enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MİNİK ŞEFLER FESTİVALİ EKİM AYINDA…

MİNİK ŞEFLER FESTİVALİ EKİM AYINDA…

27-28-29 Ekimde Bodrumda düzenlenecek olan Coğrafi işaretli ürünlerle “Minik Şefler Festivali” ile ilgili görüşmeler için Gastronomi  Kültür Turizm Derneği çalışmalarına başladı.

Bodrum Gündem Haber

Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Gülşen Coşan fuar bünyesinde düzenlenen yarışmada jüri üyesi olarak davet edildi.

İlk olarak  Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Doğu  Anadolu Kalkınma Ajansınca  açılan “1. Bitlis Peynir Fuarı”na katıldılar. Tatvan Belediyesi Kongre ve Sergi Salonu’nda açılan fuarda, 9 ilden 33 peynir çeşidi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Daha sonra İstanbul’da Worldfood İstanbula giden Dernek Başkan’ı Gülşen Coşanöz ve dernek üyeleri pek çok olumlu görüşme yaparak Bodrum Festivalini orada da tanıtmaya devam ettiler. En son Gaziantep’te GastoAntep’e katılan  Dernek, ikili ilişkilerde çok başarılı oldu. Antepte, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahinle bir araya gelen Gülşen Coşanöz, Bodrum da düzenlenen Coğrafi İşaretli Minik Şefler Festivali için, Gaziantep”in Ritm Gurubu ile Bodrumdaki festivale katılacağı öğrendiğini ve çok mutlu olduğunu da belirtti.

Ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinden katılacak olan Minik Şefler için çalışmalara pek çok sektörden destekler gelmeye devam ediyor. Festival’de Ülkemizin çeşitli yörelerinden gelecek olan İlkokul öğrencileri kendi yörelerinin tescillenmiş Coğrafi İşaretli Ürünler ile festival alanında hazırladıkları muhteşem lezzetleri misafirlere sunacaklar. İki buçuk gün sürecek olan etkinlikte, Yemek yarışmaları, Kostüm yarışması, Resim yarışmaları, Animasyon, Konser, Folklor, Dans ve şovlar eşliğinde, 7-10 yaş çocukları unutulmaz Cumhuriyet Bayramı şenlikleri yaşayacaklar. Ayrıca festivale Milli şeflerde katılıyor.

Türkiye genelinde oldukça yoğun bir talep gören Festival  Ortakent’te Funtown’da gerçekleşecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.