Bodrum Gündem

BU AÇIKLAMALAR BİRİLERİNİN CANINI ÇOK SIKACAK…

BU AÇIKLAMALAR BİRİLERİNİN CANINI ÇOK SIKACAK…

ömer süha aldan bodrumda açıklama yaptı (5)

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Bodrum’da partilileri ile bir araya geldiği toplantıda çok çarpıcı ve dikkat çekici açıklamalar yaptı. CHP Muğla Milletvekili Aldan “Aslında Enis Berberoğlu’nun akıbeti Recep Tayyip Erdoğan’ın akıbetidir…” dedi.  Aldan eğer Berberoğlu beraat etmez ise çok önemli iki belgeyi kamuoyu ile paylaşacağını kaydetti…

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Bodrum Kalesinin kapatılması ile ilgili düzenlenen basın açıklamasının ardından, CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun hukuksal durumunu izlemek için kurulan komisyonun çalışmalarıyla da ilgili bilgi verdi. Aldan, yaptıkları çalışmalar sonucunda, gelecek hafta Enis Berberoğlu’nun yüzde 100 beraat edeceğinin ortaya çıktığını söyledi. Aldan, beraat kararı çıkmazsa Çarşamba günü çok önemli iki belgeyi daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde paylaşacağını da kaydetti.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na mahkemenin casusluk suçlamasıyla ceza vermesi durumunda; Türkiye’nin yasadışı olarak yurtdışına silah, mühimmat sevkiyatı yaptığının bir mahkeme kararı ile tescillenmiş olacağına dikkati çekip, “O zaman uluslararası mahkemede böyle bir yargılama ortaya çıktığı zaman en önemli delil Türkiye Cumhuriyeti mahkemesinin verdiği karar olur. O anlamda aslında Enis Berberoğlu’nun akıbeti Recep Tayyip Erdoğan’ın akıbetidir…” dedi.
ömer süha aldan bodrumda açıklama yaptı (6)“MUHATAP OLACAĞINIZ DEVLET YOKSA, CASUSLUK SUÇU DA YOK”
CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, başkanlığında kurulan komisyonun 3 aydan bu yana yoğun bir tempoda çalıştığını belirterek, “İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Dairesi geçtiğimiz hafta bir karar verdi. Bu kararı basit bir şekilde özetlemek gerekirse, ilki Enis Berberoğlu’nun casusluk suçunun havada kaldığını kabul etti. Yani ilk derece mahkemesi casusluk yaptığını iddia etmişti ama bu suçun oluşabilmesi için önce bir casusluk anlaşması lazım. Sonra karşıda bir devlet olması lazım. Oysa Enis Berberoğlu hakkındaki iddia, kendisindeki belgeyi Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a vermek. Buna göre, Can Dündar da bir casus olmadığına göre, bir devleti temsil etmediğine göre, ortada casusluk suçu yok. Bir diğer nokta ise Enis Berberoğlu gerçekten bu suçu işledi mi? Bununla ilgili çok derin araştırma yaptık. Baz istasyonlarından verileri alarak inceleme yaptık. Söylenilen zamanda Berberoğlu’nun iddia edilen suçu işlemesine imkan yok. Bu tamamıyla hayal…” dedi.
CHP Milletvekili Aldan asıl amacın; ‘Travma geçiren HDP’nin, ikiye ayrılan MHP’nin ardından, eğer bu olayı CHP’nin yönetim kademesinde de bir soruşturma konusu yapılırsa, CHP içerisinde bir kaos yaratılırsa, bir erken genel seçim yaparız ve biz bu işten sebepleniriz’ olduğunu öne sürüp, bu işin farkına varıp, bozduklarını söyledi. Dikkat çeken ve çok tartışılacak açıklamaların önümüzdeki günlerde Türkiye gündeminde de bomba etkisi yaratması bekleniyor.
BERBEROĞLU’NUN BERAAT EDECEK İDDİASI…
Araştırmalarında dosyalarda çok önemli bilgilere ulaştığını belirten CHP Muğla Milletvekili Aldan, bir devlet sırrı olması için, o sırrın ortaya çıkmamış olması gerektiğine dikkat çekerek, Enis Berberoğlu’nun ilk duruşmada beraat edeceğini iddia etti. Aldan’ın “Eğer tahliye kararı çıkmazsa önümüzdeki Çarşamba günü, çok önemli iki belgeyi daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde paylaşacağım…” şeklindeki söylemine, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti cephesinden nasıl bir yanıt verileceği ise merak konusu.

ömer süha aldan bodrumda açıklama yaptı (4)EĞER TAHLİYE ÇIKMAZ İSE O BELGELERİ AÇIKLARIM…

CHP Muğla Milletvekili Aldan, Türkiye gündemine de bomba gibi düşecek olan açıklamalarına şöyle devam etti; “Bir devlet sırrı olayından dolayı 25 yıla mahkum olmuş Enis Berberoğlu. Bir devlet sırrı suçunun olması için o sırrın daha önce ortaya çıkmaması lazım. Eğer ‘devlet sırrı niteliğindeki bir belge daha önce bir yerde yayınlanmışsa, ilgisi olmayan birinin eline geçmişse o takdirde devlet sırrı olmaz’ diye Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin ve Yargıtay’ın açık kararı var. Bu kapsamda araştırma yaparken şunu da öğrendik ki, 2014’ün Kasım ayında Türkiye’den 4 kişi gitmiş ve Türkiye karşıtı bir Hollandalı parlamentere bütün bu devlet sırrı niteliğindeki belgeler verilmiş. Hıristiyan Demokrat Partiye mensup bu kişi, bu kişi de devlet sırrı niteliğindeki Jandarma raporlarını o TIR’ların içinde ne olduğuna dair bütün belgeleri olduğu gibi Hollanda’nın Güvenlik ve Adalet Bakanlığı’na ve İstihbarat şefine teslim etmiş. 2014 de bize, ‘Devlet sırrı’ diye yutturdukları bütün belgeler aslında Hollanda Devleti’nin elindeymiş, bunu kanıtladık. Türkiye’yi daha fazla zora sokmamak için de o Hollanda’dan gelen belgeleri kamuoyu ile paylaşmadım. Bunun ötesinde önümüzdeki hafta Enis Berberoğlu’nun artık şu andan itibaren beraat edeceği yüzde 100 ortaya çıkmış durumda. Bir an önce tahliye edilmesini istiyoruz. Ürkek bir dürüstlük içinde görmek istemiyoruz mahkemeyi. Mahkeme bozma kararını veriyor çok güzel ama ürkek davranmamalı, tahliye kararını bir an önce vermeli. Eğer tahliye kararı çıkmazsa önümüzdeki Çarşamba günü, çok önemli iki belgeyi daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde paylaşacağım…”
ömer süha aldan bodrumda açıklama yaptı (3)“BERBEROĞLU’NUN AKIBETİ, ERDOĞAN’IN AKIBETİDİR…” 
“Hükümet kanadının iddiasının, ‘Bu TIR’larda yardım malzemesi olmasına rağmen, sanki silah varmış gibi bir algı yaratılarak asıl amacın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve diğer yetkilileri uluslararası mahkemelerde yargılatmak’ olduğuna dikkat çeken Aldan, açıklamalarının son bölümünde eğer beraat çıkmaz ise T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP’li Enis Berberoğlu’nun akıbetlerinin aynı olacağını söyleyerek;
“Eğer orada silah yoksa da bebek maması, çocuk bezi varsa, o zaman o TIR’lara neden Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensupları eskortluk yaptı. Eğer orada algı yaratılmışsa ortada suç yoktur. Casusluk suçu yoktur, beraat kararı verilmelidir. Hukuken biz buna ‘işlenemez suç’ deriz. Ama mahkeme eğer casusluktan Enis Berberoğlu’na böyle bir cezayı verirse, o zaman Türkiye’nin yasadışı olarak yurtdışına silah, mühimmat sevkiyatı yaptığı, bir mahkeme kararı ile tescillenmiş olacak. O zaman uluslararası mahkemede böyle bir yargılama ortaya çıktığı zaman en önemli delil Türkiye Cumhuriyeti mahkemesinin verdiği karar olur. O anlamda aslında Enis Berberoğlu’nun akıbeti Recep Tayyip Erdoğan’ın akıbetidir. Ortada bir devlet sırrı yoktur…”

Çok dikkat çeken ve Türkiye gündeminde de adeta bir bomba etkisi yaratması beklenen bu açıklamalar ile ilgili tepkiler için Çarşamba günü bekleniyor…

ömer süha aldan bodrumda açıklama yaptı (2)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.