enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Soylu “Bodrum’da Sandıkları Patlatmaya Söz Veriyor musunuz…?”

Soylu “Bodrum’da Sandıkları Patlatmaya Söz Veriyor musunuz…?”

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş‘e destek olmak için Bodrum’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İskele Meydanı’nı dolduran vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada Tahir Ateş ve Bodrum’un emrinde olduğunu ifade etti.

Bodrum Gündem Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın selamını Bodrumlulara ileterek konuşmasına başlayan Bakan Soylu, İskele meydanını dolduran Bodrum halkına hitap etti. Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ve Belediye Meclis üyesi adaylarını yanına alan Süleyman Soylu Bodrum halkından 31 Mart günü destekleriyle sandıkları patlatmalarını istedi.

“Sandıkları Patlatmaya Söz Veriyor musunuz…”

Bodrum halkından söz isteyen Süleyman Soylu konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Doktor Tahir Ateş’i seviyor musun? Bodrum. Doktor Tahir Ateş’i yıllardan beri tanıyorum düzgün bir adamdır. Kendi işinin ehlidir ve namusludur. Kıymetli hemşerilerim bu güzel adama, bu Bodrum sevdalısına 31 Mart’ta güçlü bir destek verip, sandıkları patlatıp onu Bodrum’da Belediye başkanlığına seçmeye söz veriyor musunuz? Bende size Süleyman Soylu olarak söz veriyorum, Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı ve İçişleri Bakanı olarak diyorum ki Doktor Tahir beyin ve Bodrum’un emrindeyim”.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Bodrumlulara hitaben yaptığı konuşmasının ara başlıklarında Bodrumlu kardeşleriyle dertleşmeye geldiğini belirterek gelinen süreçte hem iktidar hem de muktedir olduklarını kaydetti. Soylu Gezi olaylarına, PYD, PKK ve DHKPC ile yaptıkları mücadeleye de değinerek “Biz sırtımızı PKK ve PYD’ye yasladık diyen zata dört duvar ördük, sırtını şimdi istediğin tarafa daya. Bodrum’un sokaklarında olan huzurun aynısını Doğu ve Güney Doğu Anadoludaki sokaklarda da var.  Buradaki sosyal ve kültürel tüm olanaklar oralarda da var. 13-14 yaşındaki çocukları dağlara kaldırarak Cemil Bıyık ve Murat Karayılan’a taciz ve tecavüz ettirenlerin burunlarından fitil fitil getirmezsek Allah hesabını sorsun. Biz .yaptığımız mücadele ile terör örgütünün psikolojisini bozduk. DHKPC terör örgütünün yöneticilerinin tamamı ya öldü ya da tutuklu. Milletin değil terörün vekili olanlar ki biz onlara terörün vekili diyoruz. Onların dertleri bulundukları yerden efendilerine hizmet etmektir. Bunların dertleri terörü büyükşehirlere taşımak. Bizlerden çok var ama bu memleketten bir tane. Gözünü dikenin gözünü oyarız. “ dedi. 

Soylu son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Doğru Yol Partisi, Tansu Çiller ve Devlet Bahçeli’ye neden ihanet ettiğini açıklamasını istedi.

“Atatürkçülük lafla olmaz, icraatla olur”

Miting öncesinde İskele meydanını dolduran kalabalığa seslenen Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ise şu ifadelere yer verdi “  Bodrum’da en büyük sorun trafik sorunu. Trafik sorunu nu nasıl çözeceğiz Torba’dan başlayıp Ortakent’e giden çok güzel bir tünel projemiz var. İnşallah en kısa zamanda başlayacak. Bitti mi? Bitmedi. 20 yıl boyunca biz Atatürkçüyüz diyorlar, yaptıkları bir çalışma var mı? Yok. Araştırdım 20 yılda Atatürk ve Cumhuriyet adı verilen hiçbir şey yok. Ben geldiğimde ilk meclis toplantısında alacağım ilk karar Herodot Kültür Merkezinin adını Atatürk Kültür merkezi olarak değiştireceğim. Atatürkçülük sadece lafla olmaz, icraatla olur. Sadece o yeter mi bir sürü belediye cafemiz var ne yapacağız, Kurtuluş savaşı şehitlerimiz var değil mi? Ben bugün burada rahat konuşuyor isem, sizler burada beni dinliyor iseniz onların sayesindedir. Her kafeye Kurtuluş savaşı şehitlerinin ismini vereceğiz. Yine ilk meclis toplantısında bu kararı alacağız” dedi.

Açıkladığı projeleri coşku ile karşılayan vatandaşlar Ateş’in sözlerini “Bodrum’un başına Tahir gelecek, Doktor gelecek diyerek tezahüratlar eden vatandaşlara yapacağı işleri teker teker anlatan Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Ateş, alt yapı sorununu bitireceğini,  çöp sorunu tamamen ortadan kaldıracağını söyledi.  Dr. Ateş “Bodrum en pahalı suyu kullanıyor ve en çok su problemini yaşıyor. Biz bu sorununda üstesinde geleceğiz Bodrum’da su problemi kalmayacak. Projelerin arasında hayvan hastanesi yaptırmakta var. Hayvanlar Allahın sesiz kulları. Biz onları da düşündük. Hayvanlar için tam donanımlı bir hastane yaptıracağız. Hiçbir mahallede doğal yaşam parkı, Kent parkları yok. Allahın izniyle tüm mahallere kent park yaptıracağız. Geçlerimiz spor yapacak, çocuklarımız parklarda oynayacak. Yaşlılarımız ağacın gölgesinde kitaplarını, gazetelerini okuyacak.  Tüm Bodrum halkı arkamda değil yanında kalbimde olacak”  dedi.

  Miting sonrası Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ve Bodrum Belediyesi Meclis üyesi adaylarını sahneye çağıran Süleyman Soylu coşkulu kalabalığı selamlayıp karanfil attı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.