Bodrum Gündem

GENÇLİK BAYRAMININ COŞKUSU HER YANI SARDI…

bodrumda gençlik coşkusu (2)Bodrum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, akşam düzenlenen fener alayı ile devam etti. Binlerce Bodrumlu, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde marinadan Belediye Meydanı’na yürüdü.

Bodrum Gündem Haber 

Neyzen Tevfik Caddesi boyunca Belediye Meydanı’na kadar uzanan fener alayına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon ve kızı İpek Kocadon ile birlikte katıldı. Etkinliğe binlerce vatandaşın yanı sıra Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri de katılarak 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı için önce marinada toplanan kalabalık, bando eşliğinde yürüyüşe başladı. Belediye Meydanı’nda sona eren yürüyüş, Bate Bahadır Aksoy konseri ile devam etti.

bodrumda fener alayi (12) (1)Konser öncesi sahneye çıkan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, meydanı dolduran vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak şunları söyledi:

“Herkese iyi akşamlar. Güzel Bodrum, güzel insanlar. Düşünebiliyor musunuz? 99 yıl önce, umutların bittiği bir günde umutların başladığı bir gün başlıyor. Umutsuzluğun bitip umudun başladığı bir gün bugün. Bugün mübarek Ramazan ayında, şu güzel ay yıldızlı bayrağın altında bu ezan seslerini duyulabiliyorsak, bu birlik beraberliği sağlayabiliyorsak, hoşgörümüzle beraber olabiliyorsak, bunun bir tek nedeni vardır: Ulu Önder Atamızın gözündeki medeniyet yolu, medeniyet ışığıdır. Bizim yolumuz onun gözündeki ışık yoludur, medeniyet yoludur, birlik beraberlik yoludur. Ne mutlu ‘Mustafa Kemal’in askeriyim’ diyene. Onun başlattığı ‘Yurtta barış cihanda barış’ sözüyle bugün bakın bir barış topluluğu gibi yaşayan Bodrumumuzun bu barış topluluğu, bu birlik beraberliği, bu hoşgörüsü, bu sevgisi; öncelikle güzel ülkeme sonra bütün dünyaya örnek olması dileğiyle, başta bizi bugünlere getiren emek sarf eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, savaşta birlik beraberlik içinde omuz omuza mücadele eden arkadaşlarına, gazilerimize ve şehitlerimize bir defa daha minnetlerimizi sunuyoruz. Onları sevgi ve saygıyla anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun. Umudumuz gençliktir, gelecek gençliktir. Gençlik ile el ele yürümek için nice büyük bayramlara. Hepinize iyi akşamlar iyi eğlenceler”

Başkan Mehmet Kocadon’un konuşmasından sonra sahneye çıkan Bate Bahadır Aksoy, meydanı dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.