enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ZERRİN ÖZER ÇAKIR MEYHANEDE SAHNE ALDI…

çakır meyhane zerrin özer ümran beriş sahne aldı (1)

Bodrumlu, Bitezli bir yerli marka Çakır Meyhane’de güçlü sesi ile yılların eskitemediği sempatik sanatçı Zerrin Özer sahne aldı. Çocukluk arkadaşı Ahmet Biçer’in evladı Yağız Biçer ve yeğeni Sinan Durukan’ın çok farklı bir konseptte açtığı Çakır Meyhanede dostları için sahne alan Zerrin Özer’e müzisyen Ümran Beriş gitarı ile eşlik etti.

Bodrum gündem Haber/FB

Bodrum’u ikinci memleketi sayan ve yılın belli zamanlarında yaşamını Bodrum’da sürdüren Türk Pop müziğinin güçlü sesi ve sempatik davranışları ile hayranlarının gönlünde taht kurmuş ünlü sanatçı Zerrin Özer bir geceliğine Bodrum’un yeni ve yerel markası Çakır Meyhane’de sahne aldı. Şarkılarını seslendirmeden önce Ahmet Biçer ile çocukluk arkadaşı olduğunu ve Ankara’da aynı mahallede birlikte büyüdüklerini söyleyen Özer, “Böyle güzel, böyle farklı bir işletmeyi de ancak Ahmet Biçer’in yetiştirdiği evladı ve yeğeni kurabilirdi…” dedi.

Birbirinden güzel şarkıları o muhteşem sesi ile yorumlayan Zerrin Özer her bir şarkı arasında Çakır Meyhane müdavimleri ile sohbet ederek, kimi zaman duygulu anlar yaşarken, kimi zamanda kahkahalara boğuldular.

Atmışa yakın Çakır Meyhane müdavimi, Zerrin Özer şarkılarını birlikte söylerken, çok özel mezeler ve Çakır Meyhane’ye özel tava ciğerlerin de tadına doyamadıklarını ifade ettiler.

çakır meyhane zerrin özer ümran beriş sahne aldı (3)KISACA ZERRİN ÖZER KİMDİR?

Ankara’da doğan ve büyüyen Zerrin Özer, 1970’li yılların önde gelen sanatçılarından Tülay Özer’in küçük kardeşidir. Müziğe olan tutkusu Amerikalı şarkıcı Janis Joplin hayranlığı ile büyüdü. Kendi çalışmasıyla 1975’te katıldığı TRT yarışmasında birinci olmasının verdiği heyecan ve cesaretle müziğe yoğunlaştı. Bu yolda ablası Tülay Özer’in büyük desteğini arkasına aldı. İlk plağı olan Bizler ve Sizler – Yalvarırım adlı 45’liği 1976 yılında, uzun yıllar bağlı kalacağı Kent Plak tarafından yayınlandı. Takip eden dönemde, Türkiye’nin en ünlü orkestrası, İstanbul Gelişim Orkestrası ile caz ve dans müziği yaptı.

1979 yılında ilk dikkat çeken çalışması Esin Engin aranjeli, sözlerinde ve müziğinde Orhan Gencebay imzası bulunan ‘Gönül’ ile patlama yaparak, 1980 yılının 45’liği seçilen ikinci ve son 45’liği “Gönül – Yaman Olurum” ile Altın Plak ödülünü almaya hak kazandı. 1980 yılında ilk albümü “Seni Seviyorum” adıyla piyasaya çıktı, onu aynı yıl içerisinde “Sevgiler” izledi. Artık kapılar açılmıştı. Hem de Paris’e kadar … 1982 yılında, Paris’te, Eyfel Kulesi’nde, ‘Binbir Gece’ adı altında Türkiye’yi tanıtıcı konserler verdi. Sadece bununla da kalmadı, bir yıl sonra Paris’teki Olympia’da bir resital için sahneye çıktı.

1981 yılında “Ve Zerrin Özer” albümüyle arabeske yöneldi. Bu yöneliş sanatçıya olan ilgiyi artırdı. 1982’de “Gelecek Misin?”, 1984’te “Mutluluklar Dilerim”, 1985’te “Evcilik Oyunu” ve “Kırmızı” adlı albümleri çıktı. Kırmızı albümünde “Eminem” ve “Dom Dom Kurşunu” şarkılarını “İntuv Ene” ve “Merhaba Ya Habeyip” adlarıyla Arapça seslendirdi. 1987 yılında son LP’si “Dayanamıyorum” adlı albümü çıktı. Ertesi yıl çıkan “Dünya Tatlısı” albümüyle (ilk CD’si) yeniden pop müziğine dönüş yaptı. 1990 yılında çıkan “İşte Ben” albümüyle en iyi albüm ödülünü kazandı. 1991 yılında “Sevildiğini Bil” albümü yine çok sattı ancak ertesi yıl çıkan “Olay Olay” albümü beklediği ilgiyi görmedi ve bu hayal kırıklığı sanatçının müziğe birkaç yıl boyunca küsmesine yol açtı.

1996 yılında “Zerrin Özer” albümüyle müziğe dönen sanatçı, ertesi yıl “Zerrin Özer 97” albümünü çıkardı. 2000 yılında yaptığı “Bir Zerrin Özer Arşivi” best of albümüyle ikinci kez en iyi albüm ödülünü kazandı. 2001 yılında yine eski şarkılarından oluşan “Ben” çift CD&MC olarak piyasaya çıktı. Peşpeşe piyasaya sürülen bu iki albümüyle toplam 1,5 milyonu aşkın satış gerçekleştirdi. Ertesi yıl yaptığı “Ölürüm Ben Sana” albümü beklediğini veremese de, 2005 yılında yaptığı “Ve Böyle Bir Şey” türkü-caz albümüyle beklenen ilgiyi gördü. Bu albümü de Altın Plak’la ödüllendirildi…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.