enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

PASAPORT VE EHLİYETLER BODRUM İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINACAK…

PASAPORT VE EHLİYETLER BODRUM İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINACAK…

ehliyet-pasaportta-yeni-donemEmniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesine dair iş ve işlemler 676 sayılı KHK’nin 25 inci maddesi gereğince Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi.

Bodrum Gündem Haber

Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirilmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek işi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklendi.

Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; İlimizde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ve İlçe Nüfus Müdürlüklerimizin (Ula ve Kavaklıdere hariç) gerek altyapı ve gerekse fiziki ortamları 02 Nisan 2018 tarihinde pasaport ve sürücü belgelerini verebilecek şekilde hazır hale getirildiği ifade edildi.

2 Nisan 2018 tarihinden itibaren “Hususi Damgalı Pasaport” ve “Hizmet Damgalı Pasaport” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünce, “Umuma Mahsus Pasaport” ve “Sürücü Belgesi” başvuruları ise İlçe Nüfus Müdürlüklerince alınacaktır.

Bu itibarla vatandaşlarımızın;

1-Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri için https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden,

2-Hususi ve hizmet damgalı pasaport işlemleri için ise https://randevu.nvi.tr/#/nvi/pasaport-talep-talep-formları web adresinden erişime ulaşabileceklerdir.

3-Ayrıca Alo 199 çağrı merkezini de arayarak randevu alabileceklerdir.

4- Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport başvuru formlarına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sitesinin duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.

Yorumlar

  1. yok dedi ki:

    güzel haber

  2. Ehliyet sınav sorularını çözerek ehliyet belgesine bir adım daha yaklaşın https://www.ehliyetsinavisorular.com/ehliyet-sinav-sorulari/