enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GENÇLER BODRUM’A İYİ GELECEK…

gençler bodruma iyi gelecek (8)İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı gençlerle Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Bodrum Gündem Haber

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde düzenlenen yemeğe İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İYİ Parti’ye üye yaklaşık 275 genç katıldı.

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve İYİ Gençliğe yeni katılan üyeler için düzenlenen yemekte bir konuşma yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;

“Müstakbel Cumhurbaşkanımız Sayın Meral Akşener, 25 Ekim tarihinde İYİ Parti’yi kurarken 24 Haziran 2018 tarihinde bir seçim olacağını ön görmemişti. Ancak partimizin kuruluşundan bugüne kadar olan 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde, İYİ Parti’nin Türkiye’de nasıl bir ihtiyacı karşıladığını, Türk siyasetine ve Türk siyasi hayatına nasıl bir güneş gibi doğduğunu bugün siz kalabalık gençlerimizle bir kez daha göstermiş oldu. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

gençler bodruma iyi gelecek (2)Başkan Şahbaz; “Aydınlık yarınlar için usanmadan, yorulmadan çalışacağız”

25 yaşında olan bir gencin 16 yıldan beri iktidarda olan bir partiden başka bir iktidar partisi Türkiye’de görmeğini belirten Başkan Şahbaz; “Gençlerimiz yaklaşık 9 yaşından beri aynı partinin iktidarını, aynı partinin başındaki lideri gördü hep. Gençlerimiz bir nevi bunun değiştirilemez olduğunu gördüğü için siyasetten hep uzak durmaya gayret ettiler. Siyasetçilerimiz bütün konuşmalarda geleceğimizin teminatı gençlerimiz diye konuşarak, bu terimi bir basmakalıp terim haline getirdiler yıllarca. Hâlbuki gençlik gerçekten bu ülkenin yarınlarının teminatıdır. Şuanda karşımda duran gençlerimizin içerisinden belki gelecekteki milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, toplumun ileri gelenleri ve toplumumuzun değişmez kişileri çıkacaktır. Dolayısıyla bu laf gelişi değil, söz gelişi değil gerçek anlamda geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin mutlaka siyasetin içinde olmaları gerekiyor. Mutlaka ülkenin kaderini ve gidişatını gençlerimiz yakından takip etmesi gerekmektedir. Haklarımızı, sahip olduklarımız, kaybettiklerimizi bilmesi lazım. 16 yıldan bu yana neleri kaybettik? Atatürk’ümüzün Türkiye’sinden geriye doğru neler gitti? Bunları takip etmek zorundayız arkadaşlar. Sayın Genel Başkanımız da bu ülkeyi kurtaracak ekibi kurarken, sizin de bildiği gibi iki önemli değeri ön plana çıkarma hedefi vardı. Birincisi kadınlar, annelerimiz, kardeşlerimiz, ablalarımız, ikincisi de gençlerimiz. Sizler, bizler bu ülkeyi doğrulmuş bir şekilde çocuklarımıza, gelecek kuşaklarımıza bırakma konusunda gerekli hassasiyeti ve özveriyi göstermek zorundayız” diyerek, gençlere çok büyük görevlerin düştüğünü ve aydınlık yarınlar için yorulmadan, usanmadan tüm gayretleri ile çalışmaları gerektiğini vurguladı.

gençler bodruma iyi gelecek (4)Başkan Mehmet Tosun; “İyiye ve güzele doğru yolculuğumuz hızla devam ediyor”

“İyiye ve güzele doğru yolculuğumuz hızla devam ediyor” diyerek, bir konuşma yapan İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ise; “Sayın İlçe Başkanım, çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve onlardan daha önemlisi sevgili gençler, Bodrumlu gençler ve İYİ Gençlik hepiniz hoş geldiniz. Genç arkadaşlarım iyiye ve güzele doğru yolculuğumuz hızla devam ediyor. Partimizin kurulduğu tarihten ve ben genel merkezde göreve başladığım zamanlarda 2019’a giden sürecin çok önemli olduğunu söylüyordum. Ancak mevcut iktidarın bu kadar çabuk erken seçim yapacağını tahmin etmiyorduk. Seçime kadar 55 günümüz var arkadaşlar. Genç işsizlik şuanda ülkemizin birinci problemi, ekonomi ikinci problemi, hukuk ve adalet sisteminin çökmüş olması adaletsizlik de üçüncü problemimiz. Maalesef ve maalesef bunları çözmeden geleceğe emin adımlarla ilerlememiz mümkün değildir. Çok çalışmamız lazım. Ve İYİ Parti, gençlerimizin ve kadınların omuzlarında yükselen bir parti, yeni ve iyi bir siyasi hareket ve Cumhurbaşkanı adayımız da Sayın Meral Akşener. İYİ Parti’den korkuyorlar arkadaşlar. Çünkü İYİ Parti kurulduğu günden bu yana siz Bodrum’daki genç arkadaşlarım gibi Anadolu’nun her tarafında cesurlar hareketi, cesur insanların partisi olduğu için korkuyorlar.”

Tüm gençlere İYİ Parti çatısı altında cesurlar hareketine destek vermek üzere tüm çevrelerine rica etmelerini isteyen Başkan Mehmet Tosun; “İyi bir demokrasi için, iyi bir adalet için, iyi bir ekonomi için gençlerin ve kadınların, toplumda her kesimin barışık bir şekilde yaşadığı modern, Atatürk’ün Türkiye’si için mücadele edeceğiz” dedi.

Düzenlenen yemekte bir araya gelen gençler, konuşmalar sonrasında “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganları attılar ve hep birlikte 10. Yıl Marşı’nı söylediler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.