enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Belediyesi ve Halk Eğitim Kursları İstihdam Yaratıyor

Bodrum Belediyesi, daha fazla iş gücünün ekonomiye kazandırılması amacıyla mesleki eğitime olan katkılarını sürdürüyor. Bodrum Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan kurslarda 2019-2020 eğitim döneminde toplam 2 bin 859 kişi farklı branşlarda eğitim alarak, yeni bir meslek sahibi oldu.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanlığı ve İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin imzaladığı protokole bağlı olarak açılan meslek edindirme kursları 20 farklı branştaki eğitimleriyle umut olmaya devam ediyor. 2019-2020 eğitim döneminde Bodrum Merkez, Gümbet, Kadem, Bitez, Dereköy, Gümüşlük, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Yalıkavak, Gündoğan, Mumcular ve Yalıçiflik’te açılan kurslarda, 2019 Eylül ayından bugüne dek toplam 2 bin 859 kişi yararlandı. İmzalanan protokol kapsamında bu merkezlerde; aşçılık, tezhip, bilgisayar destekli muhasebe, gitar, minyatür, çarpana doku, ebru, İngilizce, Fransızca, Yunanca, seramik ve cam teknolojisi, kırkyama, dikiş nakış, çini işlemeciliği, yağlı boya resim, keçe yapımı, geleneksel el nakışları, seramik şekillendirme, tel kırma kursları açıldı.

Engelli Bireyler De Meslek Ediniyor…

Ortakent Özel Eğitim Merkezi’nde orta ve ileri düzey zihinsel engelli bireylere eğitim imkanı sağlandığını söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Batuhan Giraz da Bodrum Belediyesi’nin tahsis ettiği merkezde 33 yetişkin öğrenciye, 3 özel eğitim öğretmeni ve 3 el sanatları öğretmeni tarafından eğitim verildiğini anlattı. Giraz, “Verdiğimiz eğitim öğrencilerimizin günlük yaşam becerilerini geliştirmenin yanında el becerilerinin gelişmesine de olanak sağlıyor. Merkezimiz ayrıca öğrencilerimizin ürettikleri ürünlerin kermeslerde satılmasını sağlayarak ekonomik faaliyette bulunmalarını teşvik ediyor…” dedi.

Giraz meslek edindirme kursları içinde en çok aşçılık ve muhasebe kurslarının ilgi gördüğünü belirterek ”Bodrum Belediyesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde kurslarımızdan mezun olan birçok kursiyerimiz meslek sahibi oldu, kurslarımıza kayıt olmak isteyen vatandaşlarımız Halk Eğitim Merkezi’nin web sayfasından başvurabilir” şeklinde konuştu.

Eğitmenler ve kursiyerler de aldıkları eğitim sonrasında mesleki belgeye kavuştuklarını belirterek, “Bize işyeri açma ve iş bulma olanağı sağlayan bu kurslara destek verdiği için Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras ve tüm yetkililere teşekkür ediyoruz…” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.