enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BESİAD’tan BODER Başkanı Halil Özyurt’a Tam Destek

BESİAD’tan BODER Başkanı Halil Özyurt’a Tam Destek

BESİAD Yönetim Kurulu 10.12.2019 Salı günü BESİAD ofis de BODER Yönetim Kurulunu ağırladı.

Bodrum Gündem Haber

Toplantıda BESİAD ve BODER’in daha öncede birlikte birçok önemli projeye imza attığından, en son 30 Kasımda BESİAD’ın BODER’in de katkılarıyla düzenlemiş olduğu enerji verimliği konulu panelin özellikle Bodrum konaklama ve turizm sektörüne katkılarından bahsedilirken, bugün burada bir araya gelinerek yeni projeler üretmek üzere bir çalışma gurubu oluşturulacağından da bahsedildi.

BESİAD Yönetim Kurulu başkanı Engin Kaplan’da bu gün burada bir araya gelinmesinin nedenlerinin başında kurumların bir araya gelerek neler yapabileceğini iyi bildiklerini ve yeni projeler için bir arada olduklarını belirtti. Engin Kaplan “ Geçtiğimiz günlerde BODER’in de katkılarıyla düzenlediğimiz enerji verimliliği konulu organizasyonda 70 in üzerinde turizm tesisi sahibi ve yöneticisini bir araya getirdik. Bodrum adına çok verimli bir panel oldu…” dedi.

Ayrıca, Halil Özyurt’un Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ege Bölge Yönetim Kurulu adaylığından duyduğu mutluluğu da dile getirirken “Şahsım ve BESİAD adına desteklerimizi belirtirken, özellikle sizin gibi STK larda görev almış önemli bir ismin aday olmasının çok büyük değerler getireceğinin farkındayız ve elimizden gelen her konuda yanınızdayız…” dedi.

Halil Özyurt, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu ile ilgili kısaca şu bilgileri verdi.  “Yönetim Kurulu 15 kişiden oluşuyor. 9 kişi konaklama sektöründen, 1 kişi TÜRSAB dan, 1 kişi THY yönetim kuru başkanı, 4 kişi de bakan, bakan yardımcıları ve tanıtım genel müdüründen oluşuyor…”

Ayrıca, konaklama sektöründen seçilecek yönetim kurulu üyelerinin 7 bölgeden olduğunu da belirtirken, Ege bölgesinden seçilecek üyenin direkt icra kurulunda da görev alacağın söyledi. Bundan sonra bölgelerden gelen tarihi ve kültürel değerlerin meydana çıkarılması, festivaller, turizm fuarları gibi projelerin önce seçilen yönetim kurulda değerlendirilerek, icra kuruluna geleceği ve burada kabul gören projelerin o sene belirlenen bütçeden pay alacağını açıkladı.

Ziyaretinin ardın BESİAD yönetim kurulu toplantısına devam etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.