enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

YILMAZ ÖZDİL’İN EVİ İLE İLGİ BODRUM BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI…

YILMAZ ÖZDİL’İN EVİ İLE İLGİ BODRUM BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI…
Spread the love

 

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, son günlerde kamuoyu gündemine gelen Bitez Mahallesi 349 ada 4 parsel  üzerindeki yapı ile ilgili gerekli incelemeleri tamamlamıştır.

Bodrum Bitez Mahallesi’nde, 349 ada 4 parsele kayıtlı mülkiyet ile ilgili herhangi bir 18. Madde uygulaması söz konusu değildir. Bilindiği üzere; imar uygulamaları, İmar Kanunu’nun 15,16 ve 18. Maddeleri kapsamında yürütülür. Yeni parselasyon planı, mülkiyetlerin koordinat değişikliği gibi hususlar, 18. Madde uygulamasının bir neticesidir. Söz konusu mülkiyet ile ilgili herhangi bir 18. Madde uygulaması söz konusu olmadığından, yer değişikliği ya da parselin taşınması gibi bir durum mümkün değildir.

Belediyemiz tarafından yapılan incelemeler neticesinde;

Parselin taşındığı iddiası hakkında:

* Söz konusu 349 ada, 4 parselinde içerisinde bulunduğu alandaki mülkiyetler 1970’li yıllarda yapılan imar uygulamaları neticesinde oluşmuştur.

* 70’li yıllarda tescil edilen parsel, daha sonrasında herhangi bir parselasyon/imar uyg. işlemi görmemiştir.

* Bilindiği üzere imar uygulamaları, İmar Kanununun 15, 16 ve 18. maddeleri kapsamında yürütülmektedir. Yeni parselasyon planı, mülkiyetlerin koordinat değişiklikleri vb. hususların oluşması 18. madde uygulamasının bir neticesi olup, 349 ada, 4 parsel için herhangi bir 18. madde uygulaması söz konusu olmamıştır. (yani yer değişikliği, parselin taşınması gibi hususlar mümkün değildir.)

Parselin yapılaşması hakkında:

* İlk ruhsat 12.02.2008 tarih ve 2008/16 sayılı yapı ruhsatı ile düzenlenmiştir. (2 bağımsız bölümden oluşan tek kat (120,00 m²) İşyeri’dir.)

* Sonrasında bu yapı ruhsatına göre herhangi bir inşaat faaliyetine başlanılmamış ve iki yılda bir (süre uzatımı amacıyla) yenileme ruhsatları düzenlenmiştir.

* Daha sonrasında 20.12.2016 tarih ve 2016/746 sayılı tadilat ruhsatı düzenlenmiştir.

(Bu ruhsat da 2 bağımsız bölümden oluşan tek kat (142,50 m²) İşyeri’dir.

* Söz konusu yapı için (işyeri olarak) 10.08.2017 tarih ve 2017/383 sayılı yapı kullanma izin belgesi düzenlenmiştir.

Yapının mevcut durumu hakkında:

* Yapıda onaylı yapı ruhsatı eki mimari proje dışında;

-müştemilat (18,00 m²)

-jeneratör odası (13,50 m²),

-bahçe deposu (9,50 m²),

-zemin terası altında ilave oda(81,00 m²)   bulunmaktadır.

* Ayrıca teras üst örtü/pergola projedeki gösteriminden (ahşap mertekler) farklı olarak çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama (üzeri kiremit) şeklinde imal edilmiştir ve projeden farklı olarak binanın sağ ve sol cephesinde büyütülmüştür. (iskan sonrası)

* Bu düzenlemeleri kapsayan 11.09.2018 tarih ve JJH1BT5K belge numaralı Yapı Kayıt Belgesi bulunmaktadır.

* Yapı Kayıt Belgesi “Konut-1 bağımsız bölüm-310,00 m²” olarak düzenlenmiştir.

* Tapu kaydında taşınmazın niteliği; “2 Katlı Betonarme Konut ve Arsası” olarak belirtilmektedir.

*Yapı Kayıt Belgesine ilişkin değerlendirme Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (İl Müdürlüğü) tarafından yürütülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

#yılmazözdil

#hülyaözdil

#aktur

#yılmazözdilhaberleri

Yorumlar
 1. Serdar Anlağan dedi ki:

  …güle güle otursun…Bodrum Belediyesi, Özdil’e hassas biçimde sahip çıkmış…uzuuun açıklamalarda bulunmuş…gazetecinin, yasalara aykırı hiç bir işi olmadığını detaylarıyla açıklamış

  …Sevgili Fatih Bozoğlu kardeşim de bu haberi olabildiğince itina ile servis etmiş…pek güzel…

  de…

  10 Nisan 2013’te, bu ülkenin gördüğü en ilerici, aydın ve hümanist insanlardan, Deniz’lerin, İlhan Selçuk’un, Adnan Benk’in, devrimcilerin ve tüm ezilenlerin avukatı; Cumhuriyet Gazetesi’nin avukatı; 12 mart ve 12 eylül faşizmi döneminde ve sonrasında ihtiyacı olan tüm ilericilerin davalarına bedelsiz bakan; düşünce özgürlüğünün, basında hür ifade özgürlüğünün en başta gelen savunmanı; ŞİİRİN SAVUNMANI, ne otomobili ne evi ne emekli maaşından başka geliri, mirası olmayan ve son dört yılını Bodrum’da ahiretliği ile imece yaparak sıradan bir kiralık dairede, sıkıntı ile geçiren ve burada vefat eden Av. GÜLÇİN ÇAYLIGİL uçtuğunda, hemen ardından “BODRUM’DA YİRMİ YILDIR YAŞADIĞI VİLLASINDA ÖLDÜ” manşetini atana (..ki bu iftirası vikipediye yazılmıştı, sonradan sildirdik) o zaman, ve sonrasında ve hala niye tepki verilmedi?

 2. mert dedi ki:

  yılmaz ozdıl için cami ve minare