enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

SON DAKİKA !!! KAYA TOPERİ VEFAT ETTİ…

SON DAKİKA !!! KAYA TOPERİ VEFAT ETTİ…

Türkiye’nin son 50 Yılının tanığı Büyükelçi ve Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başdanışmanı Kaya Toperi vefat etti…

Çiçek Bozoğlu /Bodrum Gündem

Büyükelçi ve Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başdanışmanı Kaya Toperi, bu sabaha karşı Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

Kaya Toperi seçilmiş bir insan. Yaşamını Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne adamış, kelle koltukta görev yapmış, cesur bir yurtsever…

Emekli büyükelçi Kaya Toperi, tam anlamı ile sıra dışı bir insan. Asker bir babanın oğlu, Alevi ve en önemlisi de cesur bir yurtsever. Neden özellikle “cesur bir yurtsever” diyorum? 1993 yılında, 120’den fazla PKK’lının Bern Büyükelçiliği’ne saldırdığı bir anda silahını çıkartarak ateşleyebilecek kadar cesur bir yurtsever de ondan. Türkiye’nin 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın en yakınındaki adamlardan birisi. ABD, Afganistan, Pakistan ve Hindistan, Danimarka’da Başkâtip, Müsteşar olarak, Kuveyt, Bahreyn, Ottawa, Bern ve Seul’da ise büyükelçi olarak görev yapmış.

1933 Ankara doğumlu, evli ve bir kız çocuğu sahibi Kaya Toperi’nin cenazesi yarın (25 Eylül)günü saat 14.30’da Dışişleri Bakanlığında yapılacak töreni takiben, aynı gün ikindi namazından sonra Ankara Kocatepe camii ve Cebeci Asri Mezarlığında da toprağa verilecek.

KAYA TOPERİ İLE BG DERGİ İÇİN YAPTIĞIMIZ SON RÖPORTAJ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

http://bgdergi.com/soylesiler/kaya-toperi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.