enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yatağan’ın 56 yıllık hayali gerçekleşiyor

Yatağan’ın 56 yıllık hayali gerçekleşiyor

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan yapımı devam eden Girme Barajı’nda incelemelerde bulundu. Milletvekili Gökcan çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan; “İlk defa 1965 yılında baraj yapılması gündeme gelen Yatağan ilçemizin 56 yıllık hayali Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile gerçekleşiyor. Çalışmaların her aşamasında Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’den destek aldık. Ödenek çıkartılmasını sağladık. Proje toplam maliyeti yaklaşık 240 milyon lira olan ve yüzde 73 seviyesinde tamamlanan Girme Barajının 2021 yılı sonunda bitirilmesi planlanıyor”  dedi.

Milletvekili Gökcan;  Yatağan’ın İlk Barajı olacak olan Girme Barajı’nda MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz,  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm ile incelemelerde bulunduklarını belirterek şunları kaydetti.

“Yatağan’ın ilk barajının hayata geçmesi ile Yatağan ekonomisine, tarıma ve tarımsal sulamaya önemli katkılar sağlayacak. Bölgede barajın yeterli su tutmasının ardından, baraj suyu 2022 yılında tarımsal sulamada kullanılmaya başlanacak.  Yatağan’ımıza Hayırlı Uğurlu Olsun.

Girme Barajı Projesi’nin hayata geçmesi sürecindeki destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir’liye, DSİ Genel Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz da barajın hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek,  emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.