enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GÜMÜŞLÜK FESTİVALİNDE GENÇ KEMANCILARDAN KONSER…

gümüşlük festivali Keman Masterclass konser haberi (6)

14.Uluslararası Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında gerçekleştirilen keman ustalık sınıfına katılan 11 genç müzisyen, Toprak Ev’de verdikleri konserin ardından sertifikalarını eğitmenleri Gilles Apap’ın elinden aldı.  

Bodrum Gündem Haber

14.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bünyesinde her yıl 100 civarında genç müzisyeni Gümüşlük’te buluşturan festival akademisi, bu yıl keman masterclassı ile başladı. Festivalin açılış konserini veren Kemancı Gilles Apap’ın eğitmenliğinde gerçekleşen ustalık sınıfına katılan öğrenciler, festival merkezinde yer alan Toprak Ev’de verdikleri konserle büyük alkış ve beğeni topladı.

gümüşlük festivali Keman Masterclass konser haberi (1)Öğrenciler tam not aldı…

Yaşları 8 ile 23 arasında değişen, 11 genç müzisyenin verdiği konserde keman için yazılmış eserler seslendirildi. Festival merkezindeki Toprak Ev’de gerçekleşen konserde, yurtdışından ve yurdumuzdan farklı üniversite ve konservatuarlardan gelen genç yetenekler sırayla şu eserlere yer verdi. Doğa Ekinci, Fritz Kreisler’in, “Sicilienne & Rigaudon”; Gökçe Çatakoğlu, Pablo de Sarasate’den, “Malagueña”; Aslı Ayben Özdemir, Süleyman Aleskerov’dan, “Violin Sonata in B Minor [Moderato – Intermezzo]; İdil Olgar, Manuel de Falla’dan, “Danse Espagnole”; Selin Doğan, Niccolò Paganini’den, “Caprice No.14”; Ada Çağlar, Friedrich Seitz’den, “Concerto No.3” Deniz Has, Giovanni Battista Viotti’den, “Concerto in D Major Op.20 1st Movement”; Alara Hekimoğlu, Ludwig van Beethoven’den, “Sonata in F Major “Spring Sonata”; Aslı Deniz Bedel

Camille Saint-Saëns’dan, “Introduction and Rondo Capriccioso Op.28”; Damla Özdemir, Johann Sebastian Bach’tan, “Partita No.2 Gigue”ve son olarak sahne alan Kerem Tuncer, konserde 3 eserle yer aldı. Tuncer, sırasıyla Johann Sebastian Bach’tan, “Partita No. 1 in B minor [Sarabande – Double]”, Claude Debussy’den, “La Fille Aux Cheveux de Lin” ve Edward Elgar’dan, “La Capricieuse”. Konserde genç yeteneklere piyano ile Beril Eren eşlik etti. Performansın ardından eğitmenleri Gilles Apap’la sahneye çıkan tüm öğrenciler, hep birlikte 3 eser daha seslendirdi. Konserin ardından ayakta alkışlanan genç yetenekler, büyük beğeni topladılar.

Gilles ApapApap, öğrencilerinin performansından memnun…

Keman masterclassını veren Fransız Kemancı Gilles Apap konser öncesi yaptığı konuşmada, öğrencilerini çok başarılı bulduğunu belirterek, “Çok çabuk öğreniyorlar, güzel bir nesil yetişiyor, benim de katkımın olması büyük zevk…” dedi. Festivalde GFA bünyesinde gerçekleşecek öğrenci konserlerinin gelirlerinin, 2018 yılı burs fonuna aktarılacağı açıklandı.

Klasik müzik öğrencilerine açık bir masterclass programı olan kurslar, sahne deneyimine ve genişçe bir repertuara sahip olan öğrencilere yönelik gerçekleştiriliyor. Bu güne kadar GFA’a ya katılan 700’ün üstünde genç yetenek, bu programa dahil olarak, sertifika aldı. Festival akademisi, ayrıca 10 öğrenciye de yurt dışında burslu eğitimin kapılarını açtı.

 

14.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 2017 Programı

26 Temmuz – Gilles Apap – Keman & Myriam Lafargue – Akordeon (Fransa) – Taş Ocağı

28 Temmuz – GFA Keman Konseri – Toprak Ev

29 Temmuz – Dilbağ Tokay – Viyolonsel & Eren Levendoğlu – Piyano (Türkiye) – Taş Ocağı

31 Temmuz – Viyolonsel GFA Konseri – Toprak Ev

1 Ağustos – Tord Gustavsen (Norveç) – Festival merkezi, sahil

4 Ağustos – Begoa Ensemble (Türkiye) – Taş Ocağı

8 Ağustos – Emin Fındıkoğlu Quartet – Festival merkezi, sahil

10 Ağustos – Alp Ersönmez ‘Yazısız’ feat Erik Truffaz – Eklisia

15 – 19 Ağustos – 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması – Toprak Ev

18 Ağustos – Ilya Itin – Piyano (Rusya) – Taş Ocağı

20 Ağustos – GFA Piyano Konseri – Toprak Ev

22 Ağustos – Romano Pallottini – Piyano (İtalya) – Taş Ocağı

24 Ağustos – Mauricio Vallina – Piyano (Küba) – Taş Ocağı

25 Ağustos – GFA Piyano Konseri – Toprak Ev

26 Ağustos – Erdem Sökmen & Hasan Meten – Gitar Duo (Türkiye) – Toprak Ev

27 Ağustos – Egberto Gismonti – Gitar (Brezilya) Toprak Ev

28 Ağustos – Ebgerto Gismonti – Piyano (Brezilya) Taş Ocağı

30 Ağustos – Derek Gripper – Gitar (Güney Afrika) Toprak Ev

31 Ağustos – GFA Flüt Konseri – Toprak Ev

01 Eylül – Bülent Evcil (Türkiye) & Raffaele Trevisani (İtalya) – Flüt Duo & Paola Girardi – Piyano (İtalya) – Taş Ocağı

04 Eylül – Gülsin Onay – Piyano (Türkiye) – Taş Ocağı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.