Bodrum Gündem

AK Parti ve CHP arasındaki tartışma alevleniyor

AK Parti ve CHP arasındaki tartışma alevleniyor

AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen’in Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü hedef alan eleştirilerine, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan yanıt verince tartışma iyice alevlendi. AK Parti İlçe Başkanı tartışmanın içine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı da çekmeye çalıştığı dikkatlerden kaçmıyor…

Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü sert sözlerle eleştirdiği yazılı bir basın açıklaması yapmıştı. Yanıt gecikmedi ve CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan da oldukça sert ifadelerin de yer aldığı, alaycı bir tavır ile AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’i hedef alan bir basın açıklaması yaptı.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın alaycı bir tavırla yaptığı basın açıklamasına da yanıt gecikmedi ve AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, aynı alaycı tavır ile kaleme alınmış bir basın açıklaması ile tartışmayı alevlendirerek devam ettiriyor.

Alaycı bir tavırla yazılmış açıklama…

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, oldukça dikkat çekici ifadeler yer aldı. Gökmen açıklamasına şu şekilde başlıyor; “Menteşe! Pardon Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’ün avukatının CHP İlçe Başkanı Halil Karahan olduğunu anlamış olduk. Sayın Gürün acaba Bodrumlu olduğumuz için mi cevap vermiyor onu anlamadık. Ama Bodrumdan hatta Belediye Başkanı Sayın Aras’ın geçtiğimiz haftalarda DSİ Genel müdürümüzle Ankara’ da yaptığı görüşmeden bihaber olması utanç vericidir. Partinizin yalanın iftiranın kurgu merkezi olduğunu Milletvekilleriniz bile söylerken, Muğla ve Bodrum Belediyelerinizi Atatürk diyemeyen İl Başkanınızın kadroları yönetirken, HDP ile ittifakınız tescillenmişken, hayırdır Halil Karahan!”

AK Parti İlçe Başkanı CHP’nin parti içi çekişmelerini ifşa etmeye başladı…

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen, CHP’nin içindeki tartışma ve görüş ayrılıklarını ifşa ederken, açıklamasına şu şekilde devam ediyor; “Sayın İlçe Başkanı kendi İl Kurultaylarında Muğla Milletvekili Mürsel Alban ile birlikte hareket ederek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve İl Başkanına ters düşmüş, fakat şu anda İlçe Başkanı olarak görevde kalmak için sorulara ve sorunlara MUSKİ bürokratı gibi cevap vererek şirinlik yapma telaşını bırakıp, durumu Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras’a teknik olarak sorsaydı keşke. Dünya Bankası kredisine İller Bankası garantör olmasaydı nasıl kredi çıkacaktı. Yani İlçe Başkanı Hükümetimizin desteğini ikrar etmiştir. Yine Torba ve Yalıçiftlik’in alt yapısını Kültür ve Turizm Bakanlığımız yapıyor. Gerçekleşecek yatırım bedeli 200 milyon değerinde…”

Alevli tartışmanın içine Bodrum Belediye Başkanı Aras da sokmaya çalışılıyor…

AK Parti İlçe Başkanı Gökmen açıklamasında; “Sayın Aras, Bodrum İlçe Başkanı, MUSKİ Genel Müdürü ile DSİ Genel Müdürüyle toplantı yapalım ama toplantıyı bodrumdaki tüm basın organları canlı izlesin kimin yanlışı olduğu ortaya çıkar. MUSKİ çıkıp yapamayacağını söylesin, bizim Hükümetimiz güçlü gerekli onarımları yapmaya hazır. Sayın Osman Gürün vatandaştan su parası topluyor, ama su hatlarının yeniden düzenlenmesi için Bodrum’a ne kadar bütçe ayırmıştır? Hükümetimiz 12 Aralık’ta 12 milyonluk sel kapanı ihalesini yapıyor. En acısıda hiçbir muski yetkilisi bir kere olsun DSİ yetkililerini aramamıştır. Son aylarda birçok su patlaklığı olurken, Gürün incelemeye bile gelmemiş ve MUSKİ yetkilileri DSİ Genel Müdürlüğüne bilgi vermemiştir…” ifadeleri yer aldı.

Gökmen DSİ’yi övdü, CHP’yi kendini bile aydınlatamayan parti sözleri ile tanımladı…

DSİ’nin kuruluşu itibari yarım asırlık tecrübeye sahip bir kurum olduğuna dikkat çeken Gökmen, açıklamasını şu şekilde tamamladı; “MUSKİ patlayan borularla ilgili düzenlediği raporda DSİ’yi suçlamayı bırakıp neler yapabileceklerini yazmamıştır. Partimiz, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve DSİ yetkililerimiz bu konuda Bodrumluların yanındadır.Fakat CHP İlçe Başkanı Karahan, Osman Gürün’ün yanında kendi kurultayında bile bulunamamış ve şimdi DSİ üzerinden kendine siyasi ikbal devşirmeye çalışmasına izin vermeyiz. Bodrumun sorunlarının çözümü için, biz AK Parti ve Hükümetimiz çalışmalar yapmaktayız. Bunu en iyi bilen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tır. Sizin Partinize Bodrumlu büyüklerimizin bir deyimi çok uyuyor “Hıyali Fener”; Fener ama kendini bile aydınlatamayan…”

Gökmen, CHP Bodrum İlçe Başkanı Karahan’ın Bodrum Devlet Hastanesi ve Gençlik Merkezi ile ilgili eleştirilerine yanıt vermezken, İYİ Parti, HDP ve MHP Bodrum İlçe Başkanları ise sessizliğini sürdürüyor. Özellikle HDP Muğla ve Bodrum Örgütlerinin bu tartışmalar çerçevesinde bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.