Bodrum Gündem

TMMOB’den Anthaven Projesine Büyük Darbe

Ant Yapı’nın Bodrum Aspat’ta inşa ettiği tartışmalı “Anthaven” projesi ile ilgili çok dikkat çeken bir gelişme yaşandı. TMMOB tarafından proje ile ilgili açılan davada ÇED gerekli değildir kararı mahkeme tarafından iptal edildi.. Bodrum İKK Sekreteri Şahabettin Doğan karardan memnuniyetini dile getirirken “Direne direne kazanacağız…” dedi…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi yetkilileri denetim yapıp, “Bodrum’un ilk kanal ve marina konseptli projesi” olarak tanıtılan Anthaven’ın kanal inşaatı çalışmalarını durdurmuştu.

Direne Direne Kazanacağız…

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şahabettin Doğan, “Biz yürütmeyi durdurma kararı bekliyorduk. ÇED gerekli değildir kararı iptal edildi. Şimdi karşı taraf itiraz edecek. Şu ana kadar yaptıkları inşaatların yasal zeminden çıktığı belli oldu. Daha önce de kanallar mühürlenmişti. ÇED’in sonucunu beklemek için mühürlenmesi gerekiyor. ÇED’den ne çıkacak beklesinler…” dedi. İKK Sekreteri Doğan verilen karardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek sözlerini “Direne Direne Kazanacağız…” şeklinde tamamladı.  

Belediye’den ve TMMOB’den Darbe…

Türkiye’de ve yurtdışında birçok projeye imza atan Ant Yapı’nın Akyarlar Mahallesi Aspat Koyu’nda inşa ettiği ve başından beri çeşitli tartışma ve tepkilere neden olan Anthaven projesinde, geçen Ağustos ayında Bodrum Belediyesi yapılan denetimler sonrası kanal inşaatına mühür vurulmuştu. Aspat Koyu’nda 220 bin metrekare arazi üzerinde 600 konut, otel, özel iç liman, çarşı gibi alanların yer alacağı Anthaven projesinde Bodrum Belediyesi yetkilileri denetim yapıp, “Bodrum’un ilk kanal ve marina konseptli projesi” olarak tanıtılan Anthaven’ın kanal inşaatı çalışmalarını durdurmuştu.

Belediye tarafından alınan ve uygulanan bu karar projeye bir darbe olarak değerlendirilirken, ikinci bir darbe de, TMMOB tarafından proje ile ilgili açılan davada “ÇED gerekli değildir kararının mahkeme tarafından iptal edilmesi” ile vurulmuş oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.