enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BİR YİYEN PİŞMAN, BİR DE YEMEYEN…

çine-köftecisi-kamil-usta

Çineli Kamil Usta Köftesi’ni Bir Yiyen Pişman, Birde Yemeyen. Türkiye’nin her yerinde Esnaf Lokantaları ve köftecileri, lezzetli ve ekonomik yemekler yaparlar. Şehirler arası yollarda kamyoncuların durdukları yerler, şehir merkezlerinde ise sanayilerde, yada kenarda, köşedeki esnaf lokantaları kaliteli, taze, ekonomik ve lezzetli yemekler yaptıkları bilinir. 

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem-

Bodrum Sanayide de tam bu özellikte bir köfteci var. Köftesi ile ünlü Çine’den, Bodrum’a göçmüş, sanayide bir dükkanda eşi ile birlikte ?Köroğlu-Ayvaz? misali, tadına doyulmaz köfteler yapıyorlar. Köfte deyip geçmemek lazım. Bir kere eti ve harcı özel olmalı. Et ve köfte harcı bir kimyager titizliğinde kıvamında yoğurulmalı. Mangalın ateşi de, mangalda pişirmesi de ustalık ister. Her babayiğidin yapacağı iş değildir köftenin lezzetini tutturmak. Köfte yapmak ciddiyet ister.

Çineli Kamil usta köftenin “piri” olmuş. Köfteyi tutuşu, mangala koyuşu, çevirmesi öyle bir ahenk içindeki, sanırsınız kuyumculuk yapıyor. Köfteyi pişirirken, servis ettiğinde ise müşterisinin gözünün içine bakıyor. Müşterisinin memnuniyetini anladığı anda, ustanın gözleri parlıyor, yüzü nurlanıyor sanki. Hayat arkadaşı, aynı zamanda da iş ortağı eşi, köfteleri servis ederken yanına bir salata veriyor ki, köfte ile birlikte mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu mükemmel uyum, doyumsuz bir lezzet olarak damaklarınıza yayılıyor.

Diğer köftecilere saygısızlık ve haksızlık yapmak istemem ama, Çineli Kamil ustanın köftesini bir kere yiyen, bir daha kolay kolay vazgeçemiyor. Dedik ya bir yiyen pişman, bir de yemeyen.

Bodrum’da Çineli Kamil Usta’nın lezzetli içine sevgi ve gülümseme katılarak yoğrulmuş ve yine gülümseme ile servis edilen köftesini tatmadan, köfte yedim diyemeyeceksiniz. Çineli Kamil Usta Bodrum Sanayide ana yoldan görünür yerde, otogardan ana yola doğru (lise kavşağına) giderken solda, itfaiyenin çapraz karşısında göreceksiniz yeni mekanı, telefonu da 313 33 03.

Varsın reklam desinler, böyle lezzetli reklama can kurban.

Yorumlar

  1. SEVGİ DOĞAN dedi ki:

    HAYIRLI UĞURLU OLSUN BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM.

  2. Volkan Güler dedi ki:

    Bir çineli olarak çinede yediğim köfteden daha lezzetli bir köfte yedim ama asıl memnun kaldığım olay işletmeci aile kamil bey ve adile hanım okadar misafirperverler ki kendimi evimdeymişim gibi hissettim herşey için teşekkür ederim