enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUMLU DJ HASAN KÖSEOĞLU GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ…

hasan köseoğlu bodrumda toprağa verildi (50)

Zaman zaman Okan Bayülgen’in mekânında da DJ’lik yapan, siyaset bilimcisi, yazar Baskın Oran’ın üvey oğlu,  42 yaşındaki Hasan Köseoğlu gözyaşları içinde toprağa verildi.  Hasan Köseoğlu eski Belediye Başkanlarından Derviş Görgün’ün torunu ve eski sinema sanatçısı Işın Kağan Köseoğlu’nun da evladıydı…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

22 Ekim günü sabaha karşı Zeki Müren Caddesi’ndeki evlerine gelen Köseoğlu, evinin önündeki merdivenleri çıkarken düşüp, başını çarptı. Saatlerce baygın bir şekilde kalan Köseoğlu, Saat 09.00 sıralarında annesi Feyhan Görgün Oran tarafından fark edilince, acilen Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Köseoğlu, Beyin Cerrahı Opr. Dr Ender Tabur tarafından ameliyat edildi. 22 Ekim’den bu yana yoğun bakımda tedavisine devam edilen Köseoğlu, 7 Kasım gece saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetti.
Hasan Köseoğlu için Bodrum Merkez Adliye Camiinde öğle namazından sonra cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Bodrum belediyesi eski Başkanı Tuğrul Acar, Turgutreis eski Belediye başkanı Mehmet Dinçberk, Siyaset Bilimci Akademisyen yazar Baskın Oran, dizi oyuncusu Birce Akalay, HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, oyuncu ve karikatürist Demircan Türkdoğan, Kumbahçe sakinleri ve yurttaşlar katıldılar.

Hasan Köseoğlu’nun üvey babası Baskın Oran, annesi Feyhan Köseoğlu Oran ve kızkardeşi Neyran Köseoğlu taziyeleri kabul etti.

Köseoğlu’nun cenazesi Karaburgaz mezarlığında toprağa verildi…

hasan köseoğlu bodrumda toprağa verildi (5)HASAN KÖSEOĞLU’NUN ARDINDAN NELER SÖYLEDİLER…

Köseoğlu’nun yakın arkadaşı Birce Akalay sosyal medya hesabından onunla birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve Köseoğlu’nun vefatını şu sözlerle duyurdu:

“Aklım, kalbim darmaduman bu sabah. Senin bu sessiz gidişin, tıpkı kendin gibi, bu b..tan düzene tokat gibi… Güle güle git dostum, kardeşim. Güzel müzikler çalsın yolunda sana ve Ege maviliğinde pembe beyaz begonvil dalları tutsun elinden. Geçtiğin eşikten biz de geçip yanına geleceğiz bir gün Hasan’ım… Gençliğim, en güzel yıllarım, 4 omzumdan biri, canım Hasan’ım… Derin, büyük bir boşluk oldu şimdi sen gidince… Kalp ağrısı mıh gibi… Hep gülen gözlerin solmadan gidişin tek tesellim. Yakışıklım. Sonsuzsun şimdi… Hasan, seni çok özleyeceğim, çok özleyeceğiz… Işıklarla uyu.”

hasan köseoğlu bodrumda toprağa verildi (25)Olcay Akkent’in DJ’lik yapan 42 yaşındaki Hasan Köseoğlu’nun ölümü ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, bu erken ölümü çok iyi anlatıyor; Çok, çok üzüldüm. Kumbahçe plajı daha ortada yokken bir hanım oğlu ve kızı ile denize girmeye gelirdi. Ben de orada olurdum. Çakıl taşlarının üzerine havlularımızı serer güneşlenirdik. Bizden başka kimse olmazdı. Sonra giderek ahbaplık etmeye başladık. Feyhan Hanım’ın bir dükkanı vardı. Çok şık objeler satardı. Almasam bile muhakkak dükkana girer hepsine yakından bakardım. Çocuklar yavaş yavaş büyümeye başladı. Feyhan Hanım da Prof. Baskın Oran ile evlendi. Giderek dostluğumuz ilerledi. Bu satırları yazarken kalbim çarpıyor. Bu kadar genç bir yaşta beyin kanaması olur mu? Çok üzüldüm. Çok. Bodrum’da olmak Feyhan Hanım’a sarılmak isterdim. Baş sağlığı dileyeceğim ama dilim varmıyor. Hasancık Işıklar içinde uyusun. Tüm aileye başsağlığı diliyorum…”

hasan köseoğlu

Bodrum’un yetiştirdiği gazetecilerden birisi olan Yaprak Çetinkaya ise sosyal medya hesabından Tolga Uysal’ın Hasan Köseoğlu için yazdığı şu yazıyı paylaştı;

Bir Daha Çal DJ,

Evet bir kere daha çal. Hatta 80’lerden çal; ama öyle hitler, poplar, jazlar değil.

Çocukluğumuzdan anılar çal…

Dert yok, tasa yok, keder yok;

El kadar Bodrum’daki, bir avuç çocuğun neşesini çal…

Kahkaha çal, keyif çal, huzur çal;

Hınzırlık, munzurluk, yaramazlık çal…

Çal ki; Kale Kafedeki çocuk balonlarından,

Bodrumspor Lokalinden, Kumbahçe’den,

Aktur ana plajdan, Mutlu Sitesinin havuzundan,

Pazar günleri İzmir’e giden Pamukkale otobüsünden,

İzmir Türk Kolejinden yankılansın…

Yankılansın ki dinleyelim;

Dinleyelim ki bu veda gününün ağırlığı

İskele meydanından kanat açan martılarla maviye, beyaza boyansın;

O martılar o güzel günleri ama en çokta seni hatırlatsın…

Yorumlar

  1. Mehmet dedi ki:

    Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin