enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Ahmet Zırh Gümbet Merkezde Bulunan İki Katlı İşyerini Bodrum Sağlık Vakfı’na Bağışladı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Kurucu Başkanı iş insanı Ahmet Zırh, Gümbet Merkezde kendisine ait işyerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladı. Ahmet Zırh engelli bir evladınız var mı? Şeklindeki sorumuza “Şimdilik yok, ama herkes her an engelli olabilir…” şeklinde yanıt verdi…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Kurucu Başkanı iş insanı Ahmet Zırh, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Vakıf Müdürü hep birlikte bağışlanan işyerinin tapusunun devir işlemleri için Bodrum Tapu Dairesine geldiler. Bodrum Tapu Dairesi Müdürü tarafından imzalanan tapu Ahmet Zırh tarafından Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Başkanı İbrahim Akkaya’ya taktim edildi.

Oldukça duygulu ve gururlu olduğu gözlenen hayırsever iş insanı Ahmet Zırh; “Allah herkese hayır yapmayı nasip eylesin. Yaptığım bu hayırdan dolayı çok mutluyum. İnsanların da Bodrum Sağlık Vakfı’na iyiliklerini ve ilgilerini bekliyoruz…” dedi.

Ahmet Zırh’a engelli bir evladınız var mı şeklindeki sorumuza ise çok manidar ve dikkat çeken şu yanıtı verdi; “Şimdilik engelli bir evladım yok. Herkes her an engelli olabilir. Kimsenin bu konuda garantisi yok. Herkesin sağlıklı olmasını diliyorum…”

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya da yapılan bu bağışın çok değerli ve anlamlı olduğunu ifade ederek; “Ahmet Zırh bu bağışı ailesi adına yaptı. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın kurucu başkanıdır. 23 sene önce kurulan bu vakfın üzerinden elini hiç çekmedi. Bu gün de hepimizi özendiren ve imrendiren bir davranış sergiledi. Çok güzel ve değerli bir mülkü Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladı. Bunun üzerine çok şey söylenebilir. Engelliler ile ilgili ya da dezavantajlı bireylerle ilgili olarak insanların tepkisi vicdan yapmak olmamalı. Bunu bir yurttaşlık görevi olarak kabul ederek, varlıklarımızı ve kazançlarımızın bir kısmını bu insanlarla paylaşmak çok daha doğru bir davranış olacaktır. Ahmet Zırh bunu çok veciz bir şekilde hepimize gösterdi. Ahmet Zırh zaten sürekli bizlere tavsiyelerde bulunur, özendirir ve imrendirir. Bu davranışı ile yine önderlik etti. Kendim ve ailem adına, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu, Genel kurulu adına, engelli çocuklarımız ve aileleri adına onu alkışlıyoruz. Sağ olsun, var olsun…” dedi.

Tapu devir işlemlerinin yapıldığı Bodrum Tapu Dairesi Müdürlüğünde çalışan personel ve tapu dairesine işlem yapmaya gelen yurttaşlar da dahil olmak üzere herkes Ahmet Zırh’ı alkışlayarak tebrik etti.

Bodrum Tapu Dairesi Müdürü Demircan Koç bağışlanan mülkün tapusunu kendisi imzalayarak, bu bağışın örnek olmasını dileyerek; “Ahmet bey 23 sene önce birçoğumuzun görmezden geldiği, yok saydığı bir konuya el atmış. Çok güzel bir yere gelmiş. Ben de ilk fırsatta bu sağlık vakfını ziyaret edeceğim. Tapu müdürleri genelde imza atmazlar ama böylesine hayırlı bir iş için son imzayı kendim imzalamak istedim…” dedi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi iş insanı Atilla Serttaş’ta Ahmet Zırh’ın kendilerine örnek olduğunu ve önümüzdeki aylarda da Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın dikkat çeken çalışmaları ve kampanyaları olacağının bilgisini verdi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Tabu Dairesi Müdürü Demircan Koç ve Ahmet Zırh hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.