enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Ahmet Aras; Bodrum Halkının İstemediği Hiçbir Proje Yapılmayacak…

Ahmet Aras; Bodrum Halkının İstemediği Hiçbir Proje Yapılmayacak…

Bodrum’un sakin turizm cenneti Gündoğan’da halkla ve esnafla buluşan Aras, “Deniz, kum güneş turizmi Bodrum’a yetmiyor. Hedef, her mahallemizin kendine özgü yapısını öne çıkaran, uluslararası nitelikli turizm organizasyonlarını hayata geçirmek olacak. Temel sorunları bir an önce kalıcı çözümlerle ortadan kaldırıp, ekonomimizi canlandırmak zorundayız.” diye konuştu.

Bodrum Gündem Haber

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’u Cevat Şakir’in yaşadığı yıllara geri götürecek. Kendisi de bir turizmci olan Aras, Bodrum turizmini sıkışıp kaldığı iki aylık sezondan kurtarmak için kolları sıvadı. Son yıllarda Bodrum’da çeşitli sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarını da harekete geçirerek, sezon dışı festivaller organize eden CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum Belediye başkanlığına seçildiği taktirde, yarımadanın her mahallesinde uluslararası nitelikte festival ve etkinlikler hayata geçirmeyi planlıyor. Gittiği her mahallede kısa, uzun ve orta vadeli alt ve üst yapı eksikliklerini inceleyerek kayıt altına aldıran CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bizim projelerimiz hazır…” dedi.

“Bodrum’da İkinci Konut Hızı Yavaşlamalı”

Gündoğan’da Peynir Çiçeği Derneği gönüllüleriyle de buluşan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bodrum’un daha fazla büyümeye değil, biraz yavaşlamaya ihtiyacı var. Yapılaşma Bodrum’un bağrına vurulmuş hançer gibi. Ne altyapımız, ne yollarımız giderek artan nüfusa yetmiyor. Özellikle ikinci konut hızını yavaşlatmamız gerekiyor…” İfadelerini kullandı. Gündoğan çevrecileri de Aras’tan bir ‘meydan’ ve “halk kafeteryası” sözü aldılar.

Ne İşletmeler, Ne De Vatandaş Mağdur Edilecek…

Gündoğanlıların ‘iskele’si olan işletmelere dair yaşadıkları sorunları da dinleyen Aras, “Bir belediye halkın menfaatleri doğrultusunda çalışmalı. Ne vatandaşı, ne de işletmecisini mağdur etmeli. Ortak menfaatler gözetilerek, bu konuda da bir standart oluşturulması için çalışacağız. Ne işletmecilik yapacağız diye vatandaşı mağdur edebiliriz, ne de vatandaşı göz ardı edebiliriz. Eğer imara aykırı, halkın istemediği projeler gelirse, önünde ilk önce ben durmak zorundayım.  O proje nereden gelirse gelsin, Bodrum’u yağmalatmam…” diye konuştu.

Her Mahalleye Bodrum Güzelliğinde Pazaryeri…

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’da yerleşik nüfusun sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştirecek projelerin de müjdesini her gittiği mahallede vermeye devam ediyor. Tüm bölgelerin ayrı ayrı ele alınarak gerekli tesis ve birimlerin ihdas edileceği sözünü veren Aras, “Hiçbir mahallenin otopark, yol, aydınlatma, kaldırım sıkıntısı kalmayana dek gece gündüz çalışacağız. Bunun dışında yine her mahallemize pazaryeri sözümüz var. Ama bu pazaryerleri çelik konstrüksiyonlu devasa ve itici yapılar olmayacak. Bodrum mimarisine uygun olacak ve farklı amaçlar için de kullanılabilecek…”dedi.

Gündoğan’ın da Bodrum yarımadasının pek çok mahallesi gibi altyapı sorunlarıyla boğuştuğunu söyleyen Ahmet Aras, başta arıtma tesisleri olmak üzere, tüm altyapı projelerinin önümüzdeki 5 yıllık süreç içinde Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım desteğiyle çözüme ulaştırma sözü verdi. Bu yatırımları yaparken Bodrum’a yakışmayan, Bodrumluların istemediği hiçbir projenin hayata geçirilmeyeceğini vurgulayan Aras, “1 Nisandan sonra Bodrum Belediyesi’nde anlayış tamamen değişecek. Bundan böyle siyaset yok, sadece hizmet var. Bodrum’u kendi coğrafyasına, kültürüne, tarihine layık bir kent haline getireceğiz…” dedi.

Turgutreis Gençliğinden Coşkulu Karşılama

CHP Adayı Ahmet Aras, Gündoğan ziyaretlerinin ardından akşam saatlerinde de Turgutreis’te gençlerle buluştu. Coşkulu bir kalabalık tarafından alkışlar ve ‘en büyük başkan’ sloganlarıyla karşılanan Aras, Turgutreis Spor Kulübü’nün atkısını da takarak gençlere seslendi. Önce Turgutreis gençlerinin istek ve beklentilerini dinleyen Aras, “Turgutreis Bodrum’un en büyük mahallesidir. Aynı şekilde değer görecektir.. Gençliğin enerjisini Bodrum’un her yerine taşıma sözü veriyorum. Bizdeki vefa duygusunu 1 Nisandan sonra göreceksiniz Bodrum’da yaşanacak değişimi Türkiye fark edecek, dünya fark edecek. Sizlerle beraber olup da çözemeyeceğimiz tek bir sorun bile yok…” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.