enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUMLU YÖNETMENİN UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKEN FİLMİ…

BODRUMLU YÖNETMENİN UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKEN FİLMİ…

şafak aslanBodrum’da Genç yönetmen Emek Şafak Aslan’nın son çektiği uluslararası festival filmi “Kuzey Rüzgarında Bir Yıldız“ filminin galası Gümüşlük Atölye’de 28 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00’de sinema severlerle buluşacak.

Bodrum Gündem Haber

 

Yönetmen filmin yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılmaya hazır olduğunu ifade ederken, filmin senaryosunu uyuşturucuya dikkat çekmek üzere yazdığını, filminin ayrıca ulusal ve uluslararası festivallere katılmaya başladığını belirtti.

1991 doğumlu genç ve başarılı yönetmen Aslan “Geçtiğimiz yıllarda çektiğim “7 Dakika” filmin projesini ortaya koyduğumuz yıl Muğla’da en yüksek intihar oranı yaşanmıştı buna dikkat çekmek için 7 Dakika filmini çekmiştim. “İnsan Gibi” kısa filmimde ise savaşlardan kaçıp vardı. Bu filmi denizlerde boğularak yaşamını yitiren mültecilere ithafen çektim” dedi. Genç yönetmen “Kuzey Rüzgarında Bir Yıldız“ filminde de uyuşturucuya dikkat çekerek sosyal sorumluluk projelerine yeni bir imza daha attı.

ESAslanProjects yapımcılığındaki filmin oyuncuları Çağla Açar, Nuri Karadeniz, Berkan Cengiz, Hakan Mızrak, Sabahattin Akan sahne alırken, seneryosunu ve kursunu Fatoş Karakaya, Emek Şafak Aslan yaparken Görsel Efekt Süpervizörü: Göktuğ Gereyhan, Sanat Yönetmeni: Fatoş Karakaya Müzik: Berk Bekar Görüntü Yönetmeni: Emre Özsoy üstlendi.

Yönetmen E.Şafak Aslan’nın diğer filmleri şöyle;

Yönetmenliğini Yaptığı Belgesel Filmler

The Rhythm of London – 2017 …. Belgesel
Bodrum – 2016 …. Belgesel
Hürriyete Doğru – 2013 …. Belgesel

Yönetmenliğini Yaptığı Kısa Filmler

Kuzey Rüzgarında Bir Yıldız – 2017 …. Orta Metraj Film
İnsan Gibi – 2016 …. Kısa Film

7 Dakika – 2014 …. Kısa Film
1. Marmaris Kısa Film Festivali, Gösterim. 2014

Umuttan Toprağa – 2008 …. Kısa Film

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.