çok dikkat çeken cümleler sarf etti. Paşalı şöyle konuştu; “Muğla’da 12 tane ilçe var. Hep bu tür şeyler bizim Bodrum’da oluyor. Diğer ilçelerde olmaz ona kafayı takmıştım. Malumunuz bu rant ile ilgili şeyler. Rant ile birlikte rantiyeciler var. Bu belediye başkanlarının başını çok ağrıtan bir şey. Belediyeyi yücelten birimler zabıta ile imardır. Bu konulardaki tespitimden sonra bütün belediye başkanlarına iskan komisyonu kurulması için öneride bulundum. Bu çok önemli bir olay. Burada bulunan bütün arkadaşlar sizin başınıza bir şey gelmesini asla istemez. Bu nedenle iskan komisyonu kurulmasını tekrar öneriyorum. İskanı siz mecliste bağlattığınız zaman, hiç kimse bunun aksi hareket edemez. Zaten buradaki kimse hareket etmiyor da, bu meclisin dışında birileri var onlar hareket ediyor. Onlar bu işleri yürütüyor ve bunlar sizin başınıza çorap örüyorlar. Muğla’nın hiçbir ilçesinde böyle bir olay olmuyor. Maalesef bizim Bodrum’da oluyor. Bu bizim için çok üzücü bir şey.”

Başkan Kocadon Paşalı’nın bu önerisi üzerine şunları söyledi; “Çok teşekkür ediyorum. Sayın meclis üyem çok güzel bir açıklama yaptı. Oradaki sıkıntı şu; iskanı aldıktan sonra yapılıyor. İşte ondan sonra sıkıntı oluyor.”

MHP’li Meclis üyesi Paşalı iskân komisyonu kurulduğu takdirde, komisyon üyeleri iskana göre yapılıp yapılmadığını kontrol etmek durumunda kalırlar, böylece kimsenin başı ağrımaz dedi.

bodrum belediye meclisi nisan ayı olağan toplantısı (13)BAZI MECLİS ÜYELERİ KOMİSYONLARDA GÖREV ALMADI…

Birinci gündem maddesi olan Meclis Başkanlık Divanı seçimi için gizli oylama yapıldı. Meclis Başkanlık Divanına 21 oy alan Dursun Göktepe ve Seval Aktaş seçildi.

İkinci gündem maddesi ise Encümen seçimiydi. Yapılan gizli oylama sonucu Mehmet Özalın, Cafer Doğan ve Özden Baysal 21 oy alarak Belediye Encümen üyeliğine seçildiler.

İmar Komisyonu üyeliğine ise CHP’den Dursun Göktepe ve Mustafa Saruhan, MHP’den de Remzi Güngör oy birliği ile seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP’den Abdülmecit Poyraz ve Funda Akçalı, MHP’den ise Süleyman Mazı seçildi.

Kültür, Tanıtma, Ağırlama, Festival, Organizasyon vb. etkinlikler Komisyonuna CHP’den Funda Akçalı, Seval Aktaş ve Mehmet Melengeç, MHP’den Hülya Aşkın, Tahsil Yardım Komisyonuna CHP’den Naciye Tanrıkulu, Seval aktaş ve Refik Ülgen, MHP’den ise Mahmut Özbelen oy birliği ile seçildiler.

2016-2017 yılı tahsil yardımları ise ilkokul için 125 TL. Orta Öğretim için 150 TL. Lise için ise 175 TL.’ye çıkartılması oy birliği ile kabul edildi.

Diğer maddelerin de görüşülmesinin ardından önergelerden birisi Kadın Sığınma Evi konusunda belediyenin bir arsası üzerine bakanlığın uygun gördüğü bir projenin 1-2 yıl içinde tamamlanacağının bilgisi verilirken, MHP’li Hülya Aşkın söz alarak bu projenin çok önemli olduğunu ve görev sürelerinin tamamlanmadan hayata geçirilmesini çok önemsediklerini ifade etti.

bodrum belediye meclisi nisan ayı olağan toplantısı (26)MECLİSTE DEMOKRASİ SORUNU VAR…

Daha sonra söz almak isteyen MHP’li meclis üyesi Şakir Açıkgöz ile Başkan Kocadon arasında kısa bir gerginlik yaşandı. MHP’Lİ Açıkgöz şunları söyledi; “Başkanım tutumunuz çok güzel ama bu mecliste demokrasi sorunu var. Geçen yıl denetim raporları için söz almak istedim, yine vermediniz. Ben şunu demek istiyorum. 11 ayda her bir toplantı oylamaları çıktığımızda 20 dakika sürüyor. Bir yılda 5.5 saat. Bu meclis Bodrum’a ne çözüm üretebilir? Çok ciddi sıkıntılar var, hukuk gaspı var. Ben 45 gün Refik beyi aşamadım. Kimse bana belge bilgi vermiyor.”

Başkan Kocadon gündemin görüşülmesine devam edince Açıkgöz “Ben başka konularda da söz istiyorum, konuşturmuyorsunuz. Bodrum’un çok ciddi sorunları var. Birilerinin gerçekler söylemesi lazım.” dedi.

bodrum belediye meclisi nisan ayı olağan toplantısı (2)MHP YETERSİZ, CHP YETERLİ DEDİ…

Daha sonra Faaliyet Raporunun görüşülmesi için Başkan Kocadon Meclis üyeleri arasında yer alırken Başkanlık Kürsüsüne Dursun Göktepe geçti. Göktepe önce faaliyet raporunun mecliste okunduğunu üyelerin oylarına sundu. MHP’lilerin ret oyuna karşılık CHP’lilerin evet oyu ile Bodrum belediyesi 2015 Yılı Faaliyet Raporu Mecliste okundu şeklinde kabul edildi. Daha sonra söz alan MHP’li meclis üyesi Şakir Açıkgöz faaliyet raporunda birçok eksik noktanın bulunduğunu maddeler halinde ifade etti. Daha sonra söz alan CHP’li meclis üyesi Taner Uslu’da Açıkgöz’ün eksik olarak değerlendirdiği noktalara yanıt verdi.

Dursun Göktepe Bodrum Belediyesi 2015 Faaliyet Raporunun yeterli olup olmadığını üyelerin oylarına sundu. MHP’lilerin yetersiz olduğu yönündeki oylarına karşın, CHP’lilerin yeterli olduğu yönünde oy kullanması ile faaliyet raporunun yeterliliği kabul edildi.

Oylamanın ardından Dursun Göktepe meclis toplantısını kapattı.

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.