enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MUĞLA BASINI ve TARİHİ ÖKSÜZ KALDI…

MUĞLA BASINI ve TARİHİ ÖKSÜZ KALDI…

GAZETECİLER-CEMİYETİ-SEÇİM-18

Anadolu Basının önemli isimlerinden, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Muğla Devrim Gazetesi sahibi Gazeteci Yazar Ünal Türkeş geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Anadolu ve Muğla Basınının önemli temsilcilerinden Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Muğla Devrim Gazetesi sahibi Gazeteci Yazar Ünal Türkeş, 28 Eylül Perşembe günü Yücelen Hastanesine akciğer enfeksiyonu nedeni ile başvuran Gazeteci Yazar Ünal Türkeş’in tedavisinin sona erdiği gün, ani gelişen ritim bozukluğundan kaynaklı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Muğla Yücelen Hastanesi Başhekimi Sumur Gazezoğlu, şu bilgileri verdi; “Sayın Ünal Türkeş Perşembe günü hastanemize geldi. Akciğer enfeksiyonu tanısı ile tedavisi yapılmak üzere yatışı gerçekleşti. Tedavisi yapıldıktan sonra bu sabah itibarı ile taburcu edilecekti. Ancak ani gelişen ritim bozukluğundan kaynaklı, geçirdiği kalp krizi sonucu yapılan tüm müdahalelere karşın kurtaramadık…” dedi.

yilmaz_karaca_samanyoluna_yapilan_basina_sansurdur_h47863_15461TGF: ÜNAL AĞABEY TÜRK BASINI İÇİN BÜYÜK KAYIPTIR

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca Gazeteci Yazar Ünal Türkeş’in vefatıyla ilgili bir açıklama yaptı. TGF Yönetim Kurulu adına yapılan açıklama şöyle: “Muğla Devrim Gazetesi sahibi değerli büyüğümüz araştırmacı-Gazeteci-Yazar Ünal Türkeş’in vefatından büyük üzüntü duyduk. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve aynı Üniversitenin Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun olan 77 yaşındaki meslektaşımız Ünal Türkeş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu bünyesinde uzun yıllar aktif görev almış ve Federasyonumuzun bugünlere gelişine katkı koymuştur. Muğla’daki birçok sivil toplum kuruluşlarında görev alan, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin de uzun süre Başkanlığını üstlenen Ünal Türkeş, bir dönem TGF Onur Kurulu Başkanlığını da üstlenmiştir. Ünal Türkeş’in araştırma ve incelemeleri arasında Monoğrafya Yerkesik, Kurtuluş Savaşında Muğla, Datça’da Kuvva-i Milliye, Muğlalı Şair ve Yazarlar Antolojisi eserleri yer alırken, birçok yayınevi de hazırlanan eserlerin yayına hazırlanmasında Ünal Türkeş’in derlemelerinden ve bilgisinden yararlanmıştır. TGF Camiası olarak Kıymetli Büyüğümüz Ünal Ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve meslektaşlarımıza başsağlığı diliyorum…”

yanardag-kelepce-medyaya-takildiEĞRİBOYUN: MUĞLA BASINI DA, TARİHİ DE ÖKSÜZ KALDI.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Halil Eğriboyun’da Gazeteci Yazar Ünal Türkeş’in vefatı ile ilgili bir açıklama yaparak, Anadolu ve Muğla Basının önemli bir ismi kaybettiğine vurgu yaparak şunları söyledi; “Muğla Devrim Gazetesi sahibi, Muğla Gazeteciler Cemiyetinin uzun zaman başkanlığını yapan ve Onursal Başkanı, sürekli basın kartı sahibi gazeteci yazar Ünal Türkeş’in acı haberini tatilde bulunduğum B odrum’da öğrenmiş bulunmaktayım. Türkiye Gazeteciler Federasyonunun oluşum ve kuruluşunda çok önemli çalışmalar içinde bulunan Muğla’nın canlı tarihi Ünal Türkeş Atatürkçü, aydın ve yurtsever bir gazeteciydi. Ölüm haberini alır almaz, yüreğimden yükselen hüzün bulutları içinde boğuldum. Yeri doldurulamayacak gazeteci yazar ağabeyimizin Muğla Büyükşehir belediyesinin katkıları ile önemli bir kitabın çalışması içindeydi. Yazdıkları kitaplar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında okurları ile buluşacaktı. Daha çok yapacağı işi vardı. Muğla tarihine not düşmeye devam etmekteydi. O atına bindi sonsuzluğa gitti. Muğla tarihi de öksüz kaldı. Umarım bundan sonra Muğla basınında görev yağan ve yapacak olan genç meslektaşlarımız Muğla ve Anadolu basının önemli isimlerinden Ünal Türkeş’i örnek alırlar. Allah’tan Rahmet diler, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum…”

süleyman-akbulut-muğla-gazeteciler-cemiyetiAKBULUT: “TÜRK BASINI ÖEMLİ BİR DEĞERİNİ YİTİRDİ”

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, Gazeteci-Yazar ve MGC Onursal Başkanı Ünal Türkeş’in vefatına ilişkin bir açıklamada bulundu.

Akbulut açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Muğla’nın en köklü gazetelerinden Devrim Gazetesi sahibi ve Cemiyetimizin Onursal Başkanı Ünal Türkeş büyüğümüzün ani vefatından derin bir üzüntü duymaktayız. Cemiyetimizin de mensubu bulunduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) bünyesinde uzun yıllar aktif görev almış olan Sayın Türkeş, Cemiyetimizin de uzun yıllar başkanlığını yürütmüş ve meslek kuruluşumuzun bugünlere gelmesinde önemli katkılar koymuştur. Muğla’daki birçok sivil toplum kuruluşunda da görev alan Ünal Türkeş, araştırma, inceleme ve kaleme aldığı kitaplarla da Muğla ve ülke toplum yapısının yaşayan hafızası olarak akıllara kazınmıştır. Gerek Muğla, gerek Türk Basını önemli bir değerini yitirmiştir. Sayın Türkeş’ten edindiklerimizi, ömrümüz yettiğince yaşatmayı bir görev kabul ettiğimizin bilinmesini isteriz. Bu duygularla değerli büyüğümüz Sayın Ünal Türkeş’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve meslektaşlarımıza başsağlığı diliyorum…”  

Anadolu Basının önemli isimlerinden, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Muğla Devrim Gazetesi sahibi Gazeteci Yazar Ünal Türkeş’in vefatını öğrenen Muğla ve ilçelerinde görev yapan gazeteciler de sosyal medya hesaplarından üzüntülerini dile getiren mesajlar yayımladılar.

Gazeteci Yazar Ünal Türkeş’in cenazesi 2 Ekim Pazartesi günü Muğla’da toprağa verilecek.

Yorumlar

  1. fikret karataş dedi ki:

    30 yıllık dostumu yitirmek yüreğimi acıttı. Son görüşmemizde “Fikret ağabey iyi ki geldin” lafıyla onurlandırmıştı.. Yürüdüğü hak indinde yeri cennet olur inşallah! Kalanların acılarını paylaşıyorum.