enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

KOCADON “GERİ VİTES YOK, TAM GAZ MUĞLA’YA ADAYIM…”

KOCADON “GERİ VİTES YOK, TAM GAZ MUĞLA’YA ADAYIM…”

mehmet kocadon geri vites yok tam gaz muğlaya adayımBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, önümüzdeki yerel seçimlerde kazansa da kaybetse de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 24 Temmuz basından sansürün kaldırılış yıldönümü vesilesi ile Bodrum’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile Trafo’da düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi.

“Benim Ne Milletvekilliğinde Gözüm Var Ne De Bakanlıkta. Yerel Kalacağım. Ya Olur Ya Da Olmaz. “

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Kocadon, büyükşehir yasası nedeniyle iki yıldır kendini çok paslanmış hissettiğini belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı “ “Ben hizmet vermeye alışmış bir belediye başkanıyım, yerimde duramam. Onun için de güç şu anda Büyükşehir’de. Ben kendimi son iki yıldır biraz paslanmış hissediyorum. Meydana karışamıyorsun, limana, otogara, ana arterlere karışamıyorsun. Altyapı büyükşehirde, izinler büyükşehirde. Onların programına uymuyor. İki yıldır Bodrum çarşı içine giremedik. Şundan, bundan izin. Bunun için de zamanla başarılı olamıyorsun. Yok şundan izin, yok bundan izin…  Partiden mi olur, vatandaştan mı olur, sizden mi olur? Müthiş bir baskı oluşursa tekrar Bodrum belediye başkanı olur musun diye. Tekrar söylüyorum, düşünmüyorum arkadaşlar.  Şu an sistemden kaynaklanan bir sıkıntı yaşıyorum. Bu sefer de kendimi kasıyorum, konuşmak istemiyorum. Bazılarınızla konuşunca da yanlış anlıyorlar. Kimisi genel merkeze bir dosya hazırlayıp götürüyor, küçük bir çocuğu şikayet eder gibi beni şikayet ediyorlar. Ne oluyor istenmeyen asi çocuğa çıkıyor adımız. Esasında ben haklarımı istiyorum, hizmet etmek istiyorum. Biraz sesimizi yükseltince de asi ruhlu istenmeyen çocuk oluyorsunuz. Ondan sonra da vurulun abalıya durumu. Halbu ki biz adrenalinden beslenen bir belediye başkanıyız.  Adrenalin seviyesi ne kadar yüksek olursa ben o kadar heyecan duyuyorum, o kadar çalışma arzum artıyor. O kadar kendimi verimli hissediyorum. Ben ne kadar güçlüyüm ki vurun Allah vurun yıkılmıyorum. Bir daha söylüyorum; yerel hariç hiçbir yere aday değilim. Ben yerel bir yöneticiyim arkadaşlar. Benim ne milletvekilliğinde gözüm var ne de bakanlıkta. Yerel kalacağım. Ya olur ya da olmaz. “

“Anadolu halkı parti içindeki kavgalardan bıkmış vaziyette…”

Cumhuriyet Halk Partisinde Kurultaya gitmek için toplanan imzalarla ilgili olarak soruları yanıtlayan başkan Kocadon “Çok erken alınmış bir karardır. Şu an seçim olsa CHP’nin oyu %15 i geçmez. Daha önce söyledim ve söylediğimin de arkasında duruyorum. CHP kıyılara sıkışmış bir parti oldu. Anadolu’da %32 ye yakın ilde bir vekil dahi çıkaramamış bir partimiz var.  Anadolu halkı parti içindeki kavgalardan bıkmış vaziyette.  Cumhuriyet Halk Partisi kendi içindeki kavgalardan bıktı. İnsanlar siyasetçilere güvenini yitirdi. Bu imzalarla ilgili her gün beni 3-4 kişi arıyor. Seçimlerden 3 ay sonra bir çalıştay yapılsaydı belki Genel Başkan Meral Akşener gibi belediye,  il ve ilçe başkanlarına teşekkür edip kendisi çekilecekti. Çünkü siyasi hırslarını törpüleyecek bir insan. “

“Ben Türkiye genelinde ön seçime girmeye hazırım…”

Parti tabanından adaylar için ön seçim talebini değerlendiren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, üye bazlı olmak şartı ile gerekirse Türkiye genelinde ön seçime girmeye hazır olduğunu dile getirdi. Kocadon “Benim ayarımda ülkeye mal olmuş isimlerse ben ön seçime girerim. Ama sadece parti içinde sicimden seçime gelip oy kullanıyor ve partiye bir katkı koymamışsa onunla da ön seçime girmem. Adam seçime kadar hiç ortalıkta yok, emek yok, çaba yok ama seçim atmosferine girdiğimizde gelip ön seçim istiyor. Böyle isimler de ne yazık ki ön seçimlerde çıkabiliyor. Çünkü bizim delegemiz 40 yıllık hesabı bugün görmeye çalışır. Ben Türkiye genelinde ön seçime girmeye hazırım. Ön seçim delege ile olmaz.  Ön seçim üye bazlı olmalı. Artık CHP’nin gücüyle bir yere gelen değil,  Cumhuriyet Halk Partisine güç katan insanlarla seçime girmek zorundasınız. Muğla’da çoğunluğu temsil eden tek belediye başkanı Mehmet Kocadon. Aldığı oy oranı %50 nin üstünde olan tek başkanım. “ dedi.

Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon, Güllük örneğini göstererek, Bodrum’da örgütün doğru bir plan yapmadığını, bunun bedelini de tüm Bodrumluların çektiğinin altını çizdi. Kocadon “Eğer CHP doğru strateji izleseydi, bugün bir değil 2 milletvekili çıkarırdık.” Dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.