Bodrum Gündem

Bu mekan adını İsveç Prensesinden aldı

Bu mekan adını İsveç Prensesinden aldı

Adını İsveç halkının çok sevdiği veliaht Prens Victoria’dan alan “Victoria Suites-Cafe-Bar-Restaurant & Beach” adlı mekan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve duayen gazeteci Can Pulak’ın da katılımı ile hizmete girdi…

Bodrum Gündem Haber

Uzun yıllar İsveç’te gazetecilik yapan ve ömrünün kalan kısmını Bodrum’da yaşamaya karar veren Tandoğan Uysal üst katı otel, alt katı restoran olarak hizmet verecek işletmesi Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve duayen gazeteci Can Pulak’ın da katılımı ile açıldı. Restoranda İsveç pizzalarının yanı sıra kırmızı et, beyaz et, balık, makarna çeşitleri de sunulacak.

Farklı bir işletme mantığı ile bu sezon hizmet vermeye başlayan “Victoria Suites-Cafe-Bar-Restaurant & Beach” isminin de hikayesi çok farklı. Mekanın sahibi, uzun yıllar İsveç’te yaşayan ve gazetecilik yapan Tandoğan Uysal isminin hikayesini şu sözler ile anlattı; “Bu mekanın adını ‘Victoria’ koydum. İsveç veliaht prensesinin adı. İsveç’e vefa borcumu ödüyorum. Veliaht prenses, halkın prensesi. İsveç halkı onu çok seviyor. O ismi uygun gördüm. O nedenle Victoria’yı buraya taşıdım. İsveç’le Türkiye arasında köprü olmasını istiyorum…”

Bodrum’u çok sevdim ve Bodrum’a yatırım yapmaya karar verdim…

Tandoğan Uysal, “Ben yaklaşık 40 yıl gazetecilik yaptım. 36 yıl önce İsveç’e göç ettim. 23, 24 yaşındaydım. Orada da Hürriyet Gazetesi ve Anadolu Ajansı’nın temsilciliğini yaptım. Aynı zamanda ticaretle de ilgilendim. Servis branşına ilgim var. Yaşım 58 oldu ve ülkemi özledim. Bodrum’u çok seviyordum ve yatırımımı Bodrum’a yapmaya karar verdim. Yaklaşık 4 yıl önce bu mekanı satın aldım. Burası bir eski bir Bodrum evi. Tadilatlarla bu noktaya getirdim. Gördüğünüz gibi butik otel ve restoran oldu. Burada çeşitli şeyler denedik. Türkiye’nin şartlarında artık alkol çok pahalı. İnsanlar alkolünü alıp da geliyordu. Pizza daha ekonomik, daha uygun. Zaten Avrupa ve tüm Dünyada patlayan bir konsept. O nedenle İsveç pizzasına da güveniyorum, yenildiği zaman lezzeti anlaşılan bir şey. Yazın bu denemeleri yaptık ve çok olumlu sonuçlar aldık. Başarılı bir ivmeden sonra bu kış sezonu da açmaya devam edeceğiz…” dedi.

Sadece pizza yemek herkese bıkkınlık verebilir…

Restoranda pizzanın yanı sıra İsveç mutfağından başka lezzetlerin de olacağını kaydeden Uysal şunları söyledi; “Pizzanın yanında İsveç mutfağından kırmızı et, beyaz et, balık, soslu makarnalar, soslu etler olacak. Türk mutfağından daha farklı ama çok lezzetli. Sadece pizza yemek herkese bıkkınlık verebilir. Pizzanın yanında et çeşitleri de olacak…”

Bodrum’da belli standardın üzerinde işletmelere ihtiyacımız var.

İşletmenin açılış kurdelesini kesen Başkan Aras ise düşüncelerini şu sözlerle aktardı:

“Yıllarını İsveç’te geçirmiş bir Dünya insanı, entelektüel, sevgili Tandoğan Bey’in burada yaptığı bu girişim Bodrum için çok önemli. Çünkü bizim deneyime ve dünya görüşüne çok ihtiyacımız var. Bodrum’da belli standardın üzerinde işlere ihtiyacımız var. Bugün burada açılışı yapılan da belli standardın üzerinde bir iş…” diyerek başarılar diledi.

Yorumlar

  1. ds dedi ki:

    Deneyime ve dünya görüşüne çok ihtiyacımız var. Bodrum’da belli standardın üzerinde işlere ihtiyacımız var.
    Çok komiksin sayın başkan vatandaşı donuna kadar soymakta senin gibi deneyimlisi olmaz .
    Unutmadık.