enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İKİ İNSAN ÖLÜYOR! DUYUYOR MUSUNUZ?

İKİ İNSAN ÖLÜYOR! DUYUYOR MUSUNUZ?

iki-insan-ölüyor-duyuyormusunuz-çydd

ÇYDD ölüm orucundaki iki öğretmenin ölmek üzere olduğuna dikkat çekerek, devletin gerekeni yapması konusunda yazılı bir açıklamasında “NURİYE GÜLMEN ve SEMİH ÖZAKÇA’nın durumu, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından öncelikli olarak ele alınmalı, konu çok geç olmadan sonuçlandırılmalıdır…” ifadelerine yer verdi. 

Bodrum Gündem Haber

ÇYDD Genel Merkezi Genel Merkezi ve tüm şubelerinden insanlara, insanlık ve İnsan Hakları adına çağrı yapıldı. Görevlerinden uzaklaştırılan ve haklarını geri alabilmek adına açlık grevine (ölüm orucu) başlayan NURİYE GÜLMEN ve SEMİH ÖZAKÇA’nın ölüme çok yaklaştıklarını ve devletin bir an önce bu soruna müdahil olması gerektiğini vurguladılar.

ÇYDD’nin Genel Merkezi tarafından tüm şubelerine kamuoyu ile paylaşılmak üzere gönderdiği bildiri şu şekilde;

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile görevlerinden ihraç edilen iki İNSAN, göreve iadeleri için, işlerini geri almak için demokratik haklarını kullanarak İNSAN HAKLARI ANITI yanında durumu protesto ediyordu.

Anıt, polis bariyerleri ile çevrildi,  İnsan Hakları Anıtı insanlara yasaklandı.

NURİYE GÜLMEN ve SEMİH ÖZAKÇA açlık grevi yapmaya başladı.

Gözaltına alındılar, açlık grevine başladıktan 76 gün sonra suçlu olabilecekleri düşünülmüştü.

“…..Şüphelilere ait fotoğraf görüntüleri ve internet üzerinden yaptıkları paylaşımların içeriği birlikte değerlendirildiğinde üzerlerine atılı suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin var olduğu….. tutuklanmamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri……” ve benzeri nedenlerle tutuklandılar.

Asgari sıvı elektrolit vb. alarak ve sürekli kilo kaybederek, yaşamlarında geri dönülmesi zor sınırlara dayandılar.

Muhalif olan, hak arayan binlerce insan PKK, DHKP-C, FETÖ… gibi değişik  terör örgütü üyesi veya sempatizanı oldukları konusunda delillendirilmemiş suçlamalarla gözaltına alınırken, gerçek suçlular ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorken ya masumlar tutuklanıyorsa?

Ya masumlar ölüyorsa?

Vicdanlar nasıl dayanır?

NURİYE GÜLMEN ve SEMİH ÖZAKÇA’nın durumu, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından öncelikli olarak ele alınmalı, konu çok geç olmadan sonuçlandırılmalıdır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.