Bodrum Gündem

BODRUM KRAFT FEST’İN İLK GÜNÜNDE YOĞUN KATILIM…

Bodrum’un ilk “müzik”, “sanat” ve “gastronomi” temalarının bir arada işlendiği, Bodrum’un “Kraft” dokusunu yaşatmayı hedefleyen “Bodrum Kraft Fest” başladı. Festival, ilk günden renkli görüntülere sahne oldu. Bodrum Kraft Yaşam Festivalinin ikinci gününde yine bir çok etkinlik programlanırken en çok ilginin en çok bira içme yarışması olması bekleniyor…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediyesi’nin ve Bodrum Ticaret Odası’nın desteği, Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından organize edilen Bodrum Kraft Yaşam festivali özellikle Bodrum’un yerel üreticilerin tanıtımı açısından oldukça önemli bir organizasyon olarak değerlendiriliyor. Bu tür festivaller özellikle Üniversite bulunan kentlerde çok yaygın bir şekilde düzenlenirken, Bodrum’da ise ilk defa düzenleniyor. İlk günden oldukça yoğun bir ilginin olduğu Bodrum Kraft Yaşam festivaline, gün boyu bin 500 üzerinde kişi katıldığı öğrenildi.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

21-22-23 Eylül tarihlerini kapsayan festival, öğlen saat 12.00’den itibaren başlayarak gece yarısına kadar devam ediyor. Festivalde kraft ürün stantları, kraft içecekler ve yiyecekler, el stantları ve özel markaların tadımları yer alıyor.

ÜNLÜLER DE İLGİ GÖSTERDİ…

Festivalin ilk gününe ünlü yönetmen Gani Müjde ile ünlü sanatçı Yonca Evcimik gibi isimler de katıldı. Sanatçılar, Bodrum ruhuna yakışan bu organizasyon için tüm emek verenlere teşekkür etti. Yüzlerce Bodrumlunun ve tatilcinin akın ettiği festivalde birçok ilden de çok sayıda Kraft ürün üreticileri yer aldı.

YEREL MARKALAR SPONSOR…

Bodrum Belediyesi’nin ve Bodrum Ticaret Odası’nın destekleriyle Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından organize edilen festivalin sponsorları arasında Müskebi A.Ş., Club Müskebi Otel, Lugga Otel, Temenos Otel, Türkiye Bira Koleksiyonerleri Kulübü, Kefi, Kule Rock City, Mandalin Bar, Gekko, Güntop Toptan Gıda, BRS Dijital Çözümler ve SMK Danışmanlık’ın yanı sıra çeşitli içecek markaları bulunuyor.

YERLİ ve DOĞAL ÜRÜNLER DİKKAT ÇEKİYOR…

Bu yıl ilk defa gerçekleşen Bodrum Kraft Yaşam Festivalinde Pablo, Gara Guzu gibi yerel bira markaları yanında, Bodrum’a özel tatlarından birisi olan MeetBurger, Balık Kokoreç ve Mavi Dondurma da festivalde yoğun ilgi görüyor. Mavi Dondurma markanın yaratıcısı ve imalatçısı Uğur Tüzün’ün dev dondurma külahı ile dikkatleri üzerinde topladı. Uğur Tüzün “Mandalina başta her türlü çeşit dondurmayı, yüzde yüz doğal bir şekilde üretiyoruz. Dondurmalarımızın imalatında hiçbir katkı maddesi ve aroma kullanılmıyor. Bodrum’un yerel bir markası olarak bu sen hizmete başladık ve toptan bir şekilde Bodrum’da sekiz dondurma satış noktasına vermekteyiz. İmalatımızı da Gürece’de yapıyoruz…” dedi.

Yiyecek ve içeceklerin dışında zeytin ağacından yapılmış ahşap ürünler, mandalina sabunları ve Bodrum’a özgü hediyelikler ile birlikte bir çok el yapımı ürünlerde Bodrum Kraft Yaşam Festivalinde yerlerini almış.

GENÇLER ve HER ZAMAN GENÇ KALANLAR EĞLENCENİN TADINA VARDI…

DJ performanslar, sahne şovları, Fluidium Fire Show, jonglörler, ödüllü yarışmalar, canlı gösteriler ve sınırsız eğlenceler ile Bodrum Kraft Fest, yazın ardından Bodrum’da devam eden sarı yazın coşkusuna keyif katan organizasyon olmaya aday gösteriliyor.

Eylül’ün son günlerine doğru Bodrum toprakları, yepyeni bir festivalle yeniden canlandı. “Bodrum Kraft Fest” bu hafta sonu boyunca sanatçıların, zanaatkarların ve gastronomi uzmanlarının eşsiz ziyafetine sahne olmaya devam edecek.

BODRUM KRAFT FEST PROGRAM:

22.09.2018 CUMARTESI

Gün boyu denge tahtasında durma Chi-boardwork shopları düzenlenecektir.

Tüm gün Ring the bottle:  Halka Geçirme Oyunu

Tüm gün  Beergolf: Bira Golfü

12:00 – 14:30 : DJ MERT ZEYBEKCİ

13:00 Fest games: Beer Pursuit: Bira Peşinde

14:30 – 17:00 : DJ NORTENSTEIN

16:00   Fest games: Volume Chug: Hızlı İçen kazanır!

17:00 – 19:30 : DJ OMERIA

17:30  Fest games:    Juggling (Poi, Labut workshop)

19:30 – 21:00 : DJ EFE SERCEK

20:00  Fest games: Balance challenge: Denge Yarışı

21:00 – 22:00 : Fluidum Fire Show -ATEŞ GÖSTERİSİ

22:00 – 24:00 : DJ ERKAN DEMİRCİ ft. MAYA AZUCENA

23.09.2018 PAZAR

Gün boyu denge tahtasında durma Chi-board workshopları düzenlenecektir.

Tüm gün Fest games: Ring the bottle:  Halka Geçirme Oyunu

Tüm gün Beergolf: Bira Golfü

12:00 – 14:30 : DJ NORTENSTEIN

13:00  Fest games: Beer Pursuit: Bira Peşinde

14:30 – 17:00 : DJ GOKALP BECERİKLİ

16:00 Fest games: Volume Chug: Hızlı İçen kazanır!

17:00 – 19:00 : DJ EMRE OGUTCU

17:30   Workshop : Juggling (Poi, Labut workshop)

19:00 – 21:00 : DJ FLU

20:00 Fest games Balance challenge: Denge Yarışı

21:00 – 22:00 : Fluidum Fire Show -ATEŞ GÖSTERİSİ

22:00 – 24:00 : DJ GÖRKEM ÇAY ft. Melis Dağ ve Orkestra

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.