enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“KATI ATIK PROJESİNİ SİYASETE ALET ETMEK BODRUM’A İHANETTİR”

GÜRÜN  (21)Muğla Büyükşehir Belediyesi, Torba’da bulunan Bodrum’un ilk Hafriyat Toprağı ve İnşaat Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım tesisinin açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katıldığı törenle gerçekleştirdi.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Muğla’nın 8. Ve Bodrum’un ilk hafriyat atıklarını geri kazanım tesisinin açılışına Büyükşehir belediye başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla il başkanı Mürsel Alban, ilçe başkanı Recai Seymen, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, BODER Başkanı Halil Özyurt, Muğla ve Bodrum belediyesi meclis üyelerinin yanı sıra Daire Başkanları, Bodrum Belediyesi Müdürleri, Bodrum İlçe Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eski maden ocağı olarak kullanılmakta olan alanı Orman Bakanlığı’ndan 5 yıllığına 650 bin TL’ye kiralayan Büyükşehir Belediyesi, bu alana kiralanması dışında 2 milyon 700 bin lira yatırım yaptı. Tesiste son teknoloji mobil kırma-eleme tesisini konkasör ve iş makinaları faaliyet göstermekte.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray, Bodrum Torba’ya yapılan bu geri kazanım tesisinin 4 yıl içinde kendisini amorti edeceğini ve buradan elde edilen kum, agrega, geri kazanılmış bahçe toprağı, by-pass malzeme, hurda demir malzemelerin birçok alanda kullanılacağını söyledi.

Kocadon “Bu Tesis Bodrum’un Çalışmalarına Büyük Katkı Sağlayacak”…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Torba Hafriyat Toprağı ve İnşaat yıkıntıları geri kazanım tesisi açılışında, 18 yıllık belediye başkanlığı süresince en anlamlı açılışlardan biri olduğunu, ülkenin ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçte olmasına rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum’a çevre için büyük bir yatırım yaptığını söyledi. Kocadon konuşmasına şöyle devam etti “Türkiye’de şu anda birçok ekonomik sıkıntılar ve sorunlar yaşanırken yatırımların durmadığı tek bölge. Bunun için bu bölgenin her şehrinin  ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle bu geri kazanım tesisini Bodrum yarımadasına kazandıran değerli Büyük Şehir Belediye Başkanıma, tabi çok sevdiğim daire başkanımıza bir defa daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten Bodrum’un buna ihtiyacı vardı. Hepimiz biliyoruz, bu güzel tesisin ileride Bodrum Belediyesi olsun, Büyükşehir Belediyemiz olsun çalışmalarında büyük katkı sağlayacağını hep beraber göreceğiz. Sayın Daire Başkanımın açıkladığı rakamlara baktığımızda belki bizlerde bu bütçeden faydalanıp daha ucuz maliyetler çıkarabiliriz yaptığımız yatırımlarda. Onun için ben emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum  çevreye duyarlılığınızdan dolayı.”

Osman Gürün “Katı Atık Projesini Siyasete Alet Etmek Bodrum’a İhanettir”…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Torba’da ki açılış töreninde yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla İli genelinde katı atık, hafriyat, denizden atık toplama gibi birçok hizmeti hayata geçirdiğini, Bodrum’da 16 yıldır çözülemeyen katı atık tesisinin temelini de yakında hep birlikte atacaklarını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Bodrum Torba geri kazanım tesisimizde modern ve taşınabilir araçlarla birçok alanda kullanabileceğimiz geri dönüşüm malzemeleri elde edeceğiz ve bu taşınabilir araçları diğer tesislerimizde de kullanma imkanına sahibiz. Muğla, Büyükşehir Belediyesi olmadan önce Muğla’da 1 olan hafriyat alanını kısa sürede yaptığımız çalışmalar ile 7’ye çıkardık. Muğla’da Katı Atık düzenli depolama sahaları için çalışmalarımız sürüyor. Menteşe ilçemizde temelini attık. Milas ve Datça’da da yer tahsisini bekliyoruz. Bodrum’da 2000 yılından beri devam eden serüven 2016 yılında ilgili bütün kurumların onayı ile sona erdi ve Bodrum’un senelerdir süren vahşi depolama çilesi bu modern ve düzenli tesis ile sona erecek. Bu tesisin yapımında emeği geçen dönemin Mumcular Belediyesi, BODER Derneği ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bodrum’a yakışan bir tesisi Muğla’mıza ve Bodrum’a kazandıracağız. Siyasi malzeme olarak bazı çevrelerin kullandığı bu proje, dönemin iktidar partisi milletvekilleri, belediye başkanları ve bakanlıkların onayladığı bir projedir. Bunu siyasi malzeme yapmak Bodrum’a ihanettir. Bodrum için büyük önem taşıyan ve vahşi depolamanın önüne geçerek Bodrum’da 2000 yılından beri devam eden bu serüveni bitirecek bu projeye herkesin destek vermesi gerekiyor. Siyasi getirisi olmayan ama Muğla’nın doğası, çevresi için hayati önem taşıyan projeleri hizmete sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.