enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tosun Finali Anadolu Ateşi İle Yapacak

Tosun Finali Anadolu Ateşi İle Yapacak

Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin iddialı adayı İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun’un Bodrum mitinginde, ünlü gösteri grubu “Anadolu Ateşi” Bodrumlulara muhteşem bir şov sunacak…

Bodrum Gündem Haber

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçim ile ilgili çalışmalarını ve mitinglerine tüm hızıyla devam ediyor. Bugün Yalıkavak’ta, Cuma günü Bodrum İskele Meydanı’nda, Cumartesi günü ise Turgutreis’te son mitinglerini yapacak olan Tosun cephesinden, büyük Bodrum mitingi ile ilgili sürpriz geldi.

Yıllardan beri Türkiye ve dünya çapında yaptığı binlerce gösteriyle büyük hayranlık uyandıran Mustafa Erdoğan’ın “Anadolu Ateşi” gösterisi, Mehmet Tosun’un Cuma günü İskele Meydanı’nda yapılacak mitinginden sonra Bodrumlulara unutulmaz bir gösteri sunacak.

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi, hemen hemen her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir proje. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu Ateşi aracılığıyla Anadolu’nun binlerce yıllık sevgi, kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyor. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen Anadolu Ateşi, bu hedefi gerçekleştirme yolunda büyük ve önemli adımlar attı.

Anadolu’nun zengin kültürünü, dansın büyüsünü görsel bir şölenle sahnelere taşıyan Anadolu Ateşi Çin Halk Parlamento Binası’nda sahne alan ilk dans topluluğu oldu. Karadeniz Ereğli’sinde 400 bin kişi tarafından ayakta izlenen ve tek görkemli şölen olma özelliği ile Guiness Rekorlar Kitabına aday gösterilen Anadolu Ateşi, 2300 yıl sonra Bodrum Antik Tiyatrosu’nda sahne alan ilk dans topluluğudur. 3 Mayıs 2001 tarihinden bu yana yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 35 milyonu aşan izleyiciye ulaştı.

Anadolu Ateşi, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun’un 29 Mart Cuma günü saat 18:00’de gerçekleşecek mitinginden sonra sahne alacak. İYİ Parti’den yapılan açıklamada tüm Bodrumluların bu muhteşem buluşmaya davetli olduğu belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.